· piątek, 20 maj 2022 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


8. AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KARATE KYOKUSHIN - KRAKÓW 2022  
20 kwietnia 2022
8. Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin odbyły się 14 maja w hali MDK Dom Harcerza w Krakowie. W zawodach brało udział 89 reprezentantów z 38 akademickich klubów.
Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak zaś sędzią technicznym sensei Wojciech Rejterada.
GALERIA
ZGRUPOWANIE KADRY POLSKI KYOKUSHIN, ŚWINOUJŚCIE OD 30.04 DO 3.05.2022  
21 kwietnia 2022
Zakończyło się zgrupowanie kadry narodowej w Karate Kyokushin. 113 zawodników z całej Polski przyjechało do Świnoujścia aby od 30.04 do 03.05 podnosić swoje kwalifikacje pod okiem Shihan Andrzej Drewniaka, Shihan Andrzeja Kłujszo, Sensei Michała Wenera, Sensei Aleksandry Karpuk. Bogaty kalendarz zgrupowania pozwolił również wziąć udział w uroczystościach Święta Flagi Narodowej. Przyjemnym zakończeniem był kilkugodzinny rejs Sayonara-party na Statku Chateubriand.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą atmosferę. Osu
12 ZGRUPOWANIE KUMITE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE – BIECZ  
29 kwietnia 2022

23 kwietnia 2022r. odbyło się 12 zgrupowanie kumite Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. Tym razem gospodarzem zgrupowania, już po raz drugi w historii działalności MOZK był Biecki Klub Karate Kyokushin, kierowany przez sensei Leszka Ptaka (4 dan). W zgrupowaniu brało udział ponad 60 karateka z: Biecza, Bibic, Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Limanowej, Nowego Sącza, Wieliczki i Zawiercia. Przybyłych do Biecza karateka przywitali członkowie zarządu MOZK: shihan Andrzej Drewniak (9 dan), shihan Robert Kopciowski (6 dan), shihan Andrzej Krawontka (6 dan) oraz gospodarz 12 edycji zgrupowania – sensei Leszek Ptak (4 dan), który również przedstawił zgromadzonym program 12 zgrupowania. Seminarium rozpoczęło się od rozgrzewki oraz szeregu ciekawych kombinacji do walki, które to uczestnikom zaproponowali gospodarze zgrupowania. Zgrupowanie zostało zwieńczone godzinnymi sparingami. Po zakończeniu zgrupowania jego uczestniczy udali się na Rynek w Bieczu by tam krótkim treningiem kihon oraz kata uczcić zbliżającą się rocznicę śmierci Sosai Masutatsu Oyama (10 dan) - twórcy Kyokushin Karate. Podczas zgrupowania w Bieczu zarząd MOZK doprecyzował szczegóły związane z organizacją 1-ch Mistrzostw Małopolski w Kyokushin Karate, które odbędą się 11 czerwca 2022r. w Wieliczce. Ustalono również, że kolejne zgrupowanie kumite MOZK odbędzie się w Zielonkach k/Krakowa, a jego gospodarzem będzie Klub Mistrzostwa Karate Kyokushinkai. Zarząd MOZK serdecznie dziękuje sensei Leszkowi Ptakowi (4 dan) za organizację 12 edycji zgrupowania kumite MOZK, a wszystkim uczestnikom zgrupowania gratulujemy dobrych walk. Osu! fot. Maciej Grzymek (2.kyu)

 

49. MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN SENIORÓW, JASTRZĘBIE, 2 KWIETNIA 2022  
3 kwietnia 2022

2 kwietnia 2022 w Miejskiej Hali Widowiskowej w Jastrzębiu Zdroju odbyły się 49. Mistrzostwa Polski Kyokushin Seniorów z udziałem 79 wyselekcjonowanych zawodników reprezentujących 46 klubów sportowych.

Otwarcia mistrzostw dokonali: Wice Prezydent Miasta Jastrzębie Roman Foksowicz, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Szereda i Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski, który zaapelował o jedność Polskiego Związku Karate oraz tylko jedne Mistrzostwa Polski Kyokushin.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sedzią technicznym technicznym shihan Jacek Czerniec.  W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął Wrocławski Klub Kyokushin (9pkt), exequo Klub YMCA Kraków (9pkt) a trzecie miejsce KSW BUSHI Otwock (8pkt).

Organizatorem Mistrzostw Polski był Jastrzębski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Janusza Piórkowskiego.

Kadra Narodowa wyłaniana z medalistów Mistrzostw Polski organizowanych corocznie przez Polski Związek Karate, który aktualnie zrzesza około 630 klubów sportowych, zdobyła w ciągu 49 lat ponad 220 medali na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Kyokushin we wszystkich kategoriach wagowych i kata.

Pięćdziesiąte jubileuszowe Mistrzostwa Polski Kyokushin Seniorów odbędę się w maju 2023 roku w Świnoujściu.

Galeria zdjęć w przygotowaniu.

WYNIKI

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO I MMM, DUKLA, 5 MARCA 2022  
8 lutego 2022

5 marca 2022 odbyły się w Hali MOSiR w Dukli kolejne Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate z udziałem 246 zawodników z 35 klubów.

Otwarcia mistrzostw dokonali Wice Starosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik, Wice Burmistrz Łukasz Piróg oraz Wice Prezes PZK Andrzej Drewniak, który zaapelował do wszystkich uczestników o zachowanie jedności Polskiego Związku Karate. Jednym z najważniejszych zadań jest utrzymanie tylko jednych Mistrzostw Polski Kyokushin. W tym roku odbędą się one po raz 49 w Hali Widowiskowo Sportowej w Jastrzębiu 2 kwietnia 2022.

Kluby które mimo uprzedzenia zorganizują konkurencyjne MP będą jak Sieradzki Klub Kyokushin zawieszone z wnioskiem o usunięcie. To samo dotyczy Klubu Sportowego Karate Kyokushin w Ełku, który bezprawnie planuje zorganizować Mistrzostwa Polski Kyokushin 23 kwietnia 2022, dlatego apelujemy o nie uczestniczenie w tej destrukcyjnej dla PZK imprezie.

Mistrzostwa Makroregionu Południowego były rozgrywane w blisko 40 kategoriach kumite i kata na 3 matach z udziałem 31 sędziów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Dariusz Walas.

Organizatorem mistrzostw był sensei Marek Sawczuk z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

WYNIKI


MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO I MMM, WROCŁAW, 26 MARCA 2022  
28 marca 2022

26 marca 2022 odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w hali AWFWrocław na trzech matach  w konkurencjach seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików z udziałem 243 zawodników reprezentujących 36 klubów Kyokushin Karate.

Otwarcia mistrzostw dokonał w imieniu Polskiego Związku Karate Wiceprezes Andrzej Drewniak podkreślając znaczenie jedności dla środowiska Kyokushin, które musi mocniej zjednoczyć się w walce o przywrócenie pozycji polskiego związku sportowego, którego podstawą są tylko jedne Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki. Wyniki w załącznikach.

Organizatorem Mistrzostw Makroregionu Śląskiego był Wrocławski Klub Kyokushin Karate, którego liderami są Agnieszka i Sylwester Sypieniowie.

49. Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin Karate odbędą się dnia 2 kwietnia 2022 w Miejskiej Hali Widowiskowej w Jastrzębiu Zdroju - zapraszamy wszystkie kluby członkowskie PZK.

50. Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin Karate odbędą się w 2023 roku w Świnoujściu.

WYNIKI

 

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MMM, BARTOSZYCE, 19 MARCA 2022  
21 marca 2022

19 marca 2022 roku w Miejskiej Hali Sportowej w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 297 zawodników z 39 klubów sportowych.
Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec. Wyniki w załączeniu.

Organizatorem mistrzostw był Bartoszycki Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Andrzeja Litwina.

Galeria 

WYNIKI MMW  / MMM

23.02.2022  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO I MMM, DRAWSKO POMORSKIE, 12 MARCA 2022  
14.12.2021  MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN – KRAKÓW 2021 PRZESZŁY DO HISTORII. ORGANIZACYJNY I SPORTOWY SUKCES NAJWAŻNIEJSZEGO WYDARZENIA SPORTOWEGO TEJ DYSCYPLINY  
28.01.2022  SEMINARIUM Z UDZIAŁEM SHIHAN ALEKSANDRA PICHKUNOV KRAKÓW 18-20 LUTEGO 2022  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2022 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai