· piątek, 20 wrzesień 2019 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN MŁODZIEŻOWCÓW I JUNIORÓW, EŁK, 10.11.2018  
11 listopada 2018

10 listopada 2018 odbyły się w Ełku Mistrzostwa Polski Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów, z udziałem 192 zawodników reprezentujących 65 klubów. Otwarcia mistrzostw dokonał Wiceprezydent Miasta a medale wręczał Prezydent Miasta.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec. Piątkowe spotkanie organizacyjne poświęcone było także przypomnieniu i dyskusji dotyczącej przepisów Kumite semi kontakt dla juniorów oraz przepisów Kumite seniorów dla młodzieżowców. W dyskusji podniesiono potrzebę doprecyzowania przepisów w czasie planowanego Kursu sędziów PZK w Lublinie br.

Mistrzostwa miały szczególną oprawę ze względu na 40 lecie powstania Klubu w Ełku.

Organizatorem był Ełcki Klub Kyokushin, kierowany przez shihan Remigiusza Karpińskiego.

Wyniki :        U21      JUNIOR

 

XIX MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN OPEN SENIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH TARNOWSKIE GÓRY 20.10.2018  
21 października 2018

20 października 2018 w hali Sportowo-Widowiskowej w Tarnowskich Górach odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Open seniorów oraz Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów Młodszych (14-15 lat) z udziałem 241 zawodników z 81 klubów w obecności ponad 500 widzów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug, który koordynował pracę 42 sędziów. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali Burmistrz Miasta oraz Starosta, ponadto został zademontrowany pokaz 50 osobowej grupy dzieci oraz tameshiwari.

Uroczysta Sayonara z udziałem władz miasta, zaproszonych gości oraz sędziów została uświetniona obchodami 30 letnej rocznicy powstania Klubu. Organizatorem mistrzostw był Tarnogórski Klub Karate, którego prezesem jest Bogdan Lubos. 

Galeria zdjęć w przygotowaniu.

WYNIKI:

JUNIOR                       SENIOR

ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ KYOKUSHIN W COS ZAKOPANE 2018  
14 października 2018

11 - 14 października 2018 odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kyokushin w COS OPO Zakopane z udziałem 32 zawodników przygotowujących się do Mistrzostw Świata Kyokushin w Astanie, (Kazachstan) planowanych na 3-4 listopada 2018.

Zgodnie z programem treningi odbywały się 4 razy dziennie. Prowadzącymi byli: trener klasy mistrzowskiej Andrzej Drewniak, Robert Wajgelt, Michał Werner i Marcin Kułakowski. Program zgrupowania został wykonany w całości. W czasie zakończenia zgrupowania zawodnicy otrzymali powołania do Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata.

Galeria 1                                   Galeria 2

 

MIĘDZYNARODOWY PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA W KYOKUSHIN KARATE.  
9 października 2018

6 października 2018 roku odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin. Organizatorem był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai wraz z Urzędem Miasta Sieradz i Sieradzkim MOSiR-em. W Turnieju wystąpiło 280 zawodników z ponad 30 klubów oraz Niemiec, Czech i Rosji. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał prezydent miasta Sieradz Paweł Osiewała, wraz z shihanem Andrzejem Drewniakiem i Panem Mirosławem Antonim Owczarkiem , głównymi gośćmi byli również wiceprezydent Rafał Matysiak oraz dyrektor II LO Urszula Świniarska. Podczas otwarcia shihan Andrzej Drewniak przekazał list od Prezydenta Europejskiej Organizacji Kyokushin na ręce shihana Roberta Wajgelta oraz prezydenta Pawła Osiewały, potwierdzający możliwość przeprowadzenia w 2020 roku Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin w Sieradzu. Po oficjalnym otwarciu odbył się krótki pokaz dzieci trenujących w Sieradzkim Klubie Karate Kyokushinkai prowadzony przez sensei Szymona Kołodziejczyka.

SKKK składa podziękowania wszystkim którzy organizowali ten turniej, pomagali i przyczynili się do wspaniałej atmosfery na tych zawodach.

XXXII MISTRZOSTWA EUROPY KWF W KALININGRADZIE, 21-22.09.2018  
24 września 2018

21-22 września 2018 odbyły się w Kaliningradzie, Rosja 32. Mistrzostwa Europy Kyokushin, z udziałem 410 zawodników z 21 krajów, którzy walczyli w 37 kategoriach wiekowo-wagowych. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, którzy wraz z Sekretarzem Generalnym oraz odpowiedzialnym za obsługę komputerową shihan Robertem Wajgeltem przeprowadzili losowanie.

W pierwszym dniu odbyły się konkurencje rocznikow 12-13, 14-15 i 16-17 oraz kata. W drugim dniu odbyły się konkurencje kumite seniorów oraz oldboy. Otwarcie mistrzostw poprzedziły 30 minutowe artystyczne występy grupy akrobatyczno-baletowej wraz z Taiko.  Oficjalnego otwarcia dokonał Wice Minister Sportu Kalingradzkiego Regionu Evgeniy Boris, Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero, Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak i Reprezentant Krajowy Rosji Sergey Suvorov. Przemawiali także Prezes Rosyjskiej Federacji Kyokushin Sergey Łużnikov, Wice Prezes Sergey Soldatov i Reprezentant Krajowy Japoni Noriyuki Tanaka.

Reprezentacja Polski zdobyła 34 medale i drużynowo drugie miejsce za Rosją.

Organizatorem ME była Rosyjska Federacja Kyokushin a bezpośrednim organizatorem jej Dyrektor shihan Sergey Soldatov.

WYNIKI:

 

SENIOR                            JUNIOR

 

Galeria w przygotowaniu

 

WALNE ZEBRANIE EUROPEJSKIEJ FEDERACJI KYOKUSHIN, KALININGRAD 21.09.2018  
25 września 2018

21 września 2018 w Sali konferencyjnej Hotelu Tourist w Kaliningradzie odbyło się Walne Zebranie Europejskiej Federacji Kyokushin z udziałem 23 osób. Przewodniczącym WZ był Antonio Pinero a Sekretarzem Andrzej Drewniak.  Prezydent Antonio Pinero, Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak i Skarbnik Lars Hogquist wygłosili swoje sprawozdania za 4 letnią kadencję. Po dyskusji zebrani zatwierdzili Zarząd na nową kadencję w osobach: Prezydent - Antonio Pinero, Sekretarz Generalny - Andrzej Drewniak i Skarbnik - Lars Hogquist.

Następnie delegaci przedyskutowali i zatwierdzili wnioski Country Representative: 1. Język Rosyjski będzie trzecim oficjalnym językiem EKF, 2. W szczególnych przypadkach możliwe będzie dopuszczenie do egzaminu na 3 dan sensei, który nie ma ukończnego Międzynarodowego kursu sędziów. Wnioskować może tylko CR danego kraju. 3. Zostanie opracowane przez Komitet Techniczny EKF wideo ze stanadar dowymi technikami i kata 4. Do najbliższego Zebrania zostanie włączony wniosek większości europejskich krajów o powrót do struktury EKF opartej na jednej wybranej narodowej organizacji i jednym Country Representative w każdym kraju. 5. Zatwierdzono Program imprez na lata 2018-2021 zawierający informacje o organizacji w listopadzie 2019 roku 33. ME w Porto, Portugalia.  W maju 2020 roku odbędą  się 34. Mistrzostwa Europy w Sieradzu, Polska a w listopadzie 2020 roku 3. MŚ w Krakowie. W maju 2021 roku planowane są 35.ME w Kiszynov, Moldova.

 

ZGRUPOWANIE KADRY KYOKUSHIN KWF, SIERADZ 2018  
20 sierpnia 2018

W dniach 16-19.08.2018 roku odbyło się w Sieradzu Zgrupowanie Kadry seniorów i juniorów KWF z udziałem ponad 30 utytułowanych zawodników w tym medalistów mistrzostw Europy oraz świata. Plan zgrupowania obejmował 11 treningów rozwijających cechy motoryczne, techniczne i taktyczne przygotowanie do kumite oraz wykłady dotyczące zdrowego stylu życia, w tym odżywiania, regeneracji i zachowań prozdrowotnych w odniesieniu do sportowców. Dodatkowo zawodnicy mieli mozliwość regeneracji w saunie i na basenie oraz uczestniczyli w wycieczce po Sierdzu. 

Treningi prowadzili trenerzy: shihan Andrzej Drewniak  9 dan, shihan Robert Wajgelt 5 dan oraz sensei Beata Wajgelt 2 dan. Zgrupowanie odwiedzil Prezydent miasta Sieradza Paweł Osiewała, który stwierdził w swoim wystąpieniu, iz poza dwunastoma Międzynarodowymi Turniejami o Puchar Prezydenta Miasta był to kolejny krok we współpracy Miasta z Sieradzkim Klubem Kyokushin i Polskieą Organizacją Kyokushinkai gdyż chciałby zbudować w Sieradzu nową halę sportową z Centrum Szkolenia Sportów Walki. Zgrupowanie miało na celu przygotowanie zawodników do ME i MŚ w 2018 roku. Organizatorem zgrupowania był Sieradzki Klub Kyokushin i Polska Organizacja Kyokushinkai, przy współpracy MOSiR i UM Sieradz.

01.05.2018  45. WSCHODNIO-EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN KRAKÓW 19-22 LIPCA 2018  
18.07.2018  MIĘDZYNARODOWY OBÓZ KWU KAMCHYA, BUŁGARIA 2018  
08.06.2018  SEMINARIUM KN KRAKÓW 16 CZERWCA 2018  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2019 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai