· piątek, 9 czerwiec 2023 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


JUBILEUSZOWE 50. MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN SENIORÓW, ŚWINOUJŚCIE 3 CZERWCA 2023  
4 maja 2023

3 czerwca 2023 odbyły się w Świnoujściu Jubileuszowe Pięćdziesiątych Mistrzostw Polski Kyokushin seniorów w kumite i kata z udziałem 116 zawodników reprezentujacych 54 kluby członkowskie PZK.

Uroczytego otwarcia dokonali Prezydent Miasta Świnoujścia Paweł Sujka, Prezes PZK Maciej Sokołowski,
Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak i Wiceprezes PZK Wacław Antoniak, którzy podkreślili, że bez pracy 380 klubów Kyokushin wśród 620 klubów członkowskich PZK nie byłoby 320 medali zdobytych na MŚ i ME.

W tym okresie przewinęło się przez kluby Kyokushin ponad 600.000 młodzieży, wyszkoliliśmy w ramach PZK ponad 1200 instruktorów Kyokushin oraz 800 sędziów Kyokushin, a 900 instruktorów zdało na stopnie mistrzowskie Dan (czarne pasy).

W czasie ceremoni otwarcia MP ponad 110 kierowników ośrodkow Kyokushin otrzymało pamiątkowe medale 50-lecia Polskiego Kyokushin.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk, a sędzią koordynatorem shihan Eugeniusz Dadzibug.Drużynowo zwyciężył Wrocławski Klub im Mas. Oyama, przed Tarnogórskim Klubem Karate oraz Klubem Polska YMCA Kraków.
Szczegółowe wyniki zawarte są w załączonym Komunikacie końcowym.

Jubileuszowa Dream Sayonara odbyła się na statku wycieczkowym z udziałem blisko 200 uczestników w tym specjalnych gośći, medalistów MP, sędziów i kierownikow ośrodków. 3 godzinny rejs zakonczył się dyskoteką na pokładzie statku.

Organizatorem tej jubileuszowej imprezy odbywającej się w wyjątkowo bogato udekorowanej hali sportowej była Świnoujska Akademia Karate prowadzona przez kierownika ośrodka Świnoujście sensei Pawła Sujka.

Wyniki

Videorelacja


      Galeria 

                                                           

            Zawody                            Wręczenie Nagród

 

IX AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KARATE  
22 maja 2023
20 maja odbyły się w Krakowie IX Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate z udziałem 86 zawodników z 38 uczelni.
Otwarcia zawodów dokonali Wiceprezes Polskiego Związku Karate Andrzej Drewniak i Wiceprezes Małopolskiego Zwiążku Karate Andrzej Krawontka. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka.
Organizatorem AMP był Klub Kyokushin MTSR SOWINIEC kierowany przez sensei Artura Steckiego.
Uwaga : Serdecznie zapraszamy na Jubileuszowe 50. Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Seniorów, które odbędą się 3 czerwca w Świnoujściu. Mistrzostwa będą miały wyjątkowy charakter.
Łączymy sportowe pozdrowienia.
Osu.
Polski Związek Karate
2. MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI KARATE KYOKUSHIN - SKAWINA, 13 MAJA 2023  
15 maja 2023
Prawie 150 zawodniczek i zawodników z 15 klubów wzięło udział w drugich mistrzostwach Małopolski w kyokushin karate, które odbyły się w hali LO w Skawinie. Rywalizowali oni w kumite (walki) i kata (formy). Organizatorami imprezy były Skawiński Klub Kyokushin Karate (pod kierownictwem sensei Andrzeja Kaganka) i Małopolski Okręgowy Związek Karate.
Sędzią głównym był shihan Robert Kopciowski (6.dan), a sędzią technicznym sensei Leszek Ptak (4.dan). Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Pani Urszula Nowogórska - poseł na sejm RP wraz z viceprezesem PZK shihan Andrzejem Drewniakiem (9.dan).
Mistrzostwa Małopolski w karate kyokushin - klasyfikacja drużynowa:
Miejsce: 1 Punkty : _84 | złoto: _10 | srebro: __7 | brąz: _13 : Myslenicka Akademia Karate „Byakko”
Miejsce: 2 Punkty : _51 | złoto: __7 | srebro: __4 | brąz: __4 : Uczniowski Klub Sportowy Karate Kasai
Miejsce: 2 Punkty : _51 | złoto: __5 | srebro: __7 | brąz: __5 : Wielicki Klub Karate Kyokushinkai
Miejsce: 4 Punkty : _34 | złoto: __4 | srebro: __4 | brąz: __2 : Klub Mistrzostwa Karate Kyokushinkai
Miejsce: 5 Punkty : _31 | złoto: __4 | srebro: __2 | brąz: __5 : ARS KLUB KYOKUSHINKAI
Miejsce: 6 Punkty : _27 | złoto: __3 | srebro: __4 | brąz: __0 : Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu
Miejsce: 7 Punkty : _16 | złoto: __1 | srebro: __2 | brąz: __5 : BIECKI KLUB KARATE KYOKUSHIN
Miejsce: 8 Punkty : _10 | złoto: __1 | srebro: __1 | brąz: __2 : YMCA Kraków
1. KURS SĘDZIOWSKI MOZK.  
17 kwietnia 2023
15 kwietnia 2023r., w godzinach: 10:00 - 15:00, w Dojo Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai, odbył się 1. Kurs Sędziowski Małopolskiego Okręgowego Związku Karate, w którym brało udział 90 osób - kandydatów na sędziów, oddelegowanych z 16 klubów stowarzyszonych w Małopolskim Okręgowym Związku Karate.
Z ramienia Polskiego Związku Karate kurs nadzorował wiceprezes PZK - shihan Andrzej Drewniak (9.dan). Głównym prowadzącym szkolenie był shihan Robert Kopciowski (6.dan) - prezes MOZK, sędzia krajowy i międzynarodowy, którego wspierali:
1. sensei Arkadiusz Sukiennik (4.dan) - sekretarz MOZK, sędzia krajowy i międzynarodowy
2. sensei Krzysztof Kopciowski (3.dan) - prezes Wielickiego KKK, sędzia krajowy i międzynarodowy.
Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej, opartej na przygotowanej prezentacji przedstawiono i omówiono obowiązujące przepisy i zasady sędziowania. Omówiono również najczęściej występujące błędy, faule i problematyczne sytuacje, z którymi sędziowie mogą spotkać się podczas swojej pracy. Podczas części praktycznej uczestnicy szkolenia uczyli się i doskonalili podstawowe elementy etykiety i pracy sędziego jak np.: wejście na matę, zmiana składów sędziowskich, sygnalizacja punktacji i faulu oraz podejmowanie werdyktów. Podczas szkolenia odbyła się również krótka przerwa na „pizza party”.
Po kursie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków rzeczywistych MOZK.
OSU!
MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO I MMM, KOŻUCHÓW, 25 MARCA 2023  
20 lutego 2023

25 marca 2023 odbyły się w Kożuchowie Mistrzostwa Makroregionu
Zachodniego  Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 195 zawodników reprezentujacych 24 kluby. Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta Paweł Jagasek oraz Wice Prezes Polskiego Związku Karate Andrzej Drewniak, który w imieniu PZK zaprosił wszystkich zawodnikow i trenerów do udziału w 50. Jubileuszowych Mistrzostwach Polski Kyokushin planowanych na 3 czerwca w Świnoujściu. Będzie to okazja do wręczenia wszystkim kierownikom ośrodków medali Pięćdziesięciolecia Polskiego Kyokushin oraz udziału w uroczystej Sayonara na  statku w czasie rejsu po zatoce przez wszystkich obecnych zawodników i trenerów. 

Jednocześnie została przekazana uchwała Zarządu PZK zobowiązująca kluby członkowskie do zachowania jedności poprzez udział wyłącznie w Mistrzowstwach Polski organizowanych przez PZK. Natomiast udział klubu w konkurencyjnych "Mistrzostwach Polski" będzie ogromną szkodą dla PZK, który od roku walczy o przywrócenie statusu polskiego związku sportowego, więc udział nie pozostanie bez konsekwencji o czym przekonał się Ełcki KSK Kyokushin kierowany przez sensei Sosnowskiego.

Druga uchwała dotyczy wymogu posiadania polskiego obywatelstwa - paszportu przez uczestników Mistrzostw Polski zarówno Kyokushin, Shotokan, Fudokan i Tradycyjnego na wzór większości polskich zwiążków sportowych. 

Sędzią głównym mistrzostw byl shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym sensei Daniel Gorczyca.

Szczegółowe wyniki w załącznikach.

Organizatorem był Klub Karate RONIN Kożuchów kierowany przez Prezesa sensei Waldemara Leśniewskiego.

Osu.

WYNIKI

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO KYOKUSHIN, WARSZAWA, 18 MARCA 2023  
19 marca 2023

18 marca 2023 odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkice Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin z udziałem 293 zawodników reprezentujacych 46 klubów.

Oficjalnego otwarcia dokonali:Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski oraz Wice Prezes Andrzej Drewniak, którzy w imieniu PZK zaprosili wszystkich zawodnikow i trenerów do udziału w Jubileuszowych 50.Mistrzostwach Polski Kyokushin, które odbędą się w Świnoujściu w kwietniu 2023.

Jednocześnie została przekazana uchwała Zarządu PZK w formie prośby i ostrzeżenia dotyczącego zobowiązania do nie uczestniczenia w konkurencyjnych "mistrzostwach Polski" przez kluby członkowskie PZK gdyż taki start może bardzo zaszkodzići staraniom o odzyskanie posiadanego przez 43 lata statusu polskiego związku sportowego.

Turniej rozgrywany był na 3 matach z udziałem 28 zweryfikowanych sędziów PZK dla których Organizator zapewnił pełen katering.
Sędzią głównym byl shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Rafał Tomala.

Organizatorem mistrzostw był Klub Kyokushin Masters Dojo WASW Warszawa kierowany przez Prezesa sensei Łukasza Moczydłowskiego i sensei Piotra Moczydłowskiego.

Szczegółowe wyniki w załącznikach:

WYNIKI_MM

WYNIKI_MWM

42. MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO KYOKUSHIN, KATOWICE, 11 MARCA 2023  
14 marca 2023

11 marca 2023 odbyły się w Katowicach 42. Mistrzostwa  Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin z udziałem 297 zawodników reprezentujacych 41 klubów z Górego Śląska i Dolnego Śląska.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak, wskazując na potrzebę zachowania jedności Polskiego Kyokushin i uczestniczenia tylko w jednych Mistrzostwach Polski Kyokushin uznanych przez Polski Związek Karate, których jubileuszowa 50-ta edycja odbędzie się w Świnoujściu w dniu 22 kwietnia 2023 wraz z Uroczystą Sayonara na statku z udziałem wszystkich zawodników i trenerów. W trakcie uroczystego otwarcia mistrzostw planowane jest wręczenie wszystkim obecnym kierownikom ośrodków/klubów pamiątkowych medali 50-lecia Polskiego Kyokushin.

Sędzią głównym mistrzostw byl shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki.
Organizatorem był Klub Kyokushin TKKF "Czarni" Katowice kierowany przez Prezesa Dariusza Łyczko.

Wyniki mistrzostw w załącznikach.

Wyniki_makro

Wyniki_mmm

31.01.2023  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO KYOKUSHIN, PRZEWORSK, 25 LUTEGO 2023  
20.02.2023  16-TE ZGRUPOWANIE KUMITE MOZK, LISZKI - 18 LUTEGO 2023  
20.02.2023  ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE W NOWOSOLSKIM KLUBIE KARATE KYOKUSHIN  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2023 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai