· środa, 27 listopad 2024 ·

Strona główna

::: AKTUALNOŚCI :::
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
31-07-2002
EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KRAKÓW 2002
          W dniach 24 - 28 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się kolejny letni obóz z udziałem 190 uczestników, w większości kierowników ośrodków i instruktorów posiadających czarne i brązowe pasy oraz zagranicznych gości z Ukrainy, Litwy, Niemiec, Hiszpanii i Czech.
          Shihan Katsuhito Gorai poprowadził treningi wraz z utytułowanym zawodnikiem sensei Ryu Narushima instruktorem z Honbu Tokio. W obozie uczestniczył również shihan Stanislav Blizniuk z Ukrainy - członek zarządu Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate. W prowadzeniu treningów pomagali sensei Włodzimierz Rój, sensei Roman Kęska i sensei Krzysztof Borowiec.
          Shihan K. Gorai w pierwszej części obozu położył szczególny nacisk na perfekcyjne wykonywanie podstawowych technik w ramach Kihon. W drugiej części obozu skoncentrował się na na kombinacjach. Wieczorne treningi poświęcone były wyłącznie Kata, dzięki czemu w czasie obozu zostały powtórzone wszystkie Pinan-kata, Pinan-kata Ura oraz Tsuki-no-kata, Geksai-Dai, Geksai-Sho, Yantsu. W ostatniej fazie obozu specjalnie dla czarnych pasów uwzględniono trening zaawansowanych kata: Seienchin i Sushiho.
          W tym roku Sayonara odbyła się w stołówce AWF i zgodnie z tradycją była poświęcona konkursowi kabaretowemu. Zwyciężyła w dobrym stylu grupa sensei W. Kunickiego i J. Mazurkiewicza. Dobrą muzykę zapewnił zaprzyjaźniony "DJ - karateka".
          Na ostatnim treningu po 90 minutowych walkach z udziałem sensei R. Narushima, który walczył z naszymi zawodnikami, wręczone zostały certyfikaty na Kyu oraz zaświadczenia PZK o zdaniu egzaminu na Dan. W załączeniu lista osób, które zdały egzamin na stopnie mistrzowskie.
          Na koniec obozu wszystkim uczestnikom został wręczony plakat, z pamiątkowym grupowym zdjęciem oraz nazwiskami uczestniczących.
          Komentarz. Wszystkie treningi odbyły się zgodnie planem. Punktualność i zaangażowanie w treningach były wzorowe. W czasie obozu panowała bardzo dobra atmosfera koleżeństwa i wzajemnego szacunku. Jedynym problemem było zamieszkiwanie przez kilkunastu uczestników poza oficjalnym hotelem, co w przyszłości może stworzyć ogromne problemy organizatorom imprez mistrzowskich. Praktyka wykazuje, że należy wprowadzić zakaz takiego postępowania. Zgodnie z praktyką z poprzednich lat możliwość udziału w egzaminach mieli tylko uczestnicy obozu.
          Wszystkim szczególnie podobały się treningi prowadzone przez sensei Narushima, który zaprezentował nowe ćwiczenia rozciągające, nowe metody doskonalenia wysokich kopnięć oraz praktyczne zastosowanie ich w walce. Sensei Narushima zwrócił uwagę na fakt, że pierwszorzędną rzeczą jest nauka obrony, a drugorzędną - nauka ataku. Powszechny podziw budziła dynamika i szybkość jego kopnięć. Te zalety i ogólny pozytwyny odbiór japońskiego mistrza zadecydowały o podjęciu rozmów na temat możliwości jego powtórnego przyjazdu w przyszłym roku.



31-07-2002
ZACHODNIOEUROPEJSKI LETNI OBÓZ PAPENDAL 2002
          W dniach 10 - 14 lipca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Papendal, koło Arnhem (Holandia) odbył się 35 Zachodnioeuropejski Letni Obóz Kyokushin Karate z udziałem około 100 uczestników, w tym 19 Polaków.
          Głównym instruktorem był shihan Loek Hollander (8 dan). Jedynymi zagranicznym instruktorami byli shihan Tsutomu Wakiuchi (5 dan) z Włoch oraz Shihan Andrzej Drewniak (6 dan).
          Podczas obozu przeprowadzony został, jak co roku niezwykle trudny egzamin na stopnie dan. Wszyscy Polacy przeszli go jednak pomyślnie. Uzyskali: 4 dan - sensei Wiesław Gwizd (Tarnów), sensei Roman Woźniak (Krosno), sensei Mariusz Godoś (Opole), sensei Jacek Czerniec (Lublin), sensei Remigiusz Karpiński (Ełk), sensei Jan Gruba (Warszawa), 3 dan - sensei Andrzej Manecki (Siemianowice), sensei Adam Dzierwa (Chorzów), sensei Witold Stolarczyk (Ząbkowice Śl.), sensei Zbigniew Guździk (Ząbkowice Śl.), sensei Ryszard Kiper (Tarnobrzeg).
          Gratulujemy.



03-07-2002
MISTRZOSTWA AMERYK NOWY JORK 2002
          Dnia 29 czerwca 2002r. w Nowym Jorku odbyły się Mistrzostwa Ameryk Kyokushin Karate. W zawodach udział wzięło 108 karateka z całego świata.
          Polska ekipa zdobyła 3 złote medale (na 5 możliwych) oraz 2 piąte miejsca.
          Tytuł mistrzowski z roku 1999, 2000, 2001 w lekkiej kategorii obroniła Ewa Pawlikowska (Kraków). Pierwsze miejsce w kategorii średniej do 65kg oraz tytuł yokozuna zdobyła Adrianna Bieńkowska (Gdańsk) W kata złoty medal zdobył Remigiusz Karpinski (Ełk). Piąte miejsce przypadło Andrzejowi Zacharskiemu (Kraków). Również piąte miejsce w kategorii kumite mężczyzn zdobył Tomasz Najduch (Katowice), przegrywając walkę o wejście do finałów z Ewertonem Teixeira z Brazylii, który obronił tytuł mistrza ameryk z zeszłego roku.

Polecą do Nowego Jorku

Relacja z Nowego Jorku:
"Naszduch" na Manhattanie

wyniki & zdjęcia

16-06-2002
XXIX MISTRZOSTWA POLSKI TORUŃ 2002
          Dnia 15 i 16 czerwca 2002r. w Toruniu odbyły się XXIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate. W zawodach udział wzięło 142 zawodników i zawodniczek z 52 ośrodków kyokushin w Polsce. Zawody oglądało ok. 500 widzów.
          Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Prezydent Miasta Toruń.
          Organizator zapewnił obsługę komputerową, duże banery z napisem i znakami, trzy stacje TV, radio i prasę, opiekę nad sędziami oraz Sayonara w restauracji. Bardzo estetyczne i praktyczne okazały się "ogrody zieleni" przeniesione do hali sportowej. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy, kryształowe puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsorów. Jedynie mata i oświetlenie nie odpowiadały międzynarodowym standardom kyokushin. Uciążliwy okazał się także brak odpowiedniej wentylacji na hali. Jest to kolejny dowód na to, że nie należy zawodów organizować w czerwcu.
          Sędzią głównym zawodów był shihan A. Drewniak. Sędziowali sensei: W. Rój, R. Kęska, E. Dadzibug, B. Jeremicz, E. Urbańczyk, A. Krawontka, J. Mazurkiewicz, M. Godoś, J. Gruba, W. Gwizd, M. Krejpcio, J. Czerniec, P. Zembrzuski, R. Karpiński, R. Wajgelt, A. Dzierwa, J. Rytel, J. Lamot, R. Tomala, D. Jasiakiewicz, Z. Niedzwiedź, H. Orzechowski, M. Marszałek, K. Dubiel, B. Lubos, W. Orzoł, N. Bogdański, R. Mazurek, S. Urbańczyk, P. Olszewski, A. Kaganek, M. Puczko, C. Banasiak, T. Marcysiak.
          Na wyróżnienie zasługuje Sayonara zorganizowana w stylowej restauracji Hotelu "Gromada". Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się godzinne zebranie kierowników ośrodków, na którym omówiono aktualne problemy Komisji Kyokushin i Polskiego Związku Karate. Mistrzostwa Polski Seniorów po raz pierwszy zostały rozegrane w systemie półtora dniowym, co miało na celu obniżenie kosztów. Zgodnie z ustaleniami organizator w ramach wpisowego opłacił wszystkim zawodnikom licencje PZK. Na zawodach panowała wspaniała atmosfera walki fair play. Wiele finałowych pojedynków zachwycało wysokim poziomem. Publiczności zwłaszcza podobała się finałowa walka zawodników kadry narodowej Piotra Banasika i Krzysztofa Habraszki. Największe emocje wzbudziła kolejna walka rewanżowa Hiszpana Alejandro Navarro i Michała Krzaka z Katowic. Efektowny pojedynek tym razem zakończył się zwycięstwem Hiszpana. Sędziowie stanęli na wysokości zadania. Nie zanotowano ani jednego oficjalnego protestu.
          Organizatorem mistrzostw był Toruński Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Artura Wilento. Głównym sponsorem mistrzostw był były kierownik ośrodka Ryszard Urbański z Torunia.
          XXX jubileuszowe Mistrzostwa Polski seniorów odbędą się w Warszawie.

wyniki

26-05-2002
I MIĘDZYSTYLOWE MISTRZOSTWA MISTRZOSTWA POLSKI KARATE WKF SZCZECIN 2002
          Dnia 25 maja 2002 w Hali Sportowej Szczecińskiego Domu Sportu odbyły się I Międzystylowe Mistrzostwa Polski Karate WKF z udziałem ok. 90 zawodników i zawodniczek reprezentujących 23 ośrodki karate kyokushin i shotokan. Zawody oglądało ok. 150 widzów.
          Otwarcia mistrzostw dokonał prezes PZK shihan Wacław Antoniak, który stwierdził, że jest to historyczne wydarzenie mogące zadecydować o przyszłości polskiego karate. Dotychczas sukcesy sportowe na poziomie Mistrzostw Europy a nawet Mistrzostw Świata były domeną karate shotokan i karate kyokushin. Brak znaczących sukcesów Polaków w karate WKF był wiekrotnie powodem krytyki UKFiS. Wprowadzenie kyokushin karate do rywalizacji jest szansą rozszerzenia kadry karate WKF o wielu sprawnych i wyszkolonych zawodników. Do tego kroku PZK przygotowywał się wiele lat. Pierwsze próby były czynione w latach 1980-1983, ale ze względu na popełnione błędy wynikające z braku doświadczenia zostały przerwane. Dzisiaj w oparciu o 20-letnie doświadczenie zarządu PZK jest realna szansa uczynienia karate WKF w Polsce karate międzystylowym.
          Sędzią głównym był sensei Mirosław Piotr Ciesielski ze Szczecina, międzynarodowy sędzia WKF. Sędziowali: M. Jaworski, A. Czyż, W. Wiśniewski, M. Dudek, K. Wieczorek, R. Porwit, M. Durkalec, K. Gil, D. Chwiłowski oraz W. Gwizd i E. Kozdra z kyokushin.
          Przed finałami pokaz tameshiwari kyokushin zademonstronawali sensei Robert Kubiak ze Szczecina ze swoją grupą zawodników oraz sensei Dariusz Bielski wraz z sensei Pawłem Sujką ze Świnoujścia.
          Medale wręczał prezes PZK W. Antoniak i wiceprezes PZK A. Drewniak.


          Komentarz: Zebranie Zarządu PZK w dniu 24 maja w Szczecinie, w którym uczestniczyli prezes Wacław Antoniak, wiceprezes Andrzej Drewniak, wiceprezes Paweł Golema, wiceprezes Adam Goncerz, skarbnik Edward Urbańczyk, sekretarz Daniel Lenard, członek zarządu Janusz Kalamarski, przewodniczący komisji rewizyjnej Maciej Sokołowski, rzecznik prasowy Wojciech Szczawiński i inni zaproszeni liderzy - stworzyło realne podstawy wieloletniej współpracy międzystylowej.
          Pierwsze Międzystylowe MP karate WKF wzbudziły przed zawodami wiele emocji. W rzeczywistości okazało się, że już po pierwszych walkach prowadzonych zdecydowanie i bardzo fair przez zawodników z obu styli zapanowała atmosfera współpracy i koleżeńskości, która utrzymała się do samego końca. Publiczność nagradzała oklaskami najlepszych zawodników niezależnie od stylu. Wiele braw otrzymał zwycięzca kategorii kata Wojciech Radziewicz, aktualny wicemistrz Polski kyokushin karate w tej samej konkurencji, co było miłym zaskoczeniem dla wszystkich.
          Osiem medali zdobytych przez zawodników kyokushin karate w tych mistrzostwach świadczy o tym, że idea szerokiej współpracy między kyokushin a shotokan w budowaniu nowej kadry zawodników, sędziów i trenerów karate WKF jest uzasadniona.

13-05-2002
KURS SĘDZIÓW I ZGRUPOWANIE DOSZKOLENIOWE ZAWODNIKÓW KARATE WKF KRAKOW 2002

         W dniach 11 -12 maja 2002 roku w budynku Polskiej YMCA w Krakowie odbył się kurs sędziów i zgrupowanie doszkoleniowe zawodników z udziałem ok. 20 osób z całej Polski, a wśród nich shihan A. Drewniak, sensei: R. Kęska, W. Gwizd, E. Kozdra, E. Urbańczyk, J. Lamot, W. Radziewicz, H. Orzechowski, A. Sołtysiak, I. Mroczkowska.
         Głównym akcentem zgrupowania była praktyczna nauka walki w systemie karate WKF oraz sędziowania. Na wykładach omawiano przepisy walki sportowej oraz oglądano filmy z ostatnich imprez karate WKF.
         Zajęcia prowadził shihan Wacław Antoniak 6 dan, wieloletni członek władz międzynarodowych WKF oraz sensei Mariusz Jaworski 4 dan - sędzia międzynarodowy.
         Kurs odbył się klimacie życia uchi-deshi w Japonii. Uczestnicy przez dwa dni nie zdejmowali karategi, spali, jedli i ćwiczyli na macie tatami, w dojo Krakowskiego Klubu Kyokushin.
         Zgrupowanie zakończyło się egzaminem z praktycznego sędziowania oraz wypełnieniem formularzy licencji sędziego i zawodnika PZK.
         Celem zgrupowania było przygotowanie do udziału zawodników i sędziów kyokushin karate w Mistrzostwach Polski Karate WKF w Szczecinie, 25 maja 2002.


09-05-2002
XXV-LECIE CHEŁMSKIEGO KYOKUSHIN 4 -5 MAJA 2002

          Uroczystą mszą celebrowaną przez księdza dziekana Józefa Piłata w Chełmskiej Bazylice rozpoczęły się obchody srebrnego jubileuszu chełmskiego kyokushin z udziałem władz miasta, oficjalnych gości oraz około 50 członków klubu ubranych w karategi.
          Prezydent Miasta Henryk Dżaman w czasie sesji Rady Miasta poświęconej XXV-leciu chełmskiego kyokushin dokonał uroczystego podsumowania działalności ChKKK i wręczył nagrodę sensei Pawłowi Pędzińskiemu i innym zasłużonym członkom zarządu klubu. Wiceprezydent Miasta Zbigniew Matuszczak dokonał otwarcia wystawy zdjęć zorganizowanej w miejskim muzeum.
         Następnie zebrani autokarami przejechali nad Jezioro Białe do Pensjonatu Bankowego, gdzie odbył się mecz piłki siatkowej "masters kontra młodzież kyokushin", spotkanie z shihan Andrzejem Drewniakiem i sensei Eugeniuszem Dadzibugiem, biesiada przy ognisku, sesja zdjęciowa, uroczysta kolacja przy muzyce i pokaz ogni sztucznych o północy.
         W obchodach uczestniczyli także sensei: J. Gruba, J. Czerniec i J. Piotrowski, M.Litwin, P. Mamiński, wraz z rodzinami.



21-04-2002
IV MISTRZOSTWA OKRĘGU DOLNOŚLĄSKIEGO MŁODZIKÓW I KADETÓW ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 2002

          Dnia 20 kwietnia 2002 w Zespole Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich odbyły się IV Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików i Kadetów z udziałem ok. 200 zawodników i zawodniczek reprezentujących 25 ośrodków kyokushin karate. Zawody oglądało ok. 150 widzów.
          Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Starosta oraz burmistrz miasta Ząbkowic śląskich.
         Organizator zapewnił matę tatami, obsługę komputerową, duże banery z napisem i znakami, radio i prasę oraz Sayonara w restauracji. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.
         Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak. Sędziowali sensei: E. Dadzibug, E. Urbańczyk, M. Godoś, E. Kozdra, M. Staściuk, M. Pawlicki, R. Wajgelt, W. Radziewicz, A. Ochowicz, A. Wiśniewski, A. Sypień, B. Bolanowski, A. Janocha, senpai: B. Cybowski, B. Wiśniewski, M. Urbański.
         Na wyróżnienie zasługuje wspaniale zorganizowana Sayonara z udziałem władz miasta oraz sponsorów.
         Organizatorem mistrzostw był Ząbkowicki Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Witolda Stolarczyka. Współorganizatorami byli senpai A. Pacholak i M. Machnik.



21-04-2002
IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZKÓŁ WYŻSZYCH KRAKÓW 2002

         Dnia 20 kwietnia 2002 roku w Hali Sportowej Politechniki Krakowskiej w Krakowie odbyły się IV Ogólnopolski Turniej Szkół Wyższych. W zawodach uczestniczyło ok. 70 studentów reprezentujących 21 uczelni. Zawody oglądało 300 osób.
         Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Jacek Majka - Wiceprezes AZS Kraków.
         Poziom walk był bardzo wyrównany. Młodsi stopniem nie czuli żadnego respektu przed posiadaczami stopni mistrzowskich.
         Sędzią głównym był sensei Kęska Roman. Sędziowali sensei: W. Marciniak, R. Kawa, A. Kaganek, R. Wilk i B. Bartnicki.
         Organizator zapewnił: matę tatami, baner z nazwą imprezy i znakiem kyokushin, prasę, puchary i dyplomy dla zawodników. Dodatkowych atrakcji dostarczył licznie zgromadzonym widzom pokaz w wykonaniu karateków klubu AZS PK Kraków.
         Organizatorami, wzorem lat ubiegłych był klub AZS PK Kraków prowadzoy przez sensei Aleksandra Pabisia.
         W opini Polskiego Związku Karate organizowane zawody już kilka lat temu powinny były uzyskać status Mistrzostw Polski Szkół Wyższych Kyokushin Karate i powinny być rozgrywane w kategoriach kumite i kata, osobno dla mężczyzn i kobiet.



14-04-2002
II MISTRZOSTWA CZECH PRAGA 2002

         W dniu 14 kwietnia 2002 r. w Pradze odbyły się II Mistrzostwa Czech Kyokushin Karate .
         Organizatorem była Czeska Organizacja Kyokushin Karate, prowadzona przez sensei Jiżi Potys 1 dan. Współorganizatorem była Polska Organizacja Kyokushin Karate. W imieniu Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate otwarcia zawodów dokonał wice prezydent shihan Andrzej Drewniak.
         Zawody zgromadziły 68 zawodników z 12 klubów. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak 6 dan, a sędzią maty sensei Roman Kęska 4 dan. Sensei Kęska sprawdził się także jako kierowca wyścigowy dowożąc shihana, który wrócił w środku nocy prosto z opóźnionych Mistrzostw Makroregionu w Puławach, na rozpoczęcie Mistrzostw Czech w Pradze.


14-04-2002
MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO PUŁAWY 2002

         Dnia 13 kwietnia 2002r. roku w Hali Sportowej w Puławach przy ulicy Partyzantów 11 odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego. W zawodach uczestniczyło ok. 150 zawodników i zawodniczek reprezentujących 24 ośrodków kyokushin karate.
         Uroczystego otwarcia dokonał Jan Grobel Prezydent Miasta Puław. Zawody oglądało ok. 500 widzów.
         Mistrzostwa w Puławach przejdą do historii jako najliczniejsze, najdłuższe, ale zarazem najgorzej zorganizowane i pechowe dla organizatora, który nie przewidział ani nadzwyczajnej ilości zawodników, ani czasu potrzebnego do przeprowadzenia zawodów. Ponadto mało brakowało by obrażony sensei Paweł Pędziński nie zabrał maty i nie wyjechał, kiedy komisja sędziowska nie dopuściła do zawodów jego nieletnich oraz nieposiadających badań ani właściwej wagi zawodników, którzy zgłosili się na godzinę przed rozpoczęciem zawodów.

        Poważne kłopoty rozpoczęły się o godzinie 17 kiedy organizatorzy meczu piłki ręcznej zgodnie z umową zażądali natychmiastowego opuszczenia sali. O godzinie 18 w sytuacji grożącej konfliktem między uczestnikami mistrzostw karate, a drużynami piłki ręcznej, sędzia główny zawodów shihan A. Drewniak zdecydował przerwać zawody. Przez następne 4 godziny nasi zawodnicy mogli podziwiać mecz piłki ręcznej. O godzinie 22 zawody zostały wznowione. Zakończyły się o godzinie 24. Przy wręczeniu nagród okazało się, że nie ma odpowiedniej ilości dyplomów i pucharów dla zawodników, którzy zajęli ex-equo dwa trzecie miejsca. Także wręczenie komunikatu końcowego okazało się niemożliwe ze względu na nie dowiezienie komputera.



         Na szczęście wszystkim dopisywały humory, które umiejętnie podtrzymywał spiker zawodów sensei Mariusz Mazur i organizator sensei Paweł Mamiński, który umiał znaleźć się w tej trudnej sytuacji. O dobrych nastrojach kierowników ośrodków zadecydowały dwie niespodziewane Sayonary, kosmiczne tempo zawodów od godziny 16 i dobra praca sędziów pod dowództwem sensei Remigiusza Karpińskiego. Winą za wszystkie nieszczęścia, łącznie z powieszeniem się do góry nogami banera z nazwiskiem organizatora w języku japońskim - został obarczony 13 pechowy dzień miesiąca.
         Do pozytywów organizacji zawodów należy zaliczyć obecność Prezydenta Miasta, telewizji kablowej Puławy, maty tatami, zdobycie sponsorów jak: PKO BP Puławy, Urząd Marszałkowski, Urząd Miejski i inni, banery z nazwą zawodów, znakami kyokushin i sponsorów oraz Sayonara w restauracji "Wisła".
         Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak. Sędziowali sensei: R. Karpiński, J. Gruba, M. Krejpcio, P. Zembrzuski, J. Czerniec, N. Bogdański, P. Juszczyk, W. Orzoł, P. Pędziński, W. Matyka, K. Kowalski, M. Puczko, A. Litwin, J. Mazurek, D. Hrynowiecki.
         Organizatorem mistrzostw był sensei Paweł Mamiński.



11-04-2002
ZGRUPOWANIE DOSZKOLENIOWE SĘDZIÓW I INSTRUKTORÓW CETNIEWO 2002

         W dniach 4 - 7 kwietnia 2002 w COS OPO w Cetniewie odbyło się coroczne zgrupowanie doszkoleniowe sędziów i instruktorów z udziałem 86 kierowników ośrodków i instruktorów z całej Polski.


         Głównym akcentem zgrupowania była praktyczna nauka walki clicker, a na wykładach omawiano przepisy walki sportowej oraz zasady żywienia zmierzające do redukcji wagi zawodników i instruktorów. Codziennie omawiane tematy zostały wprowadzone w praktyce na stołówce, gdzie menu serwowało dania o obniżonej kaloryczności.


         Uczestnikom zgrupowania najbardziej do gustu przypadły zajęcia w nowo wybudowanym basenie połączonym z parkiem wodnym. Ośrodek w Cetniewie został odnowiony, otrzymał nowe nawierzchnie. We Władysławowie powstała aleja Gwiazd Sportu.
         Zajęcia prowadzili shihan A. Drewniak, sensei R. Kęska i sensei K. Borowiec. Jeden z wykładów prowadził lekarz kadry narodowej doktor Jarosław Wittmann.
         Zgrupowanie zakończyło się egzaminem pisemnym oraz praktycznym, który wykazał duże postępy z zakresu sędziowania i praktyki sędziowskiej


09-04-2002
MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO KOSZALIN 2002

         Dnia 23 marca 2002r. roku w Hali Sportowej przy ul. Głowackiego 4 w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego. W zawodach uczestniczyło ok. 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących 19 klubów posiadających aktualną licencję Polskiego Związku Karate.
         Uroczystego otwarcia dokonał Stanisław Olszyński Prezes Zachodniej Federacji Sportu.
         Organizator zapewnił właściwą matę tatami, obsługę komputerową, duże banery z napisem i znakami, Koszlińską TV. Na bardzo pozytywny odbiór imprezy miały wpływ: wystrój hali sportowej, specjalne miejsca dla sponsorów i przedstawicieli Rady Miejskiej oraz ich obsługa przez hostessy, które serwowały regionalne morskie potrawy. Na uwagę zasługuje fakt, że dzięki przestrzeganiu rygorów czasowych i sprawnemu sędziowaniu zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00 a skończyły się o godzinie 18:00 co było zgodne z opublikowanym programem zawodów. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale ufundowane przez sponsorów. Jednym z nich był Euro - Centrum - Tadeusz Autoryzowany Dealer Skody w Koszalinie. Telewizja regionalna powtórzyła trzykrotnie godzinny program z zawodów, w którym zawarte były walki półfinałowe i finałowe, wywiady z zawodnikami oraz organizatorem. Zawody oglądało 500 widzów.
         Sędzią głównym zawodów był sensei Bogdan Jeremicz. Sędziowali sensei: A. Wilento, Z. Niedźwiedź, D. Bielski, E. Madej, D. Gorczyca, P. Sujka, A. Wdowiarek, R. Pękala.
         Organizatorem Mistrzostw był Koszaliński Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Andrzeja Kłujszo. Współorganizatorami były: Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Urząd Miasta w Koszalinie, Zachodniopomorski Związek Karate, oraz Regionalna Federacja Sportu w Koszalinie.




© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai