· czwartek, 2 grudzień 2021 ·

Strona główna

::: ARTYKUŁY PRASOWE :::


Lekcje od mistrza świata

31. Międzynarodowy Obóz Szkoleniowo-Kwalifikacyjny Karate


Wczoraj w hali krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zakończył się 31. Międzynarodowy Obóz Szkoleniowo-Kwalifikacyjny Karate. Wzięło w nim udział 253 instruktorów i zawodników z Polski, Czech, Białorusi, Niemiec i Litwy.

Zajęcia prowadzili aktualny mistrz świata w karate w kategorii open, Japończyk Hitoshi Kiyama i jego rodak, sekretarz generalny Światowej Organizacji Kyokushin Karate Katsuhito Gorai (wczoraj odlecieli na obóz do Pragi). Pomagali im m.in. Andrzej Drewniak, Roman Kęska (obaj Kraków), Włodzimierz Rój (Głogów


Wlkp.), Krzysztof Borowiec (Kielce), Eugeniusz Dadzibug (Sosnowiec) i Remigiusz Karpiński (Ełk).

- Jestem bardzo zadowolony z obozu, ponieważ jego uczestnicy mogli zapoznać się ze specyfiką walki w kategorii otwartej (27 listopada w Warszawie odbędą się IV mistrzostwa Europy w tej formule - przyp. fil). Mistrz świata pokazał dużo kopnięć, mówił o taktyce walki z wysokim przeciwnikiem, demonstrował dużo technik obrotowych, sposoby poruszania się, trzymania i zmieniania dystansu w walce. Z kolei Gorai pokazał więcej technik ręcznych, typu bokserskieg


o, i dwa nowe kata: "Bassai Dai" oraz "Tekki sono ichi" - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Karate i trener naszej reprezentacji Andrzej Drewniak z Krakowa. We wczorajszych zajęciach brała udział m.in. trzykrotna mistrzyni świata Ewa Pawlikowska (YMCA Kraków).

Podczas obozu odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie (I i II dan). Z 47 osób biorących udział w egzaminie zdało go aż 36. Na ostatnim treningu po ponad 40 walkach, wręczone zostały certyfikaty na kyu i zaświadczenia o zdaniu egzaminu na dan. (FIL)

Jerzy Filipiuk
26.07.2004


[INDEKS ARTYKUŁÓW]© 1997-2021 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai