· niedziela, 24 listopad 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


V AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KRAKÓW 12 MAJA 2018  
15 kwietnia 2018

12 maja 2018 w Hali Sportowej SWFiS Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się V Akademickie Mistrzostwa Polski  Kyokushin z udziałem 102 zawodników reprezentujących 36 uczelni z całego kraju. Honorowym Patronem MP był Rektor UJ. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo. Obsługę medyczną zapewnił lekarz kadry narodowej dr hab. n. med Krzysztof Mawlichanów. Całe mistrzostwa były transmitowane live przez internet. Organizatorem imprezy był Klub Kyokushin UJ we wspólpracy z PZK i MDK Dom Harcerza a bezpośrednim organizatorem był sensei Artur Stecki.

WYNIKI

   

XI OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W KARATE KYOKUSHIN O PUCHAR BURMISTRZA KOŻUCHOWA  
7 maja 2018

W minioną sobotę 5 maja 2018 w pięknej scenerii XIV-wiecznego zamku w Kożuchowie w sali rycerskiej odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Kożuchowa. W Mistrzostwach zorganizowanych przez Nowosolski Klub Karate Kyokushin wzięło udział prawie 120 zawodników z 12 ośrodków .

Sędzią głównym zawodów był shihan Robert Wajgelt a sędzią technicznym zawodów sesnsei Paweł Olszewski. Otwarcia w imieniu Burmistrza dokonała pani dyrektor Wydziału Kultury i Sportu w Kożuchowie Aleksandra Stanisławska.

Podsumowując, zawody w Kożuchowie należały do bardzo udanych, również pod kątem organizacyjnym. Niezwykła atmosfera przesycona duchem walki, świetne pojedynki zawodników i miejsce przywodzące na myśl kodeks rycerski, który z ideą kyokushin mógłby mieć wiele wspólnego, to główne atuty tego wydarzenia sportowego.

Galeria

SOSAI MASUTATSU OYAMA  
26 kwietnia 2018

45.MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN SENIORÓW, LIMANOWA, 21 KWIETNIA 2018  
22 kwietnia 2018

21 kwietnia 2018 odbyły się w Limanowej 45. Mistrzostwa Polski Kyokushin seniorów z udziałem 112 zawodników reprezentujacych 54 ośrodki Kyokushin.

Mistrzostwa zostały poprzedzone piątkowym ogólnopolskim Zebraniem blisko 50 Kierowników Ośrodkow, na którym omówiono sytuację PZK, najbliższe ME i MŚ oraz aktualne przepisy sędziowskie. Następnie odbyła się Sayonara z udzialem władz samorządowych miasta i sponsorów, na której uczestnikom zaserwowano specjalnie wykonany tort z okazji 45 mistrzostw.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk. Mistrzostwa otrzymały wyjątkową oprawę. Zawody odbywały się na 3 matach. Mata główna na której odbywały się walki finałowe znajdowała się na specjalnej plkatformie otoczonej rampą, na której został umieszczony system oświetleniem i nagłośnienia sterowany komputerowo. Szczególnie widowiskowo została przygotowana ceremonia oficjalnego otwarcia mistrzostw, podczas której zawodnicy weszli do hali zawodów przez bramę Tori przy dźwiękach japońskiej muzyki, poprzedzonej odgłosami bojowego bębna Taiko oraz przy zastosowaniu specjalnie zaprogramowanego oświetlenia dodającego ceremonii otwarcia niezwykłego nastroju. Natomiast wszystkie walki finałowe zostały poprzedzone tuszem bojowych bębnów Taiko.

Mistrzostwa były w całości transmitowane z 3 kamer na żywo za pomocą łączy internetowych. Ponadto zostało nakręcone sprawozdanie z wywiadami, dzięki czemu odbyła się w sobotę transmisja w programie wieczornym TVP Sport oraz Radiu Kraków. Dziennikarze otrzymali pełne wyniki MP.

Honorowy patronat nad MP objęli: Poseł RP Wiesław Jańczyk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Poseł RP Józef Leśniak, Starosta Limanowski Jan Puchała, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (Region Limanowa) Jarosław Pachut. Głównym organizatorem mistrzostw był Klub ARS Kyokushinkai a wspólorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Urząd Miasta Limanowa  Przewodnicząca Rady Miasta , która odczytała list gratulacyjny od burmistrza Miasta Limanowa i Posła Józefa Leśniaka dla organizatora mistrzostw Arkadiusza Sukiennika a członkowie Klubu wręczyli tablicę pamiątkową także specjanie wykonany tort z okazji 10 lecia.

To wspaniałe wydarzenie nie byłoby mozliwe bez wsparcia życzliwych instytucji oraz firm, którymi są : Województwo Małopolskie, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta oraz firmy: PAK-FOL, PDM LIMDROG, JAW-TRANS, BROWARS, Bank Spółdzielny w Limanowej, Szpital Powiatowy w Limanowej, Agencja Ubezpieczeniowa DORATEX, Sklep Sportowy KOPERNIK, Madake Budo Shop, HORTEX, TYMBARK, i LIMANOVA HOTEL.

WYNIKI

                   

                                                 

W TVP Kraków o 45 MP Seniorów Karate Kyokushin - Limanowa 2018r. Polecamy od 4 minuty. http://krakow.tvp.pl/36911627/22042018

Link do relacji w TVP Sport http://sport.tvp.pl/36903148/polska-karate-stoi-olimpijska-nadzieja

SZANOWNI LIDERZY KLUBÓW CZŁONKOWSKICH POLSKIEGO ZWIĄZKU KARATE  
18 kwietnia 2018

Polski Związek Karate jest od 38 lat jedynym demokratycznie wybieranym przedstawicielem środowiska Karate w Polsce. 7 kwietnia 2018 roku Walny Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy z udziałem 202 klubów potwierdził demokratyczny mandat do działania na terenie Polski i wpis do KRS. Na tym prawnym stanowisku pozostaje Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

Polski Związek Karate będzie realizował w 2018 roku cały Kalendarz imprez krajowych i zagranicznych zgodnie z zatwierdzonym w MSiT Preliminarzem dotowanych szkoleń i wyjazdów. Wszystkie komisje PZK w tym szkoleniowa i sędziowska będą nadal powoływały trenerów i sędziów do pełnienia obowiązków. 

Dlatego prosimy o nie uleganie kłamliwej propagandzie Polskiej Unii Karate.

Działalność PUK jest nielegalna, ponieważ ta organizacja nie jest zatwierdzona przez MSiT jako polski związek sportowy w dziedzinie Karate ani nie jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.  Ten status posiada tylko PZK od 1980 roku, więc próba zastępowania PZK jako organizatora MP, PP oraz tworzenia Reprezentacji Polski, czyli wbrew Ustawie o sporcie &13. jest przestępstwem w świetle Kodeksu Karnego o czym została zawiadomiona Prokuratura Krajowa. 

Prywatne pisma Prezydenta WKF Antonio Espinosa do Pawła Połtorzeckiego oraz Macieja Sokołowskiego posiadają wady prawne, które eliminują je na wstępie, więc nie mogą być brane pod uwagę w demokratycznym kraju. Nikt nie może zabronić szkolenia i rozgrywania zawodów w przepisach WKF w Polsce. Podmiotem działania WKF są uznane przez Ministerstwo Sportu narodowe związki sportowe, a nie wymienione powyżej osoby. Jest to poważne złamanie Statutu WKF, które będzie podniesione przed Międzynarodowym Sądem i Komitetem Olimpijskim aby anulować błędną decyzję.

Także, żadna międzynarodowa organizacja sportowa nie ma prawa wtrącać się w wewnętrzne sprawy niepodległego kraju i wyznaczać swoich przedstawicieli na jego terytorium. 

Ponadto w przesłanych pismach brak jest rzeczywistej daty i numeru Uchwały Komitetu Wykonawczego WKF oraz wymienienia zgodnych ze Statutem WKF zarzutów będących podstawą do ewentualnego ukarania PZK napomnieniem, wezwaniem do usunięcia braków lub zagrożeniem ze strony Komisji Dyscyplinarnej, która nigdy nie zajmowała się sprawą Polski.

Zapraszamy wszystkie Kluby członkowskie i sędziów PZK do udziału w Mistrzostwach Polski Karate Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Suchym Lesie 22.04.2018. Zgodnie z Ustawą o sporcie, Statutem PZK i Instytutem Sportu (www.sport-mlodziezowy.pl) gwarantowane jest uznanie w/w Mistrzostw Polski Karate i rankingów przez MSiT w 2018 roku. 

Informujemy, że w rozegranych mimo szantażu i gróźb Mistrzostwach Polski seniorów WKF uczestniczyła rekordowa liczba 40 klubów.

Z poważaniem

Zarząd Polskiego Związku Karate w Warszawie

WALNY ZJAZD POLSKIEGO ZWIĄZKU KARATE  
7 marca 2018

7 kwietnia 2018 odbył się w Warszawie XI Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów Polskiego Związku Karate z udziałem 202 delegatów. Przewodniczącym zebrania był Paweł Sujka, zastępcą Remigiusz Powroźnik a sekretarzem Jacek Czerniec.

Prezes Maciej Sokołowski złożył obszerne sprawozdanie za kadencję 2014-2018, obejmujace zakres sportowo-organizacyjno-szkoleniowy oraz ekonomiczny, podkreślając zdobycie ponad 60 medali na ME i MŚ, organizację ponad 40 dużych imprez w tym World Games Wrocław 2017 oraz wyszkolenie ponad 130 instruktorów i trenerów II i I klasy. Sprawozdanie KR złożył Wice Przewodniczący Jerzy Urban. Obserwatorem z ramienia MSiT był Radca prawny MS.

W dyskusji Wiceprezes W. Antoniak omówił sukcesy sportowe zawodników WKF i Shotokan oraz uczestnictwo PZK w programie badawczym Erasmus dotyczącym karate. Wiceprezes A. Drewniak omówił sukcesy sportowe zawodnikw Kyokushin i innych oraz realizowany od 2 lat program włączenia wszystkich klubów PZK do szkolenia i współzawodnictwa w przepisach WKF. Wskazał na ogromny potencjał klubów zrzeszonych w PZK, który daje nadzieję na poważne sukcesy sportowo-organizacyjne.

Delagaci 178 głosami za, 3 przeciw i 6 wstrzymujących się udzielili Zarządowi absolutorium a 199 głosami wybrali sensei Macieja Sokołowskiego na prezesa Zarządu PZK. Następnie średnio 170 glosami wybrali kolejno 10 członków Zarządu i 5 członków Komisji Rewizyjnej oraz zatwierdzili opracowane przez biegłego sądowego roczne Bilanse i zmiany w Statucie wymagane przez MSiT i WKF.

Program WZD została zrealizowany w całości.

Po zakończeniu WZD odbyło się zabranie nowo wybranego Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

Zarząd ukonstytuował się w składzie:

1. Sokołowski Maciej - prezes

2. Antoniak Wacław - wice prezes ds sportowych

3. Drewniak Andrzej - wice prezes ds szkoleniowych

4. Czerniec Jacek - sekretarz generalny

5. Powroźnik Remigiusz

6. Dadzibug Eugeniusz

7. Siebert Mariusz

8. Urbanczyk Edward

9. Pobłocki Piotr

10. Żendzian Jerzy Grzegorz

11. Bajkowski Dariusz

Komisja Rewizyjna:

1. Urban Jerzy - przewodniczący

2. Stolarczyk Witold - zastępca

3. Rusek Jerzy

4. Kozioł Adam

5. Minoga Krzysztof

Komisja Dyscyplinarna:

1. Andrzej Klujszo - przewodniczący

2. Jarosław Preis - zastępca

3. Ryszard Kulikowski

 

KWF GRANDPRIX TOKIO, 25 MARCA 2018  
22 marca 2018

25 marca 2018 w Hali Sport Arena w Tokio, Chiba odbył się międzynarodowy otwarty turniej KWF Grandprix z udziałem ponad 750 zawodników z 11 krajów walczących w 37 karegoriach juniorów i seniorów. Oficjalnego otwarcia i wręczenia nagród dokonali: w imieniu KWF Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak i w imieniu KWU Sekretarz Generalny Alexandr Pichkunov. Sędzią głównym był shihan Masahiro Kaneko.

Polskę reprezentowali: shihan Andrzej Drewniak - reprezentant kraju, shihan Robert Wajgelt - trener, sensei Piotr Janczak - sędzia oraz zawodnicy: Dominik Janczak, Przemysław Maruszewski i Arkadiusz Sukiennik, który wywalczył brązowy medal. Tłumaczem był sensei Andrzej Zacharski.  Organizatorem była Japońska Organizacja KWF kierowana przez shihan Noriyuki Tanaka.

GALERIA

  

  

24.03.2018  XXXVIII MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO I MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW, LUBIN 24 MARCA 2018 ROKU  
18.02.2018  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO KYOKUSHIN BIELSKO BIAŁA, 17 MARCA 2018  
12.03.2018  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO I MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW KYOKUSHIN, KROSNO: 11.03.2018  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]



© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai