· środa, 19 czerwiec 2024 ·

Strona główna

::: ARTYKUŁY PRASOWE :::


Powtórzy sukces Pawlikowskiej?

Jutro wylot na Mistrzostwa Ameryk w Kyokushin Karate.


Jutro 7-osobowa grupa polskich karateków kyokushin odleci do Nowego Jorku na otwarte mistrzostwa Ameryk.

To jedna z najbardziej prestiżowych imprez w roku. Zwykle odbywa się w czerwcu, ale tym razem - z uwagi na planowane na maj mistrzostwa Europy - została przeniesiona na wrzesień (konkretnie na najbliższy weekend). Wspomniane ME w kategoriach wagowych odbędą się ostatecznie w październiku w Warnie.

Naszą ekipę tworzą: kumite (walki) kobiet: Dobrosława Sołtysik (Tarnowskie Góry) w kat. średniej (do 65 kg) i Agnieszka Sypień (Wrocław) w kat. ciężkiej (powyżej 65 kg); kumite mężczyzn (bez podziału na kat. wagowe): Krzysztof Habraszka (Tarnowskie Góry), Jacek Synoradzki (Kraków) i Sylwester Sypień (Wrocław); kata kobiet: Aleksandra Radziewicz (Opole); kata mężczyzn: Wojciech Radziewicz (Opole).

Tym razem w ekipie zabrakło kilkukrotnej mistrzyni Ameryk, pochodzącej z Nowego Targu, ale reprezentującej Kraków Ewy Pawlikowskiej, kt


ra - jak wczoraj informowaliśmy - przebywa na kursie podstawowym w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Godnie powinna ją zastąpić wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i świata Agnieszka Sypień. Pawlikowska wygrywała zarówno swoją kategorię (lekką, do 55 kg), jak i turniej yokozuna (z udziałem mistrzyń wszystkich kategorii). Czy jej sukcesy powtórzy Sypień?

Trudne zadanie czeka naszych panów, którzy rywalizować będą w formule open. Sporo będzie zależeć od obsady zawodów, od tego, ilu będzie zawsze silnych Rosjan czy Ukraińców. Trener polskiej ekipy, shihan Andrzej Drewniak z Krakowa ma nadzieje na udany występ Jacka Synoradzkiego, który przez wiele lat trenował w YMCA Kraków. - Ma on duże możliwości. W ubiegłym roku w Warszawie podczas mistrzostw Europy open zdobył on złoty medal w zmaganiach oldbojów - podkreślił szef polskiego kyokushin.

Po mistrzostwach nasza ekipa uda się na trzy dni do Las Vegas. W jakich nastrojach?

(FIL)

Jerzy Filipiuk
21.09.2005


[INDEKS ARTYKUŁÓW]© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai