· niedziela, 3 lipiec 2022 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNEGO ŚLĄSKA, NYSA, 20 WRZEŚNIA 2020  
21 września 2020

20 września 2020 odbyły się w Hali sportowej Nysa w Nysie Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego z udziałem 105 zawodników reprezentujących 21 klubów sportowych.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.

Organizatorem mistrzostw był MUKS Gim 2 kierowany przez sensei dariusza Karczmit.

Wyniki :

KATA

KUMITE

DRUZYNOWE

Galeria 

OTWARCIE CENTRUM KYOKUSHIN W BYDGOSZCZY 5 WREŚNIA 2020  
2 października 2020
5 września 2020 z inicjatywy Bydgoskiego Klubu Kyokushin Karate którego kierownikiem jest sensei Jarosław Remus 3.dan nastąpiło oficjalne otwarcie nowego profesjonalnego dojo w Bydgoszczy. 
Wydarzenie uświetnił egzamin na stopnie kyu przeprowadzony przez shihan Andrzeja Drewniaka 9.dan. Wzięło w nim udział 26 osób. Na szczególne odnotowanie zasługuje 17-letni sempai Sebastian Malinowski, który po 11-stu latach treningów zdał na 2 kyu. Jego ostatnia walka egzaminacyjna została przez wszystkich nagrodzona gromkimi brawami.
Po południu wszyscy posiadacze 6 kyu i wyższych stopni mieli okazję uczestniczenia w treningu poprowadzonym przez shihana a później zasiąść do sayonara. Był szampan, sushi i wiele pozytywnej, przyjacielskiej energii. 
Gratulujemy.
Osu.
ZAWODNICY Z POLSKI POŁUDNIOWEJ UCZESTNICZYLI W SEMINARIUM KUMITE W COS ZAKOPANE.  
29 września 2020

26 września 2020 roku w Zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu odbyło się  4. Zgrupowanie Kumite Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. W seminarium wzięło udział około 70 karateka z 11 klubów południowej Polski (Nowy Sącz, Nowy Targ, Limanowa, Wieliczka, Bukowno, Skawina, Kraków, Zakopane, Niebieszczany, Skała, Biecz) należących do różnych organizacji kyokushin (między innymi : Kyokushin World Federation, IKO Matsui, Sosai Polska, SO Kyokushin). Seminarium otworzyły przemówienia Prezesa MOZK Roberta Kopciowskiego, viceprezesa PZK Andrzeja Drewniaka, wiceprezesa MOZK  Andrzeja Krawontki oraz sekretarza MOZK Arkadiusza Sukiennika. Rozgrzewkę oraz trening w imieniu organizatora sensei Grzegorza Popiołka 3.dan z Tatrzańskiego Klubu Karate Kyokushin poprowadził wicemistrz Polski sensei Paweł Karcz 1.dan. Godzinne kumite w grupach wiekowych filmowane z drona celem wykonania promocyjnego filmu o kyokushin nadzorował sensei Krzysztof Kopciowski 3.dan. Warto wspomnieć iż w ww. wydarzeniu wzięli także udział kierownicy południowopolskich ośrodków : sensei Ewa Pawlikowska (Nowy Targ), Sławomir Rudawski 4.dan (Bukowno), Andrzej Kaganek 3.dan (Skawina), Łukasz Sękiewicz 2.dan (Skała) oraz Anna Czaban 2.dan (Niebieszczany). Po walkach wykonano sesję zdjęciową oraz oficjalnie zakończono seminarium. Kolejne piąte zgrupowanie zaplanowano na przełom listopada i grudnia w Bukownie k.Olkusza a organizatorem będzie Klub Karate Kyokushin w Bukownie kierowany przez sensei Sławomira Rudawskiego.

 

DRUGI LIST PREZYDENTA ŚWIATOWEJ FEDERACJI KYOKUSHIN DO WSZYSTKICH KARATEKA  
24 września 2020

Drodzy członkowie KWF, Shihan, Sensei, Senpai i wszyscy inni przyjaciele Kyokushin, Jakiś czas temu zwróciłem się do Was o radykalnych zmianach na świecie w wyniku wybuchu COVID 19. Minęło pięć miesięcy, a konsekwencje COVID 19 wciąż są nieobliczalne. Na razie nie ma jeszcze rozwiązania medycznego, które położy kres tej pandemii. Zaczynamy mieć trudności z radzeniem sobie z ograniczeniami, które dotykają nasze życie. Musieliśmy inaczej obchodzić nasze wakacje, głównie pracujemy w domu i praktykujemy Kyokushin raczej w odosobnieniu niż razem. Dystans społeczny stał się standardem na świecie i ma ogromny wpływ na to, jak traktujemy siebie nawzajem jako istoty ludzkie.

W lutym mogliśmy w odpowiedni sposób złożyć ukochanemu Shihanowi Loekowi Hollanderowi jego ostatnie pożegnanie. Shihan Hollander stał u kołyski KWF. Całe jego życie było poświęcone Kyokushin. Dla mnie osobiście jego śmierć oznacza koniec trwającej 52 lata przyjaźni. Dla KWF jego odejście oznacza, że ​​będziemy musieli pożegnać charyzmatycznego przywódcę; człowieka, który potrafił łączyć ludzi i zbliżać ich do siebie.

Niestety nie można było okazać Shihanowi Nuriyuki Tanace takiego samego szacunku po jego śmierci. Shihan Tanaka był szanowanym członkiem zarządu KWF. Będzie nam brakowało jego entuzjazmu i zaangażowania w KWF. Turnieje Pucharu Świata w Chiba, które zorganizował wraz z żoną i wieloma innymi przyjaciółmi z Kyokushin, były coroczną atrakcją KWF. Obydwaj trwają w naszych myślach i jesteśmy im wdzięczni za to, co zrobili dla Kyokushin. Życzymy ich rodzinie i bliskim siły do ​​zniesienia tej niesamowitej straty.

W naszym KWF wiele wydarzeń, takich jak mistrzostwa, obozy letnie i egzaminy, zostało odwołanych. Dojo przeżywają ciężkie chwile, ponieważ uczniowie trzymają się z daleka, ponieważ wspólny trening nie jest możliwy. Dla wielu z nas wydaje się to straconym rokiem, ale wcale tak być nie musi. Podejmijmy wyzwanie i zacznijmy nowy sezon. Sezon, w którym, mam nadzieję, COVID 19 zatrzyma się. Sezon, w którym musimy wspierać się nawzajem tak jak kiedyś, bardziej niż kiedykolwiek. Kyokushin pomoże nam to rozpocząć. W niektórych krajach środki zapobiegawcze stały się bardziej elastyczne podczas gdy w innych podejmuje się dodatkowe obostrzenia. Przede wszystkim ważne jest, abyśmy robili to, co robimy, i kierowali się zdrowym rozsądkiem. Podczas treningu zawsze używamy ogromnej siły woli sukcesu i zwycięstwa. Każdego dnia dążymy do lepszego jutra. Teraz musimy wykorzystać tę siłę woli, aby wspólnie przezwyciężyć ten kryzys i stanąć na nogi jeszcze silniejsi niż wcześniej.

Wykorzystajmy ten czas również na myślenie o przyszłości. W moim poprzednim liście wspomniałem już, że ten czas jest okazją do wzmocnienia mentalnego komponentu twojego Kyokushin. Odniosłem się do okresu, w którym Sosai odizolował się od świata w górach, aby sam trenować. Obecnie świat wydaje się powoli oddalać od nas i zmusza do myślenia o rzeczach, które naprawdę mają znaczenie. Najbardziej martwi mnie to, że nietolerancja na świecie przybiera coraz większe rozmiary. Podobnie jak Sosai, używajmy Kyokushin, aby uczynić świat piękniejszym i trochę bardziej przyjaznym.

Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na te same prawa i możliwości w naszym życiu. Przyjaźń jest ważnym elementem naszej organizacji; umiejętności wzajemnego zaufania, wspierania się i próbowania zrozumienia są podstawowymi wartościami Kyokushin. Nieważne, jak trudne może to być czasami. Pozostań w kontakcie ze sobą i zanim wyrobisz sobie opinię, przyjrzyj się motywom innych, zanurz się w ludziach i ich motywach. Dlatego poza skupieniem się na wzmacnianiu naszych umiejętności fizycznych i siły, musimy to zrównoważyć duchowo i psychicznie w naszym codziennym treningu. Sosai Oyama powiedział, że podstawowa prawda Kyokushin jest jedna. Mówił również, że Kyokushin będzie się rozwijał przez lata. Że będzie się zmieniał n, metody treningowe, system klasyfikacji mistrzostw. Przewidział nawet wykonanie sprzętu ochronnego.

Sosai Oyama nieustannie studiował nowe metody i porównywał je ze starymi, patrząc z nowych punktów widzenia. Oczywiście Kyokushin i  bushido mają swoje korzenie w odległej przeszłości. Jednak Kyokushin i bushido mogą przetrwać tylko wtedy, gdy są widziane i przeżywane we współczesnej perspektywie. Istotne jest, aby dzisiejsze działania były zdeterminowane motywami opartymi na istniejącym systemie przełożonym na współczesne życie. Wzywam cię, abyś wykorzystał czas COVID, aby znaleźć w tym swoją drogę . Niemniej jednak nie zapominajmy o cieszeniu się codziennymi rzeczami, na które od dawna uważaliśmy.

Zgoda. Przyjemność, jaką czerpiemy z naszego treningu, piękne kata ucznia lub zrozumienie czegoś, co nagle się ujawnia. Osobiście traktuję ten okres jako test mojego oddania dla Kyokushin. W moim treningu kluczowe znaczenie ma poszukiwanie harmonii, zdrowia i rozwoju osobistego w budo. Jak zawsze ci powtarzałem, pomaga mi to stać się lepszym człowiekiem. Zapraszam was do przyłączenia się do mnie w tej podróży ścieżką, którą utorował nam Sosai: Droga Kyokushin.

Życzę wszystkiego najlepszego i do zobaczenia wkrótce.

OSU!

Antonio Piñero

Prezydent KWF

 

Hiszpania, 20 września 2020 r

CEREMONIA POŻEGNALNA SHIHAN NORIYUKI TANAKI  
30 sierpnia 2020

   30 sierpnia, w hali Chiba TKP Garden City, odbyła się ceremonia pożegnalna zmarłego 15 maja 2020 Shihan Noriyuki Tanaki. W ceremonii wzięło udział około 300 osób, w tym wychowanków, członków klubu, przyjaciół, rodziny oraz reprezentantów wielu zaprzyjaźnionych organizacji karate.

   Na telebimach wyświetlono wideo z nagraniami pożegnalnych wypowiedzi shihan Antonio Pinero - prezydenta KWF oraz shihan Andrzeja Drewniaka - sekretarza generalnego KWF, wraz z tłumaczeniem na język japoński. Wśród gości specjalnych którzy wygłosili mowy pożegnalne byli: shihan Masahiro Kaneko (Kyokushin Kenbukai), shihan Noriyasu Hamai (Kyokushinkaikan Hamai) oraz sensei Andrzej Zacharski (KWF). Kondolencje dla żony zmarłego Svetlany Tanaki oraz synów Kena i Yuri Tanaki przekazali przedstawiciele poszczególnych organizacji karate, które współpracują z KWF Japan.

   Shihan Noriyuki Tanaka (7.dan) przez ponad 10 lat reprezentował KWF w Japonii. Był organizatorem wielu popularnych turniejów o skali międzynarodowej, a także seminariów i obozów Karate Kyokushin. Shihan Tanaka był bardzo popularnym i lubianym reprezentantem, który skupiał wokół siebie wiele grup Kyokushin oraz karate full kontaktowego. Kilkakrotnie gościł w Polsce, a w 2014 roku na zaproszenie shihan Andrzeja Drewniaka był jednym z prowadzących Wschodnioeuropejski Obóz Kyokushin Karate w Krakowie. Zmarł w wieku 68 lat, w wyniku choroby nowotworowej. W związku z restrykcjami związanymi z wirusem COVID-19, nie było możliwe zorganizowanie otwartego pogrzebu w maju br. W jego miejsce zorganizowano cermeonię pożegnalną, która została przyjęta z ogromnym zainteresowaniem i szacunkiem dla zmarłego.

 

-GALERIA-

OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM KRAKÓW 28-29.08.2020  
28 lipca 2020

28-29 sierpnia 2020 odbyło się w Krakowie Seminarium KWF w którym uczestniczyło w pierwszym dniu około 60 uczestników a w drugim dniu uczestniczyło blisko 100 uczestników. W seminarium uczestniczyli także zawodnicy z Czech, Niemiec, Ukrainy i Japoni. Seminarium było ukierunkowane na doszkolenie kierowników ośrodków i zawodnikow plus egzaminy na Kyu i Dan. W pierwszym dniu odbył się 3 godzinny egzamin na Kyu w Hali Polska YMCA. Zdający otrzymali Certyfikaty na Kyu.

W drugim dniu odbyła się w MDK Dom Harcerza rozgrzewka i trening ogólnorozwojowy, który prowadzili shihan Janusz Piórkowski. Godzinny trening specjalistyczny z tarczami prowadził shihan Andrzej Drewniak a trening kata shihan Bogdan Świątkowski wraz z mistrzynią Świata Anną Lisowską. Drugi trening poświęcony kombinacjom do walki prowadzili medaliści MŚ i ME: sensei Michał Werner wraz z sempai Kamilem Mastaj.

Równolegle Komisja Egzaminacyjna KWF w składzie: shihan A.Drewniak, R. Kopciowski, J. Piórkowski, Z. Niedźwiedź i H. Orzechowski przeprowadziła 2 godzinny egzamin techniki i kata. Ukoronowaniem Seminarium było godzinne kumite z zabezpieczeniem przyłbicami i piąstkówkami. Na zakończenie uczestnicy egzaminów otrzymali Zaświadczenia dot. egzaminu na Dan. Opiekę medyczną pełnił przez 2 dni lekarz Kadry Narodowej dr hab. med Krzysztof Mawlichanów.

W czasie przerwy między treningami odbyło się Zebranie z udziałem blisko 40 kierowników ośrodków na którym poruszono najważniejsze problemy PZK i środowiska Kyokushin oraz plan imprez w 2020 rok. Prezes Maciej Sokołowski przedstawił program Weryfikacji stopni Dan w kontekście zobowiązań do MSiT. W Sayonara w restauracji Avanti uczestniczyło 25 kierowników ośrodków.

 

 

 

LIST OD KWF DO WSZYSTKICH CZŁONKÓW O COVID-19.  
3 czerwca 2020

Ibiza, 5 maja 2020 r.,

 

Drodzy członkowie KWF, Shihan, Sensei, Senpai i wszyscy inni przyjaciele Kyokushin,

Przemawiam do Was w trudnym czasie. Świat zmienił się dramatycznie wraz z wybuchem COVID-19. Wirus, który powoduje wiele ofiar i dla którego nie ma jeszcze rozwiązania.

Wiele krajów boryka się z blokadami, a w niektórych innych krajach życie publiczne podlega wielu ograniczeniom. Wszystko to ma na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 i zapewnienie, że nie będzie już ofiar. Koniec tych środków nie jest jeszcze widoczny, co sprawia, że ​​nasze życie jest obecnie niepewne i nieprzewidywalne.

Wiele działań, takich jak Mistrzostwa Europy (Polska), a także kilka obozów letnich nie odbędzie się w tym roku. Oznacza to, że nie spotkamy się już od dłuższego czasu, chociaż jest to niezbędne do współpracy w ramach naszej Federacji . To wielka strata i dlatego mocno odczuwam potrzebę zwrócenia się do Was.

Mamy do czynienia z wieloma ograniczeniami i ograniczamy się do naszych domów. Mamy więcej czasu na przemyślenie i zobaczenie wartości zdrowia, szczęścia i miłości. Wartości, które są ważne w Kyokushin. W takim czasie nie ma ucieczki od autorefleksji i przemyślenia.

Wszyscy znamy historię naszego Sosai Oyamy, który w całkowitym odosobnieniu od świata szukał prawdziwych wartości w życiu i Kyokushin. Ten okres w życiu Sosai wywarł ogromny wpływ na drogę Kyokushin i ścieżkę, którą wspólnie podążamy. Ścieżka pełna wzlotów i upadków, droga z wieloma zakrętami i pokusami. Podążając za swoim prawdziwym sobą i będąc wiernym naszemu karate Kyokushin, nieustannie podążamy drogą życia Kyokushin. W książce What is Karate? [1] Sosai Oyama stwierdza, że ​​w tym materialistycznym świecie często zapominamy, że nasz świat duchowy jest o wiele ważniejszy i że praktyka Kyokushin utrzymuje nas na prawdziwej ścieżce: żyć drogą Kyokushin.

Właśnie w tej chwili historie te dają nam kierunek i siłę. Nadal podążamy tą drogą i szukamy nowych sposobów, aby nadal ćwiczyć nasz Kyokushin i przekazywać naszą wiedzę. Widzę wiele pięknych przykładów tego. Wielu z was nabrało wprawy w nauczaniu na odległość przy użyciu nowych technologii. Ludzie odnajdują się za pośrednictwem Internetu / Facebooka lub w inny sposób, organizując razem szkolenia online, które są bezpłatne dla wszystkich.

W ten sposób pozostajemy w kontakcie i trenujemy razem. Nadal dzielimy się naszą pasją.

Jest to także moment, aby ponownie zanurzyć się w Kyokushin. Powyżej wspomniałem już o What is Karate autorstwa Sosai Oyama. Czytanie jego książek wciąż mnie zaskakuje. Napisał je pół wieku temu, ale treść jest nadal aktualna. Wszyscy mamy w regale książki, które prawdopodobnie warto ponownie przeczytać w tym konkretnym okresie.

Sosai Oyama pisze w This Is Karate [2], że można ćwiczyć Kyokushin bez fizycznego przeciwnika. Może to zrobić na małej przestrzeni i w krótkim czasie. Twierdzi, że ćwiczenia te są niewyczerpanym źródłem zainteresowania, które promuje rozwój cierpliwości i przedsiębiorczości. Właśnie świadomość, że trening w ten sposób jest niezbędnym wkładem w formację nas jako karateka, utwierdza nas w przekonaniu, że nawet w tym okresie przymusowej separacji możemy nadal trenować w wartościowy sposób, aby stać się silniejszym, lepszym i zdrowszym .

Wyjaśnię, że najważniejszym celem Kyokushin i całym naszym szkoleniem i studiowaniem Kyokushin pozostaje zdolność do walki. Musi się skupić na tym, że zawsze szukamy nowych rzeczy, które pozwolą nam się rozwijać i ulepszać. W tej chwili musimy walczyć z niewidzialnym przeciwnikiem i będziemy z tym walczyć razem. Nie lekceważmy siły tego przeciwnika. Bardzo ważne jest, abyśmy przestrzegali obowiązujących przepisów. Musimy to zrobić dla siebie, dla naszej rodziny i wszystkich innych ludzi wokół nas.

Chcę uznać trudne czasy, przez które przechodzi niektórzy z nas. Wielu z nas traci część swoich dochodów, a koszty pozostają takie same. Członkowie anulują członkostwo, ponieważ nie trenują, a to nie ułatwia. Inni muszą radzić sobie z osobistymi stratami, np. praca i, w najgorszym przypadku, bliscy.

Nie zatracajmy się w izolacji, którą teraz przechodzimy, ale pielęgnujmy kontakt. Zadzwońcie do siebie, napiszcie do siebie, wykorzystajcie wszystkie możliwe środki naszych czasów, aby wspólnie doświadczyć Kyokushin.

Bardzo ważne jest, aby wspierać się w tych trudnych czasach. W duchu naszego Kyokushin jesteśmy przyzwyczajeni do wspólnego stawienia czoła najtrudniejszym wyzwaniom.

Wreszcie, również w imieniu reszty Zarządu KWF, życzę Wam dużo siły i zdrowia. Mam nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy i będziemy kontynuować silniejszą niż kiedykolwiek współpracę w rozwoju Kyokushin na świecie.

OSU!

Zarząd KWF

04.03.2020  7TH GRAND PRIX KWF TOKYO 1 MARCA 2020  
17.02.2020  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MMM CHEŁM, 8 MARCA 2020  
17.02.2020  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO I MMM, NOWY TOMYŚL, 7 MARCA 2020  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2022 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai