::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO ZĄBKOWICE '08
10 marca 2008
   W sobotę 8 marca odbyły się w Ząbkowicach Śląskich Mistrzostwa Makroregionu Dolnoślaskiego. W zawodach wzięło udział 119 zawodników.
   Funkcję sędziego głównego mistrzostw pełnił shihan Andrzej Drewniak. Organizatorem zawodów był Ząbkowicki Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Witolda Stolarczyka.

SPOTKANIE W AMBASADZIE RP W JAPONII
1 grudnia 2007

W trakcie Mistrzostw Swiata, które zostały rozegrane w dniach 16-18 listopada w Tokio, odbyło się spotkanie z Ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej w Japonii Marcinem Rybickim.
   W spotkaniu wzięli udział V-ce Prezes Polskiego Związku Karate shihan Andrzej Drewniak, trener Kadry Narodowej sensei Włodzimierz Rój oraz kierownicy kilkunastu polskich ośrodków. W imieniu reprezentantów Polski Piotr Banasik, przekazał upominki dla pana Ambasadora, a shihan Drewniak przekazał oficjalne zaproszenie na mistrzostwa.

MP OPEN KYOKUSHIN KARATE LEGNICA 2007
8 grudnia 2007
W sobotę, w legnickim Hotelu "Qubus", rozegrano 8. Mistrzostwa Polski Open i Kata w Karate Kyokushin. Na starcie stanęła wyłącznie czołówka - 73 zawodników i zawodniczek z 31 klubów, w tym wielokrotni medaliści ME oraz mistrzowie Europy. Magdalena Wójcik z Katowic, aktualna mistrzyni Starego Kontynentu w kat. średniej i brązowa medalistka ME open, po wyczerpującej walce w półfinale, pokonała wrocławiankę Natalię Janochę. W drugim starciu o wejście do finału zmierzyły się równie utytułowane jak Wójcik zawodniczki: Agata Zjawińska z Katowic i Dobrosława Sołtysik z Tarnowskich Gór. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zdecydowała o nim liczba rozbitych desek. Zjawińska, na co dzień komentatorka sportowa jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych, uległa w tej konkurencji Sołtysik wynikiem 6:8. W finale pań jak na dłoni widać było kobiecy temperament (chociaż Wójcik i Sołtysik to byłe koleżanki klubowe). Regulaminowy czas walki nie przyniósł rozstrzygnięcia. Sołtysik „pokonała” Wójcik zaledwie różnicą jednego kilograma.
Wśród mężczyzn w półfinale zmierzyli się Marcin Sieradzki z Zielonki i Marcin Miller z Kielc. W zaciętym pojedynku ani dogrywka, ani różnica wagi nie przyniosły rozstrzygnięcia. Dopiero przewagą w liczbie rozbitych desek (9:6) zwyciężył kielczanin. Katowiczanin Michał Krzak, brązowy medalista ME, nie stoczył pojedynku półfinałowego, wszak jego przeciwnik, na skutek kontuzji, wycofał się z zawodów. W finale Miller, były mistrz kraju w kat. open, nie bał się jednak bardziej utytułowanego przeciwnika, łatwo skóry nie sprzedał. Po dogrywce tylko jeden sędzia wskazał Krzaka jako zwycięzcę. Ale ostatecznie to on zdobył złoto, mając przewagę w deskach 9:12. Zyskał też miano najlepszego zawodnika imprezy.

W ramach MP rozegrano także pojedynki open w kat. oldbojów oraz kata. Zwycięzcą w pierwszej konkurencji okazał się Marek Szafarczyk z Kielc, który, na skutek mniejszej wagi, pokonał Rafała Kubickiego z Chorzowa. W kata kobiet złoty medal wywalczyła Aleksandra Radziewicz z Opola, aktualna mistrzyni ME w tej konkurencji, a wśród mężczyzn jej brat – Wojciech Radziewicz.

IX MISTRZOSTWA ŚWIATA KARATE TOKIO 2007
18 listopada 2007

IX Mistrzostwa Świata Karate, zostały rozegrane w dniach 16-18 listopada, w hali Tokyo Taiikukan, w Japonii. Oficjalnego otwarcia dokonał Kancho Shokei Matsui. Zawody w których zmierzyło się 192 wyselekcjonowanych zawodników z całego świata, oglądał komplet kilkunastutysięcy widzów.
Polskę reprezentowali: Krzysztof Habraszka, Piotr Banasik, Sylwester Sypień, Michał Krzak, Karol Cieśluk z trenerami: shihan Andrzejem Drewniakiem, sensei Włodzimierzem Rojem oraz lekarzem treumatologiem Michałem Gładyszem.

Najlepszy nowy zawodnik: Tatsuya Murata
Nagroda tameshiwari: Lechi Kurbanov (31 desek)

Zgodnie z przewidywaniami, mistrz świata kategorii superciężkiej Ewerton Teixeira z Brazylii nie zawiódł swoich fanów i wygrywając kolejno osiem walk zdobył tytuł mistrza świata kategorii otwartej. Wszyscy spodziewali się takiego wyniku i nie było to zaskoczeniem. Zaskoczyły natomiast wyniki pozostałych zawodników. Kto mógłby przewidzieć, że w czołowej ósemce znajdzie się zaledwie jeden Japończyk i dwóch Rosjan ? Kto spodziewał się, że w ich miejsce pojawi się aż trzech Europejczyków ? Ktoby pomyślał, że najskuteczniejszy zawodnik ostatnich lat Lechi Kurbanov przegra przez Ippon i nie dotrze nawet do czołowej 16-tki ? Wreszcie, kto śmiałby przypuszczać, że do ścisłego finału dotrze reprezentant Czech Jan Soukup ?

TRZECH EUROPEJCZYKOW W ŚWIATOWEJ ÓSEMCE !!!

Artur Hovhannisian , Alejandro Navarro i Jan Soukup

Sprawcami większości z tych niespodzianek okazali się reprezentanci starego kontynentu. Najpierw, aktualny mistrz Europy Alejandro Navarro (Hiszpania) zatrzymał byłego mistrza Japonii Kentaro Tanaka. Następnie, Zahari Damianov (Bułgaria) wygrał z japońskim faworytem tych mistrzostw - Yoshiaki Uchida. Artur Hovhannisian (Armenia) zdobył efektowny Ippon w swojej ćwiećfinałowej walce z 'Rosyjskim bykiem' - Andreiem Stepinem. Na koniec, 'czarny koń' tych mistrzostw Jan Soukup (Czechy) wygrał z brazlijskim mistrzem świata średniej kategorii Andrews Nakahara, aby ostatecznie zdobyć tytuł wicemistrza świata.
Prawdopodobnie najbardziej wyrównany pojedynek stoczyli w półfinale właśnie Hovhannisian i Soukup. Ci dwaj "biali samuraje" spędzili ostatnie kilka lat w Japonii poświecając się treningowi karate. Ostatecznie Artur, instruktor Honbu Dojo musiał uznać wyższość Jana, który przygotowywał się do tych mistrzostw w Kagoshima, skąd wywodzi się poprzedni mistrz świata Hitoshi Kiyama.
W wielkim finale, Ewerton Teixeira jednoznacznie udowodnił, że tytuł należy się jemu, zdobywając Ippon techniką gedan-mawashi-geri, czym powstrzymał dzielnego Czecha.

Wyniki te udowodniły ciągły rozwój Karate Kyokushin w Europie. Zgodnie z wypowiedzią mistrza świata Shihan Francisco Filho podczas ostatniego obozu letniego w Krakowie, 'teraz przyszedł czas na Europe'.

XXIV PUCHAR POLSKI SENIORÓW KARATE KYOKUSHIN
11 listopada 2007

W dniach 10 - 11 listopada 2007 w Hali MOSiR w Grajewie przy ul. Strażackiej 2 odbył się XXIV Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 127 zawodników z 44 ośrodków. Organizatorem imprezy był Grajewski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Radosława Mazurka. Sędzią głównym był sensei Jacek Czerniec (4 dan).

VII MISTRZOSTWA EUROPY OPEN KYOKUSHIN RIESA 2007
15 września 2007

Dnia 15 września 2007 odbyły się VII Mistrzostwa Europy Open Kyokushin Karate, w Riesa, Niemcy. Gośćmi honorowymi byli Shihan Loek Hollander (Członek Międzynarodowego Komitetu IKO), Shihan Antonio Pinero (Prezydent EKKO), Shihan Ton Von Rijn (Vice Prezydent EKKO), Shihan Andrzej Drewniak (Sekretarz Generalny EKKO). Organizatorem była Niemiecka Organizacja Kyokushin Karate Sensei Christoph Fischer (Skarbnik EKKO).

W zawodach wzięło udział 169  zawodników z 17 europejskich krajów.

Polska Reprezentacja wywalczyła 12 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe. W nowo powstałej konkurencji Juniorów, pierwszy złoty medal wywalczył Patryk Sypień - syn Sylwestra i Agnieszki Sypieniów, najbardziej utytułowanego polskiego małżeństwa, z Wrocławia. Kierownikiem ekipy był Shihan Andrzej Drewniak, trenerem sensei Włodzimierz Rój, lekarzem Jarosław Wittmann. Sędziowali sensei: Roman Kęska, Remigiusz Karpiński, Jacek Czerniec, Marek Krejpcio, Edward Urbańczyk, Piotr Zembrzuski, Ewa Pawlikowska i inni. Obsługę komputerową zapewnił sensei Bogdan Lubos, a dokumentację fotograficzną wykonał sensei Andrzej Zacharski.