· piątek, 9 czerwiec 2023 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE W NOWOSOLSKIM KLUBIE KARATE KYOKUSHIN  
20 lutego 2023

W sobotę 11 lutego 2023 Nowosolski Klub Karate Kyokushin był organizatorem II edycji Zgrupowania Szkoleniowego Karate Kyokushin . Wraz z grupą ponad 80 karateka z 10 ośrodków Śląska, Dolnego Śląska i Zachodniej Polski, nasi wojownicy szkolili swoje umiejętności pod okiem czołowych polskich trenerów. Zgrupowanie było podzielone na pięć bloków terningowych .Treningi obejmowały pełen zakres przygotowań do zbliżającego się sezonu 2023. W pierwszej części szkolenia po intensywnej rozgrzewce odbył się trening z naciskiem na koordynację technik ręcznych , pozycji . Kolejne części szkolenia obejmowały elementy walki z partnerem oraz kontakt na tarcze treningowe. Ostatnia godzina zmagań na sali wypełniona była walkami w grupach młodszych i starszych zawodników . Wspaniała atmosfera, fantastyczni ludzie, nowe znajomości. To był świetny czas zarówno dla nowosolski karateków jak i dla pozostałych uczestników zgrupowania. Trenerzy przekazali bardzo dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej, a my wróciliśmy do swoich domów bogatsi o nowe doświadczenia.

 

INFORMACJA  
24 stycznia 2023

W zawiązku z publikacją przez prawdopodobnie sfrustrowanych i niespełnionych mistrzów nieprawdziwych informacji, godzących w dobre imię twórcy Polskiego Kyokushin - Shihan Andrzeja Drewnika oraz całego środowiska Kyokushin zamieszczamy klika historycznych zdjęć, które mamy nadzieję dadzą do myślenia czytelnikom, a zwłaszcza autorom ww. tekstów. Jednocześnie oczekujemy, że autorzy tych kłamliwych treści zachowają się jak ludzie honoru, jak przystało na prawdziwych karateka (za których się przecież uważają) i w trybie natychmiastowym przeproszą oraz usuną zamieszczone przez siebie treści z sieci internetowej. W przeciwnym razie sprawa zostanie skierowana na drogę sądową.

Polecamy także film z All Japan Tournament 1985 i fragment pokazu w wykonaniu shihan Andrzeja Drewniaka podczas rocznego stypendium w Japonii w Honbu Tokio gdzie ćwiczył i mieszkał w Wakajishi Ryo jako wewnętrzny student Sosai Mas. Oyama czyli uchi - deshi.

Przypominamy również ciekawy wywiad z sosai Masutatsu Oyama (czasopismo Budo Karate rozmowa z 1993 roku) poniżej kilka zdań na temat Polskiego Kyokushin i shihan Andrzeja Drewniaka, natomiast na końcu załączamy link do całego wywiadu.
Zachęcamy do lektury. Osu!
"Andrzej Drewniak był pana uczniem przez piętnaście miesięcy. Kilkakrotnie oglądał pan walki w wykonaniu Polaków. Jakie jest pana zdanie na temat polskiego ruchu Kyokushin?
- Dobrze pamiętam Andrzeja Drewniaka, był dobry i nieraz mu gratulowałem. Andrzej był najstarszym moim uczniem, a jednak wykazywał niezwykły hart ducha w porównaniu z młodszymi, szkolącymi się u mnie osobami. Nieraz gratulowałem także polskim zawodnikom ich wspaniałych walk. Znam trochę wasz kraj z albumów ze zdjęciami krajobrazów i na ich podstawie mogę stwierdzić, że dla mnie, Japończyka, pełne zaskakującej pozytywnie egzotyki. Wracając do polskiego karate, myślę, że na świecie są tylko dwa narody potrafiące tak pięknie walczyć - japoński i polski"

 
1. Potwierdzenie odbycia 365 dni treningu 1985/1986 2. Po treningu z Sosai Mas.Oyama – Mitsumine luty 1986

3 .  Kopnięcia na tle góry Fuji -  październik 1985

 4. Trening czarnych pasów – kwiecień 1986

 

5. Trening uchi-deshi – maj 1986                6. Święto Omikoshi – październik 1986


7. Obóz w Yugawara – maj 1986
8. Po treningu z Sosai Mas. Oyama – czerwiec 1986
 
9. W świątyni Asakusa- listopad 1986 10. Z trenerem uchi-deshi sensei Akioshi Matsui – Grudzień 1985
KAGAMI BIRAKI - NOWOROCZNE OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM Z SHIHAN JAVIER LEZCANO  
30 listopada 2022

W dniach 14-15 stycznia 2023 roku w Hali Sportowej MDK „Dom Harcerza” w Krakowie, przy ul. Reymonta 18 odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Kyokushin w ramach noworocznego Kagami Biraki z udziałem 120 karateków z Polski, Czech, Niemiec, Ukrainy i Japonii.

Gościem specjalnym i głównym prowadzącym seminarium był Mistrz Świata w kumite i kata shihan Javier Lezcano 6.dan. To była już trzecia jego wizyta w Polsce jako trenera.

Program seminarium obejmował trzy dwugodzinne treningi, ukierunkowane na doskonalenie kihon, ido geiko, kata oraz umiejętności techniki i taktyki walki. W programie również znajdował  się wykład lekarza kadry narodowej PZK, dr n. med. Krzysztofa Mawlichanowa 2 dan na temat resuscytacji czyli pierwszej pomocy dla ratowania zdrowia i życia, po którym odbyła się godzina Narada kierowników ośrodków z udziałem shihan J.Lezcano, poświęcona aktualnym sprawom oraz informacji o programie działań szkoleniowo-organizacyjnych  w ramach PZK i KWF jak 50. Mistrzostwa Polski Kyokushin w Świnoujściu, 50. Europejski Letni Obóz w Krakowie i 4. Mistrzostwa Świata Kyokushin w Arnhem, Holandia.

Shihan J.Lezcano był także gościem w Sekretariacie POK oraz Klubie Polska YMCA w Krakowie. Wystrój sali przygotował sensei Arek Sukiennik i sensei Artur Stecki.

Organizatorem Seminarium była POK pod kierownictwem shihan Andrzeja Drewniaka.

Galeria oraz filmy dostępne na stronie KWF >>> link

XII WALNY ZJAZD DELEGATÓW SPRAWOZDAWCZO WYBORCZY PZK.  
9 stycznia 2023

8 stycznia 2023 odbył się w Warszawie XII Walny Zjazd Delegatów Sprawozdawczo Wyborczy Polskiego Związku Karate z udziałem 153 delegatów reprezentujących kluby Kyokushin, Shotokan, Karate Sportowe, Karate Tradycyjne i inne. Przewodniczącym zjazdu był Paweł Sujka, zastępcą Wojciech Rejterada a sekretarzem Jacek Czerniec. Przewodniczącą Komisji Skrutacyjnej była Maja Kijas.

Prezes Maciej Sokołowski złożył sprawozdanie Zarządu za okres 2018-2022 podkreślając trudny okres Covidu i brak finansowania PZK. Związek nie posiada zobowiązań finansowych do spłacenia. Raport finansowy dostępny jest w biurze PZK.

Następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Jerzy Urban odczytał sprawozdanie Komisji Rewizyjnej zakońzcone wnioskiem o udzielenie absolutorium Zarządowi.

W ramach dyskusji zabrał głos shihan Andrzej Drewniak, który był jednym z założycieli PZK i pełni funkcję wiceprezesa PZK ds. szkoleniowych od 43 lat. Zwrócił uwagę, że dzięki doświadczeniu i wytężonej pracy polskich trenerów - wyniki medalowe w okresie kadencji były imponujące. Wyjaśnił, że Shotokan, Kyokushin i Taekwondo działały w PZK będącym olimpijskim związkiem klubów WKF - realizując ideę wielkiego Mas. Oyama „niemożliwe uczynić możliwym”. Niezgodny z ideą olimpijską monopol WKF doprowadził do odebrania PZK w 2021 roku licencji WKF, a po protestach MKOl wycofał WKF z Igrzysk olimpijskich w Paryżu. Aktualnie PZK czyni starania o rerejestrację PZK w Ministerstwie Sportu jako nieolimpijskiego związku. W tym celu potrzebne jest współdziałanie wszystkich odmian karate, należy się pięknie różnić, tzn. pokazując tylko swoje walory. Antytezą jest tworzenie konkurencyjnych do PZK związków karate a szczególnie rozgrywanie kilku Mistrzostw Polski. Działanie na szkodę PZK nie może być tolerowane.

Przewodniczący Komisji Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski zaproponował wspólne rozegranie MP na Hali Torwar oraz wdrożenie programu MEN dla dzieci szkolnych.

W dyskusji wystąpiło jeszcze kilku shihan, którzy zwrócili uwagę na nadawanie często bez egzaminów wysokich stopni dan, obdarzanie 6-10 letnich dzieci tytułami mistrzów świata lub Europy oraz organizację masowych zawodów dla 5-12 letnich dzieci bez hogo i bez właściwej opieki medycznej. Związek będzie kontynuował centralny system zawodów mistrzowskich i szkoleń.

Delegaci 151 głosami udzielili absolutorium Zarządowi oraz wybrali Zarząd PZK w składzie:

Prezes – Maciej Sokołowski,

wiceprezes - Wacław Antoniak,

wiceprezes - Andrzej Drewniak,

sekretarz - Jacek Czerniec,

członek - Edward Urbańczyk,

członek - Wojciech Rejterada,

członek – Bogdan Lubos,

członek - Tomasz Kęćko,

członek - Mariusz Siebert,

członek - Jacek Rusek

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący – Jerzy Urban,

Zastępca -Witold Stolarczyk,

członek – Grzegorz Żendzian,

członek – Krzysztof Minoga,

członek – Waldemar Kozioł.

38. PUCHAR POLSKI KYOKUSHIN KUMITE I KATA, PŁOTY, 17 GRUDNIA 2022  
25 listopada 2022

17 grudnia 2022 w Miejskiej Hali Sportowej w Płotach odbył się 38. Pucharu Polski Kyokushin, seniorów, juniorów i młodzików z udziałem 319 zawodników z 64 klubów Kyokushin. Oficjalnego otwarcia PP dokonali Pani Burmistrz Płotów, Wiceprezes Polskiego Związku Karate Andrzej Drewniak oraz Prezes Okręgowego Związku Karate Andrzej Kłujszo.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym sensei Krzysztof Markowski.
Organizatorem był Klub Kyokushin w Płotach a animatorem zawodów był sensei Cezary Banasiak.

KOMUNIKAT

MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW KATOWICE, 27 LISTOPADA 2022  
18 października 2022

27 listopada 2022 w Hali Sportowej w Katowicach odbyły się 38. Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowcówz udziałem 213 zawodników z 78 klubów.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli: Wiceprezydent Katowic, Prezes PZK Maciej Sokołowski, Wiceprezes PZK i Sędzia główny Andrzej Drewniak, Prezes Śląskiego Związku Karate Edward Urbańczyk i członek zarządu PZK Eugeniusz Dadzibug.

Sędzią technicznym był Andrzej Manecki, który koordynował pracę 36 sędziów oraz obsługę komputerową na trzech matach.
Organizatorem mistrzostw był Klub Sportowy TKKF Czarni Katowice, kierowany przez sensei Dariusza Łyczko.

WYNIKI

35. MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN, LIZBONA, 4-5 LISTOPADA 2022  
7 listopada 2022

W dniach 4-5 listopada 2022 odbyły się w Hali Sportowej ALMADA w Lizbonie, Portugalia 35. Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 241 zawodników z 17 państw. Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent KWF Antonio Pinero w asyście Sekretarza KWF Andrzeja Drewniaka, Skarbnika KWF Tomasa Lopez i Prezesa Portugalskiej Federacji Kyokushin Antonio Pereira.

Polskę reprezentowało ponad 50 zawodników, walczących w 46 kategoriach kata i kumite.
Pierwotnie 35. ME miały się odbyć w maju 2022 w Mikołajevo na Ukrainie, ale ze względu na wojnę zostały przeniesione do Portugalii.

Organizatorem mistrzostw była Portugalska Federacja Kyokushin kierowana przez Shihan Antonio Pereira.

WYNIKI

GALERIA


Medaliści według klubów:

Seniorzy

3 miejsce - 90 kg Mastaj Kamil - Jasielski Klub Kyokushin Karate, Jasło

3 m. - 80 kg Pawłowicz Jakub - Klub Kyokushin, Złocieniec
2 m. - 80 kg Kułakowski Marcin - Siechnicki Klub karate, Siechnice
3 m. -70 kg Kubica Paweł - Klub Polska YMCA, Kraków
2 m. + 65 kg - Karpuk Aleksandra - Swinoujska Akademia Karate, Swinoujście
2 m. - 65 kg - Bereza Dorota - Wołowski Klub Karate Kyokushin, Wołów
2 m. - 55 kg - Leśniewska Aleksandra - Kożuchowski Klub Kyokushin Karate - Kożuchów

Kata

2 m. Lisowska Anna - Klub Polska YMCA, Kraków
3 m. Karpuk Aleksandra - Świnoujska Akademia Karate, Swinoujście

Młodzieżowcy

2 m. + 90 kg - Janczak Dominik - Klub Karate Kyokushin TENSHO - Czerwionka-Leszczyny

2 m. - 80 kg - Czarnecki Bartosz - Nowosolski Klub Karate Kyokushin - Nowa Sól

3 m. - 70 kg - Kądziołka Jakub - ARS Klub Kyokushinkai, Limanowa

2 m. -65 kg - Lubicz Jagoda - Klub Polska YMCA - Krakow

3 m. -65 kg - Franek Maria - Jastrzębski Klub Kyokushin Karate KUMITE, Jastrzębie Zdrój

3 m. - 65 kg - Kosiec Sandra- Mińsko Mazowiecki Klub Karate Kyokushin, Mińsk Mazowiecki

3 m. -60 kg - Sekuła Karolina - Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin , Nowy Sącz

Juniorzy

3 m. + 80 kg - Lis Jakub - Klub Karate Kyokushin SHOGUN w Żorach

3 m. -70 kg - Szczurek Jakub - Wielicki Klub Klub Kyokushinkai, Wieliczka

3 m. -60 - Lis Mateusz - Klub Kyokushin Karate Bukowno

2 m. +60 kg - Bartnicka Nina - Mińsko Mazowiecki Klub Karate Kyokushin, Mińsk Mazowiecki

3 m. +60 kg - Nalewajek Marta - Jastrzębski Klub Kyokushin Karate KUMITE, Jastrzębie Zdrój

2 m. -60 kg - Kwiatkowska Daria - Mińsko Mazowiecki Klub Karate Kyokushin, Mińsk Mazowiecki

1 m. -50 kg - Kowalska Klaudia - Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin , Nowy Sącz

2 m. - 50 kg - Gabrychowicz Katarzyna - Lipnowski Klub Kyokushin Karate, Lipno

3 m. - 50 kg - Trybuś Oliwia - Inowrocławski Klub Kyokushin, Inowrosław

Kata

3 m. Kurzawski Norbert - Lubiński Klub Karate Kyokushin, Lubin

Juniorzy młodsi 14-15 lat

3 m. -75 kg - Jednak Oliwier - Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin, Zabkowice Ślaskie

3 m. -65 kg - Kądziołka Arkadiusz - ARS Klub Kyokushinkai, Limanowa

2 m. +50 kg - Lewandowska Julia - Kożuchowski Klub Kyokushin Karate, Kożuchów

3 m. +50 kg - Jankowska Julia - PRICEP Wrocław Klub Kyokushin, Wrocław

Kata

1 m. Martyna Bogdan - Koszaliński Klub Karate Kyokushin, Koszalin

3 m. Kądziołka Patryk - ARS Klub Kyokushinkai, Limanowa

3 m. Brzuska Justyna - Jastrzębski Klub Kyokushin Karate KUMITE, Jastrzębie Zdrój

Kadeci 12-13 lat

2m. - 60 kg - Kubica Filip - Klub Karate Kyokushin TENSHO - Czerwionka-Leszczyny

1 m. - 60 kg - Latusek Kasper - MUKS OYAMA, Drawsko Pomorskie

3 m. - 50 kg - Kopeć Jan - Lisiecki Klub Karate Kyokushinkai, Liszki
1 m. - 40 kg - Kułakowski Tymon -Siechnicki Klub Karate Kyokushin, Siechnice

1 m. +45 kg - Warsińska Maria - Koszaliński Klub Karate Kyokushin, Koszalin
3 m. - 45 kg - Bryksy Natasza - Dąbrowski Klub Karate, Dąbrowa Górnicza

Kata
3 m. - Kopeć Jan - Lisiecki Klub Karate Kyokushinkai, Liszki

3 m. - Warsińska Maria - Koszaliński Klub Karate Kyokushin, Koszalin
Oldboy open +35 lat

1 m. Janczukowicz Łukasz - Jastrzębski Klub Kyokushin Karate KUMITE, Jastrzębie Zdrój

2 m. Stano Rafał - Jastrzębski Klub Kyokushin Karate KUMITE, Jastrzębie Zdrój

09.09.2022  33. MP OPEN I JUNIORÓW MŁODSZYCH, ZIELONKA, 9 PAźDZIERNIKA 2022 R.  
03.10.2022  SEMINARIUM SZKOLENIOWE Z SHIHAN ANDRZEJEM DREWNIAKIEM W LIPNIE  
30.09.2022  II MISTRZOSTWA AZJI KYOKUSHIN KARATE KWF  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2023 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai