· wtorek, 7 grudzień 2021 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


POKAZ KYOKUSHIN NA RYNKU GŁÓWNYM W KRAKOWIE  
21 sierpnia 2021

   20 sierpnia 2021 odbył się na Krakowskim Rynku Głównym pokaz Polskiego Kyokushin dla TV w ramach promocji Mistrzostw Świata Karate Kyokushin Kraków 2021. Mistrzostwa odbędą się w dniach 19-20 listopada 2021, w hali Tauron Arena. Pokazy z udziałem około 250 zawodników i trenerów prowadził Shihan Andrzej Drewniak. Identyczne dwa pokazy prowadził w 1977 roku dla japońskiego filmu "Strongest Karate" promującego Mistrzostwa Świata, które odbyły się w 1979 roku w Tokio. Wówczas zdjęcie z Wiezy Mariackiej było mottem plakatu tokijskich mistrzostw.

Ząłączona galeria zawiera zdjęcia autorów: Firma Okiem sportowca - Mateusz Golomb, Firma Mia Dre - Michalina Drewniak, Firma Fotopola - Michał Wojtas.

GALERIA

OTWARTE ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ ŚWINOUJŚCIE 12-15 SIERPNIA 2021  
16 sierpnia 2021

12-15 sierpnia 2021 odbyło się otwarte Zgrupowanie kadry narodowej przygotowującej się do startu w Mistrzostwach Europy Świnoujście 24-25 września i Mistrzostwach Świata Kraków 19-20 listopada 2021 - z udziałem około 120 uczestników.

Treningi prowadzili trenerzy kadry narodowej PZK shihan Andrzej Drewniak, shihan Andrzej Kłujszo, sensei Eliasz Madej oraz medaliści MŚ i ME sensei Michal Werner, senpai Kamil Mastaj i senpai Aleksandra Karpuk. Treningi odbywały się w nowo wybudowanym Kompleksie sportowo-rekreacyjnym połączonym z hotelem sportowym. Treningi oraz wywiady były filmowane przez dwie lokalne telewizje i emitowane w wieczornych wiadomościach.

Program zgrupowania obejmujacy 9 specjalistycznych treningów został zrealizowany w całości. Uroczysta Sayonara odbyła się na statku turystycznym, który umożliwił oglądanie z bliska fajerwerków z okazji Dnia Wojska Polskiego. Bespośrednim organizatorem Zgrupowania była Świnoujska Akademia Karate kierowana przez sensei Pawła Sujkę.

 

8. OTWARTE ZGRUPOWANIE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE – WIELICZKA, 19 CZERWCA 2021.  
22 czerwca 2021

W dniu 19.06. 2021 r. w Wieliczce odbyło się kolejne, 8. już Otwarte Zgrupowanie Małopolskiego Okręgowego Związku Karate.  Gospodarzem był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez sensei (jap. nauczyciel) Krzysztofa Kopciowskiego (3.dan). Pod przewodnictwem shihan (jap. mistrz) : Andrzeja Drewniaka (9.dan) (osobistego ucznia założyciela stylu sosai Masutatsu Oyamy (10.dan) i prekursora karate kyokushin w Polsce), Andrzeja Krawontki (5.dan), (jednego z najdłużej ćwiczących karate kyokushin w Polsce)  oraz  Roberta Kopciowskiego (5.dan)(prezesa MOZK), na hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego spotkało się ponad 100 adeptów tego najtwardszego stylu karate. Uczestnikami byli karatecy z 11 klubów Małopolski ale także zaproszeni goście ze Śląska (Dąbrowa Górnicza, Żory, Zawiercie) i Podkarpacia (Niebieszczany). Swoją obecnością seminarium uświetnili również krakowscy zawodnicy - byli medaliści: Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz  Mistrzostw Polski w osobach Anna Lisowska (2.dan), Michał Werner (3.dan), Kamil Mastaj (1.dan).

              Zgrupowanie skoncentrowane było na kumite  (jap. walki) będących sercem karate, dlatego po powitaniu gości odbyła się rozgrzewka wraz z ćwiczeniami siłowymi w parach oraz trening kombinacji o tematyce tai sabaki (zejścia) i doskonalenia wysokich kopnięć (kakato oroshi) poprowadzone przez sensei Krzysztofa Kopciowskiego (3.dan). Następnym punktem programu było już 45 minutowe kumite w grupach wiekowych: 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat oraz +18 lat  będące zarazem egzaminem sprawdzającym dla uczestników zdających na wyższe stopnie uczniowskie (kyu). Celem wyróżnienia przystępujących do testu, kandydaci na wyższe stopnie zostali oznaczeniu samoprzylepnymi numerami na plecach przez sensei Arkadiusza Sukiennika (4.dan) (sekretarz zarządu MOZK).

             Po zakończonych walkach przyszedł czas na motywującą mowę podsumowującą.  Zarząd MOZK podziękował tak licznie zgromadzonym i organizatorowi, przekazał zgromadzonym datę i termin kolejnego zgrupowania (Nowy Sącz, 18 września 2021) oraz zdecydowanie potępił niepokojącą i niezgodną z duchem karate-do praktykę „wędrowania między organizacjami celem zdobycia wyższych stopni” która coraz częściej ma miejsce w środowisku karate. Pomysł walk egzaminacyjnych w ramach seminariów MOZK spotkał się z przychylna opinia kierowników klubów którzy deklarowali chęć uczestnictwa swoich podopiecznych w egzaminie w takiej formie. Potwierdza to, iż środowisko kyokushin dostrzega problem obniżania standardów szkoleniowych jaki ostatnio zaczyna narastać.

             Po przemówieniach nadszedł czas na ostatni punkt programu. Wszyscy uczestnicy zgrupowania biegiem udali się do oddalonej około 1 km Tężni Solankowej gdzie dzięki uprzejmości Zarządu Kopalni Soli Wieliczka S.A. odbył się krótki trening kihon (techniki) i kata (formy) poprowadzony przez shihan Andrzeja Drewniaka (9.dan), po którym yudansha (posiadacze czarnych pasów) wraz z organizatorem plenerowej części wydarzenia senpai Remigiuszem Wierzbickim (1.kyu) (sekretarzem zarządu WKKK) udali się na koronę tężni by tam jeszcze przez chwilę kontynuować trening. Całość wydarzenia dokumentowana była przez artystę fotografika senpai Macieja Grzymka (2. kyu) oraz Pana Adama Nowaka (Adanov_studio), którzy przez całe 5 godzin trwania Zgrupowania dbali by żaden szczegół tego szkoleniowego wydarzenia nie został pominięty w materiale promocyjno-szkoleniowym związku oraz zbliżających się Mistrzostw Świata – Kraków 2021, który jest w przygotowaniu.

 Osu!         

48. MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN SENIORÓW, NOWY TOMYŚL, 12 CZERWCA 2021  
29 kwietnia 2021

12 czerwca 2021 w Miejskiej Hali Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się 48. Mistrzostwa Polski Kyokushin seniorów z udziałem ponad 100 zawodników z 51 klubów sportowych.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner i Prezes PZK Maciej Sokołowski.
Sędzią głównym był Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Jacek Czerniec.

Mistrzostwa posiadały szczególnie bogatą oprawę oraz obsługę medialną, jak kilka internetowych sieci  telewizyjnych, transmisja internetowa, ekrany telewizyjne przy matach oraz imponujące puchary i wystrój hali.
Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin KANKU kierowany przez Prezesa Krzysztofa Szeffnera.

WYNKI

7. AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN, KRAKÓW, 5 CZERWCA 2021  
3 maja 2021

5 czerwca 2021 w Hali MDK Kraków odbyły się 7. Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin z udziałem 61 zawodników walczacych w kumite i 21 zawodnikow biorących udział w kata - reprezentujących 39 uczelni. Otwarcia mistrzostw dokonał Wicepraezes PZK Andrzej Drewniak. Zawodniczy walczyli w 8 kategoriach wagowych oraz w 2 kata.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Robert Kopciowski. Dzięku sprawnej organizacji oraz pracy doświadczonych sędziów zawody zakończyły się o godzinie 16.00. Organizatorem siódmej edycji Akademickich Mistrzostw Polski był MDK-DH MTSR SOWINIEC w porozumieniu z PZK. Bezpośrednim organizatorem był sensei Artur Stecki.

Wyniki

videorelacja

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MMM, BIAŁA PODLASKA, 22 MAJA 2021  
17 marca 2021

22 maja 2021 odbyły się w Hali AWF w Białej Podlaskiej Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

W zawodach wzięło udział 426 zawodników z 54 klubów.

Prezydent Białej Podlaskiej Pan Michał Litwiniuk otworzyła oficjalnie zawody i wręczał nagrody.

Turniej został przeprowadzony na sześciu matach co pozwoliło rozegrać całą imprezę sprawnie w krótkim czasie.

Organizator zapewnił puchary godne imprezy najwyższej rangi.

Sędzią głównym był Shihan Jacek Czerniec, a sędzią technicznym Shihan Krzysztof Policha.

Organizatorem mistrzostw był Bialski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Sensei Ariela Miszkiniuka. 

WYNIKI:

MMM

MMW

SEMINARIUM KUMITE, LIPNO, 14-16 MAJA 2021  
31 maja 2021

W dniach 14-16 maja 2021 w nowo otwartej sali Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate odbyło się Seminarium kumite.
Każdy trening składał się z 3 części:  specjalistycznej rozgrzewki, wprowadzenia do kumite oraz zadaniowego kumite.
Seminarium odbyło się w przyjaznej atmosferze, momentami przy dźwiękach specjalnie przygotowanej japońskiej muzyki wprowadzającej w nastrój Orientu.
Organizatorzy serdecznie dziękują za przyjazd ekipom oraz pomoc w szkoleniu Sensei Januszowi Konieczko z Hamburga,
Sensei Sandrze Szulc z Leszna i Sensei Andrzejowi Czarneckiemu z Nowej Soli oraz zapraszają na kolejne seminarium.
Organizatorem seminarium był Lipnowski Klub KK kierowany przez Sensei Pawła Olszewskiego.

25.02.2021  MM ZACHODNIEGO ORAZ W MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW, 20.03.21, PŁOTY  
28.04.2021  7. ZGRUPOWANIE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE, SKAŁA 24 KWIETNIA 2021  
26.04.2021  27. ROCZNICA ŚMIERCI SOSAI MASUTATSU OYAMY  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2021 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai