· środa, 25 maj 2022 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


5. ZGRUPOWANIE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE – BUKOWNO 2020  
3 grudnia 2020

28 listopada 2020r. w hali sportowej MOSiR w Bukownie odbyło się 5 zgrupowanie kumite Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. Gospodarzem i bezpośrednim organizatorem zgrupowania był Klub Karate Kyokushin w Bukownie kierowany przez sensei Sławomira Rudawskiego.

Seminarium otworzył i przywitał wszystkich jego uczestników  – sensei Sławomir Rudawski 4 Dan. Następnie głos zabrali i przywitali uczestników seminarium prezes MOZK – shihan Robert Kopciowski 5 Dan i wiceprezes MOZK – shihan Andrzej Drewniak 9 Dan.
Tematem zgrupowania było jak zwykle doskonalenie techniki i umiejętności walki. W imieniu gospodarza seminarium (KKK w Bukownie) rozgrzewkę poprowadził sensei Sławomir Kieres 3 Dan, część taktyczno - techniczną sensei Sławomir Rudawski, zaś kombinacje do walki senpai Krzysztof Strój 1 Dan. Zgrupowanie tradycyjnie już zostało zakończone ponad godzinnym kumite w grupach wiekowych, w jakich odbywa się rywalizacja sportowa w Kyokushin Karate, tj. 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat, +18 lat.
W piątym zgrupowaniu brało udział prawie 90 zawodników z klubów z Bukowna, Biecza, Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Limanowej, Łukowicy, Mazańcowic, Skawiny, Skały, Wieliczki i Zawiercia, reprezentujący różne organizacje Kyokushin Karate.
Na zakończenie seminarium gospodarz seminarium sensei Sławomir Rudawski oraz przedstawiciele Zarządu MOZK – shihan Andrzej Drewniak i shihan Robert Kociowski pogratulowali jego uczestnikom zaangażowania, jakim wykazali się podczas seminarium, a w szczególności podczas kumite. Z satysfakcją stwierdzili, iż inicjatywa organizacji cyklicznych zgrupowań sprawdza się, a co najważniejsze cieszy się powodzeniem, czego dowodem jest ilość uczestników podczas każdej edycji seminarium.
Podjęto decyzję, iż kolejne zgrupowanie odbędzie się w Krakowie i planowane jest na ostatnią sobotę stycznia 2021. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy. Osu!
KURSY TRENERÓW I INSTRUKTORÓW SPORTU KARATE PZK  
27 listopada 2020

Polski Związek Karate informuje o organizacji w grudniu 2020
zgodnie z kalendarzem imprez - następujących kursów:

instruktor karate
trener karate klasy II
trener karate klasy I
trener karate klasy M

Szczegóły znajdują się w załącznikach.

Prosimy zwrócić uwagę, że część zajęć będzie odbywać się on-line,
spowodowane jest to obecnymi przepisami sanitarnymi.

INFORMACJA

ZAŁĄCZNIKI [.zip]

XXI MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN OPEN ORAZ MP JUNIORÓW MŁODSZYCH, KATOWICE, 14 LISTOPADA 2020  
17 września 2020

W sobotę 14.11.2020 roku w Katowicach odbyły się dwukrotnie przekładane XXI Mistrzostwa Polski Kyokushin Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów Młodszych (14-15 lat) z udziałem reprezentantów ponad 70 klubów.

Ze względu na obowiązujące przepisy związane z pandemią Mistrzostwa juniorów odbyły się od godzin rannych do południa apo godzinnej przerwie poświęconej przewietrzeniu sali, po południu zostały przeprowadzone Mistrzostwa seniorów.

Sędzią głównym zawodów był wiceprezes PZK shihan Andrzej Drewniak 9 dan, natomiast funkcję sędziego technicznego pełnił sekretarz generalny PZK shihan Jacek Czerniec 6 dan.

Otwarcia mistrzostw dokonał Prezes PZK shihan Maciej Sokołowski 5 dan wraz z shihan Andrzejem Drewniak, którzy także uczestniczyli w ceremonii wręczenia medali MP. Zawodnicy mimo wiosennego ograniczenia w treningach zaprezentowałi wysoki poziom wytrenowania.

Organizatorem MP był Klub TKKF Czarni w Katowicach, którego liderem jest sensei Dariusz Łyczko 3 dan.Do zobaczenia na XXII MP Open i Kata w 2021 roku.

Wyniki 

Galeria 

 

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻY I JUNIORÓW, ZIELONKA K/WARSZAWY, 7 LISTOPADA 2020  
6 września 2020

7 listopada 2020 odbyły się w Zielonce pod Warszawą Mistrzostwa Polski Kyokushin w kat. młodzieżowców razem z Mistrzostwami Polski juniorów - w sumie z udziałem 160 zawodników reprezentujcych blisko 78 klubów Kyokushin. Otwarcia obu mistrzostw dokonał Wice Prezes Polskiego Związku Karate Andrzej Drewniak.

Każdy z uczestników wydarzenia zobowiązany był do przestrzegania aktualnych przepisów dotyczących rozgrywania wydarzeń sportowych, aktualnych regulacji dot. pandemii oraz bieżącego regulaminu sanitarnego, dlatego Organizator zrezygnował ze zwyczajowej Sayonara dla sędziów i kierowników ośrodków. Walki odbywały się na 3 matach a finały na głównej macie ułożonej na podwyższeniu z rampą jak na ME. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Rafał Tomala. Lokalna TV nakręciła fragmenty Mistrzostw i wyemitowała o godz. 21.40.

Organizatorem mistrzostw był Klub Sportów Walki w Zielonkach prowadzony przez sensei Marcina Sieradzkiego.

Wyniki Juniorów

Wyniki U21

Film 1

Film 2

 

 

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO I MMM, WIELICZKA, 17.10.2020  
13 października 2020
17 października 2020 odbyły się w Wieliczce w hali Solne Miasto Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 109 zawodnikow zreprezentujących ponad 40 klubów Kyokushin.
Otwarcia imprezy dokonał członek rady powiatu Wielickiego Lech Pankiewicz. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.
Polski Związek Karate składa podziękowanie Komitetowi organizacyjnemu Małopolskiego OZK w składzie shihan Robert Kopciowski, sensei Arkadiusz Sukiennik oraz sensei Krzysztof Kopciowski za przejęcie tej imprezy 13 pażdziernika wobec nagle zaistniałych trudności w organizacji mistrzostw w Krakowie.
Galeria zdjęć w przygotowaniu.

POKAZ KYOKUSHIN NA RYNKU GŁÓWNYM W KRAKOWIE 25 PAźDZIERNIKA ODWOŁANY  
24 października 2020

Drodzy Kierownicy Ośrodków,

Organizatorzy Pokazu Kyokushin na Rynku Głównym w Krakowie z okazji Międzynarodowego Dnia Karate

25 października z udziałem 200 czarnych pasów, z przykrością informują o odwołaniu imprezy,

ze względu na Przepisy bezpieczeństwa w czerwonej strefie koronawirusa.

Jednocześnie prosimy o kontynuowanie międzynarodowej akcji Kyokushin - ukłon na powitanie

zamiast zwyczajowego uścisku obu dłoni - do czasu zwalczenia koronawirusa na świecie.

Z góry Dziękujemy. 

Pozdrawiamy.

Osu.

Shihan Andrzej Drewniak

 

XVI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY, ŚWINOUJŚCIE, 17.10.2020  
18 października 2020

17 października odbył się w Świnoujściu najstarszy corocznie rozgrywany w naszym kraju XVI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście z udziałem 138 zawodników z 15 ośrodków Kyokushin.
Zawody zostały rozegrane w nowym reżimie sanitarnym między innymi takim jak dezynfekcja, pomiar temperatury i brak publiczności.

Sędzia główny zawodów był shihan Andrzej Kłujszo, który bardzo wysoko ocenił organizację turnieju.

Obsługę komputerową prowadziła sensei Magdalena Ilczuk. Medaliści i wszyscy zawodnicy otrzymali upominki a kierownicy ośrodków artystycznie wykonane pamiątkowe medale.

Organizatorem turnieju była Świnoujska Akademia Karate kierowana przez sensei Pawła Sujkę i jej Prezesa Marka Antoniuka.

WYNIKI

Galeria 

12.10.2020  47. MP SENIORÓW ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, 10 PAźDZIERNIKA 2020  
05.10.2020  40. JUBILEUSZOWE MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO, KATOWICE, 3 PAźDZIERNIKA 2020  
21.09.2020  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNEGO ŚLĄSKA, NYSA, 20 WRZEŚNIA 2020  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2022 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai