· środa, 25 maj 2022 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO I MMM, WIELICZKA, 17.10.2020  
13 października 2020
17 października 2020 odbyły się w Wieliczce w hali Solne Miasto Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 109 zawodnikow zreprezentujących ponad 40 klubów Kyokushin.
Otwarcia imprezy dokonał członek rady powiatu Wielickiego Lech Pankiewicz. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.
Polski Związek Karate składa podziękowanie Komitetowi organizacyjnemu Małopolskiego OZK w składzie shihan Robert Kopciowski, sensei Arkadiusz Sukiennik oraz sensei Krzysztof Kopciowski za przejęcie tej imprezy 13 pażdziernika wobec nagle zaistniałych trudności w organizacji mistrzostw w Krakowie.
Galeria zdjęć w przygotowaniu.

POKAZ KYOKUSHIN NA RYNKU GŁÓWNYM W KRAKOWIE 25 PAźDZIERNIKA ODWOŁANY  
24 października 2020

Drodzy Kierownicy Ośrodków,

Organizatorzy Pokazu Kyokushin na Rynku Głównym w Krakowie z okazji Międzynarodowego Dnia Karate

25 października z udziałem 200 czarnych pasów, z przykrością informują o odwołaniu imprezy,

ze względu na Przepisy bezpieczeństwa w czerwonej strefie koronawirusa.

Jednocześnie prosimy o kontynuowanie międzynarodowej akcji Kyokushin - ukłon na powitanie

zamiast zwyczajowego uścisku obu dłoni - do czasu zwalczenia koronawirusa na świecie.

Z góry Dziękujemy. 

Pozdrawiamy.

Osu.

Shihan Andrzej Drewniak

 

XVI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY, ŚWINOUJŚCIE, 17.10.2020  
18 października 2020

17 października odbył się w Świnoujściu najstarszy corocznie rozgrywany w naszym kraju XVI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście z udziałem 138 zawodników z 15 ośrodków Kyokushin.
Zawody zostały rozegrane w nowym reżimie sanitarnym między innymi takim jak dezynfekcja, pomiar temperatury i brak publiczności.

Sędzia główny zawodów był shihan Andrzej Kłujszo, który bardzo wysoko ocenił organizację turnieju.

Obsługę komputerową prowadziła sensei Magdalena Ilczuk. Medaliści i wszyscy zawodnicy otrzymali upominki a kierownicy ośrodków artystycznie wykonane pamiątkowe medale.

Organizatorem turnieju była Świnoujska Akademia Karate kierowana przez sensei Pawła Sujkę i jej Prezesa Marka Antoniuka.

WYNIKI

Galeria 

47. MP SENIORÓW ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, 10 PAźDZIERNIKA 2020  
12 października 2020
MP.JPG

10 października 2020 odbyły się w Ząbkowicach Śląskich 47. Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin z udziałem 107 zawodników reprezentujących 55 Klubów Kyokushin. Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Marcin Orzeszek. Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski w swoim wystąpieniu podziękował za nieoceniona pomoc w organizacji MP Władzom Miasta, sponsorom i Ząbkowskiemu Klubowi obchodzącemu 30-lecie dzialalności.

Wiceprezes Andrzej Drewniak nawiązując do 40 rocznicy powstania Polskiego Związku Karate, który jednoczy 460 klubów karate w tym 260 Kyokushin, wskazał, że Związek przez te lata przechodził wiele trudnych momentów i wspaniałych zwycięstw jak 180 medali na ME i MŚ, więc naszym obowiązkiem jest kontynuowanie współpracy a szczególnie mistrzostw Kyokushin. Do zobaczenia na 48. MP Seniorów Kyokushin.

Zawodnicy walczyli w 6 kategoriach wagowych mężczyzn i 4 kobiet na dwóch matach tatami. Urozmaiceniem był konkurs tameshiwarii jednocalowych desek. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk. Organizatorem mistrzostw był Ząbkowicki Klub Kyokushin kierowany przez shihan Witolda Stolarczyka.

Link do 15 minutowej relacji telewizyjnej wyemitowanej w TVP3 Wrocław:

https://wroclaw.tvp.pl/50286642/mistrzostwa-polski-seniorow-w-karate-kyokushin.

WYNIKI

Galeria 

40. JUBILEUSZOWE MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO, KATOWICE, 3 PAźDZIERNIKA 2020  
5 października 2020

3 października 2020 odbyły się Katowicach 40. Jubileuszowe Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego z udziałem 151 zawodników z 23 ośrodków Karate Kyokushin. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk. Organizatorem mistrzostw był Klub TKKF Czarni Katowice kierowany przez sensei Dariusza Łyczko.

WYNIKI

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNEGO ŚLĄSKA, NYSA, 20 WRZEŚNIA 2020  
21 września 2020

20 września 2020 odbyły się w Hali sportowej Nysa w Nysie Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego z udziałem 105 zawodników reprezentujących 21 klubów sportowych.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.

Organizatorem mistrzostw był MUKS Gim 2 kierowany przez sensei dariusza Karczmit.

Wyniki :

KATA

KUMITE

DRUZYNOWE

Galeria 

OTWARCIE CENTRUM KYOKUSHIN W BYDGOSZCZY 5 WREŚNIA 2020  
2 października 2020
5 września 2020 z inicjatywy Bydgoskiego Klubu Kyokushin Karate którego kierownikiem jest sensei Jarosław Remus 3.dan nastąpiło oficjalne otwarcie nowego profesjonalnego dojo w Bydgoszczy. 
Wydarzenie uświetnił egzamin na stopnie kyu przeprowadzony przez shihan Andrzeja Drewniaka 9.dan. Wzięło w nim udział 26 osób. Na szczególne odnotowanie zasługuje 17-letni sempai Sebastian Malinowski, który po 11-stu latach treningów zdał na 2 kyu. Jego ostatnia walka egzaminacyjna została przez wszystkich nagrodzona gromkimi brawami.
Po południu wszyscy posiadacze 6 kyu i wyższych stopni mieli okazję uczestniczenia w treningu poprowadzonym przez shihana a później zasiąść do sayonara. Był szampan, sushi i wiele pozytywnej, przyjacielskiej energii. 
Gratulujemy.
Osu.
29.09.2020  ZAWODNICY Z POLSKI POŁUDNIOWEJ UCZESTNICZYLI W SEMINARIUM KUMITE W COS ZAKOPANE.  
24.09.2020  DRUGI LIST PREZYDENTA ŚWIATOWEJ FEDERACJI KYOKUSHIN DO WSZYSTKICH KARATEKA  
30.08.2020  CEREMONIA POŻEGNALNA SHIHAN NORIYUKI TANAKI  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2022 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai