29 stycznia, w Chiba został rozegrany coroczny turniej Kyokushin Grand Prix. Organizatorem był shihan Noriyuki Tanaka 5 dan. W zawodach, które rozegrano na sześciu matach, w nowoczesnej hali Chiba Port Arena rywalizowało blisko 700 zawodników. Imprezie towarzyszyła bardzo przyjazna atmosfera, wspołpraca pomiędzy przedstawicielami różnych ośrodków oraz wysoki poziom walk.
W imieniu Polskiej Organizacji Kyokushin sensei Andrzej Zacharski przyjął zaproszenie dla polskiej reprezentacji na przyszłoroczny turniej, który zaplanowano na styczeń 2013. Organizator - Shihan Tanaka potwierdził z kolei udział japońskiej reprezentacji w Mistrzostwach Europy Saragossa 2012.
GALERIA ZDJĘĆ
SEMINARIUM KYOKUSHIN KWF PETERSBURG 2012
8 stycznia 2012
W ramach o programu Rozwoju Kyokushin we Wschodniej Europie w dniach 4 - 6 stycznia 2012 odbyło sie Seminarium Kyokushin KWF z udziałem około 70 istruktorów, zawodników i młodzieży szkolnej, które prowadzili shihan Andrzej Drewniak oraz sensei Robert Wajgelt. Uczestniczyli także zawodnicy z Ukrainy i Gruzji. Tematem seminarium była standaryzacja technik i kata oraz zaprezentowane były kombinacje do walki i samoobrona. Dodatkowo odbyło sie spotkanie z instruktorami, którego głównym tematem były perspektywy rozwoju Kyokushin KWF na całym świecie a w szczególności w Rosji oraz Estonii i Finlandii. Przyjęto zaproszenie do udziału we Wschodnioeuropejskim letnim obozie w Krakowie oraz Międzynarodowych turniejach w Świnoujściu oraz Sieradzu.
Organizatorem Seminarium była Leningradzka Federacja Kyokushin kierowana przez sensei Alexandra Nesterov 3 dan.
TRENING I SPOTKANIE KYOKUSHIN KWF KALININGRAD 2012
8 stycznia 2012
Kaliningrad
3 stycznia 2012 roku w Kaliningradzie (Rosja), odbył sie trening, który poprowadzili shihan Andrzej Drewniak i sensei Robert Wajgelt. Trening odbył się na Sali Sportów Walki w nowo wybudowanym Kaliningradzkim Centrum Sportu, w którym znajduje się nowoczesna Hala sportowa mogąca pomieścić 4000 widzów. Odbyło sie także spotkanie organizacyjne z instruktorami z okolicznych ośrodków oraz z Mołdawii i Uzbekistanu na temat poszerzenia współpracy z federacją Kyokushin KWF. Ustalono kalendarz szkoleniowych kontaktów oraz udziału we wspólnych imprezach w Rosji i Europie. Przyjęto zaproszenie do udziału we Wschodnioeuropejskim obozie w Krakowie oraz startu zawodników w międzynarodowych turniejach w Świnoujściu i Sieradzu.
Organizatorem spotkania była Kaliningradzka Liga Kyokushin kierowana przez sensei Sergei Soldatova 4 dan.
10 grudnia w nowej Hali Orbita w Lublinie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców z udziałem 126 zawodników reprezentujących 49 ośrodków Kyokushin. Otwarcia mistrzostw dokonali: Prezydent Miasta Lublina, Dyrektor Wydziału UM oraz Sekretarz Generalny PZK Maciej Sokołowski, który uczestniczł również w uroczystej Sayonara. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. Obsługę komputerową i speakerkę realizował sensei Edward Urbańczyk. Organizatorem mistrzostw był Lubelski Klub Kyokushin kierowany przez shihan Jacka Czerniec.
XII MISTRZOSTWA POLSKI OPEN KYOKUSHIN KARATE LEGNICA 2011
7 grudnia 2011
3 grudnia 2011 w Hali Sportowej hotelu Qubus przy ul. Skarbowej 2 w Legnicy odbyły się XII Mistrzostwa Polski Open Kyokushin Karate połączonez XI Festiwalem Kultury Japońskiej. Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent Miasta Legnica T. Krzakowski.W zawodach wzięło udział 64 zawodników z 22 ośrodków. Sędzią głównym turnieju był shihan Andrzej Drewniak. Sędziowali shihan A. Krawontka oraz sense: R. Wajgelt, K. Dubiel, W. Stolarczyk, Z. Głuchowski, Z. Zieliński, T. Bachowski, R. Szuber, S. Sypień, P. Sujka, R. Dusza i K. Kristman. Otwarcia uroczystej Sayonara dokonała Pani Wiceprezydent Dorota Purgal. Obsługę informatyczna oraz speakerkę zrealizował sensei E. Urbańczyk. Organizatorem obu imprez był Legnicki Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Andrzeja Kaczkowskiego.
AKADEMICKI OTWARTY TURNIEJ ORAZ AKADEMICKIE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W KARATE WKF
27 listopada 2011
20 listopada 2011roku, w Poznaniu, odbyły się IV Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF I rzut, których organizatorami były: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UEP był KU AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a miejscem przebiegu turnieju była Hala SWFiS Uniwersytetu Ekonomicznego, na ulicy Dożynkowej 9.
W 16 konkurencjach udział wzięło udział 93 zawodników, z 21 uczelni z całego kraju, w tym 9 z Wielkopolski. Zawody te były połączone z III Akademickim Otwartym Turniejem Karate WKF o Puchar J.M Rektora Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, dzięki czemu turniej ten zyskał rangę ogólnopolską. Byli oni ocenieni przez 19 sędziów PZK Komisji WKF, a sędzią głównym był sensei Remigiusz Powroźnik - sędzia międzynarodowy (Przewodniczący Komisji Sędziowskiej WKF PZK).
Turniej rozpoczęły eliminacje o godz. 10.00, a uroczyste otwarcie, którego dokonał w imieniu WSL J.M. Rektor prof. dr hab. Andrzej Korzeniowski, nastąpiło punktualnie o godz.12.00. W inauguracji otwarcia wzięli udział m.in. Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Kyokushin Karate, Wiceprezes ds. szkoleniowych PZK Shihan Andrzej Drewniak, Wiceprezes Polskiego Związku Karate Sensei Piotr Wiśniewski, Trener Kadry Narodowej Kyokushin PZK Sensei Robert Wajgelt, Wiceprezes Stowarzyszenia Edukacja dla Bezpieczeństwa doc. Dr Marian Kryłowicz, Kierownik SWFiS UEP mgr Sławomir Szymanowski, Kierownik WSL mgr T. Żeligowski oraz sponsorzy: p. Wojciech Siebers (Firma STEWO) oraz p. Mirosław Nochowicz. Inaugurację otwarcia uświetnił pokaz tańca Fitness Dance UEP pod kierownictwem mgr Anny Tyrakowskiej. Nad całością imprezy czuwał mgr Mariusz Siebert pracownik SWFiS UEP, główny koordynator Akademickich Mistrzostw Wielkopolski w karate.
Uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy, medale, książki, sprzęt komputerowy (pendrive'y, mp4) oraz nagrody rzeczowe od firmy Rebis, STEWO, oraz Szkoły Karate-Do Fighter. W związku z tym, iż odbywały się 2 imprezy: Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF I rzut oraz III Otwarty Turniej Karate WKF o puchar J.M. Rektora WSL, zostały wyodrębnione 2 klasyfikacje - pierwsza ogólnopolska, druga wielkopolska.
Sprawozdanie z imprezy oraz patronat nad w/w turniejami objęły telewizje: TVP Poznań, WTK oraz AT-Net telewizja internetowa (relacja na żywo).
18 listopada 2011 roku odbyło się na Sali sztuk walki YMCA w Krakowie Seminarium doszkoleniowe z udziałem blisko 80 kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników z Polski oraz Rosji. Otwarcia seminarium dokonali shihan Andrzej Drewniak i Prezes Polskiej YMCA Adam Goncerz. Natomiast sensei Andrzej Kaczkowski zaprosił wszystkich na MPOpen w Legnicy. Shihan Andrzej Krawontka przeprowadził 30 minutową rozgrzewke. W części głównej shihan Andrzej Drewniak przeprowadził godzinne szkolenie w zakresie 8 głównych elementów składających się na skuteczna obronę w formie indywidualnych ćwiczeń oraz w parach. Sensei Robert Wajgelt przeprowadził 30 minutowe szkolenie poszerzając zagadnienia obrony rękami - indywidualnie jak i z partnerem. Sensei Sebastian Pender poświęcił 30 minut na doskonalenie 3 wybranych kata reprezentujących różne poziomy trudności. Następnie shihan A. Drewniak wprowadził poruszane zagadnienia do 30 minutowego treningu kumite. Jedna grupa realizowała zadania w formie randori a druga w formie jiu kumite. Równolegle w Sali lustrzanej odbyła się druga część treningu kata dla osób nie uczestniczacych w kumite.
Po treningu odbyła się w Sali kominkowej godzinna narada kierowników osrodkow i instruktorów poświęcona planowi i zakresowi kolejnych szkoleń. Reasumując stwierdzono konieczność realizacji kolejnych szkoleń Kyokushin oraz potrzebę współpracy wszystkich ośrodków ponad podziałami przeniesionymi z Japonii do Polski. Naradę zakończyła Sayonara. Seminarium było bezpłatne, jego koszty pokrył sponsor.
Kolejne seminarium planowane jest w Krakowie drugiej połowie stycznia. Seminarium poświęcone kata planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2012 roku w Starej Wsi k/Łodzi.