· poniedziałek, 5 grudzień 2022 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


NOWOROCZNY TRENING W RAMACH 2 DNIOWEGO SEMINARIUM Z SHIHAN ALEKSANDER PICHKUNOV 11 - 12 STYCZNIA 2020  
29 grudnia 2018

11 -12 stycznia 2020 w Krakowie w Hali Sportowej MDK Domu Harcerza ul. Reymonta 18 odbyło się z udziałem 118 kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników 2 dniowe Seminarium połączone z Noworocznym treningiem. Treningi prowadził shihan Aleksander Pichkunov 5 dan - medalista MŚ Kyokushin, 6 lat szkolił się i walczył w Tokio w K-1 razem z shihan Francisco Filho. Także uczestniczyli: shihan Andrzej Drewniak, shihan Andrzej Krawontka, shihan Robert Kopciowski, shihan Witold Stolarczyk, shihan Zdzisław Niedzwiedź, shihan Janusz Piórkowski, shihan Bogdan Świątkowski i shihan Robert Kern z Węgier.   

Tematem seminarium były ćwiczenia ogólnorozwojowe i specjalistyczne kształtujące stamina Kyokushin, doskonalenie techniki z partnerem i na sprzęcie oraz kombinacje do walki. Shihan Pichkunov pokazał wiele specjalistycznych ćwiczeń stosowanych w boksie zawodowym oraz K-1. W ramach imprez towarzyszących odbyła się 2 godzina Narada Kierowników Ośrodkow oraz Sayonara. W czasie otwarcia Sekretarz KWU A. Pichkunov wręczył Sekretarzowi KWF A. Drewniakowi zaległą nagrodę z Mistrzostw Świata KWU w Nur-Sultan (Astana) oraz dr K. Mawlichanowowi 2 dan z egzaminu na Europejskim Letnim Obozie. Organizatorem Seminarium była Polska Organizacja Kyokushinkai oraz MDK Dom Harcerza.

-GALLERIA-

4. MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN W KWU, KAZACHSTAN, 7-8.12.2019  
9 stycznia 2020

4. Mistrzostwa Świata Kyokushin KWU w kategoriach wagowych odbyły się w dniach 7-8 grudnia 2019 roku w Miejskiej Hali Sportowej w mieście Nur-Sultan, dawniej Astana w Kazachstanie, z udziałem 247 zawodników z 45 krajów walczących w 16 kategorii wagowych seniorów mężczyzn i kobiet. Spektakularne otwarcie mistrzostw miało miejsce z użyciem najnowocześniejszych projektów scenicznych i komputerowych i efektów świetlnych, nawiązujących do legend miecza samurajskiego katana i bębna bitewnego taiko. Preludium zakończyło, równie efektowne wejście drużyn z narodowymi flagami.

Na trybunie honorowej zasiadali członkowie komitetu KWU: shihan Yuri Trutnev, shihan Ivo Kamenov, shihan Antonio Pinero, shihan Hatsuo Royama, shihan David Pickthall, shihan Andre Drewniak, shihan Ramil Gabbasov, shihan Aleksandr Pichkunov oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i główny sponsor Mineral Company Azurite. Wszystkie wymienione osoby wręczały nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii.

W ramach Mistrzostw Świata odbyło się kilka oficjalnych i nieoficjalnych spotkań Zarządu KWU, szkolenia sędziów, spotkanie dla wszystkich zawodników, zwiedzanie miasta i Sayonara party.

Zarząd KWF gratuluje sukcesu Reprezentantom Krajów i ich zawodnikom KWF, którzy zdobyli medale: Armenia - 1 miejsce w - 60 kg Artur Arushanyan, Iran - 2 miejsce w - 80 kg Mohammad Asadi Amin, 3 miejsce w - 70 kg Behzad Khezi, 3 miejsce miejsce w - 65 kg Mohammad Sadegh Ghanbari, Holandia - 2 miejsce w + 75 kg Roxanne Ramselaar, Japonia - 3 miejsce w - 65 kg Atsuki Ono, 3 miejsce w -80 kg Jo Miyahara.
Sędzią głównym  mistrzostw był shihan Yuri Trutnev, Sekretarzem generalnym shihan Alexander Pichkunov a Dyrektorem organizacyjnym Sergey Suvorov - wszyscy z Moskwy.

 

BRIEFING / CEREMONIA OTWARCIA / KUMITE / DEKORACJA / ZWIEDZANIE

   

 

 

 

WSPÓŁPRZEWODNICZĄCY KWU YURI TRUTNEV UHONOROWANY STOPNIEM 6 DAN  
12 grudnia 2019

W dniu 8 grudnia 2019 r. odbyło się doroczne spotkanie Rady KWU z udziałem shihana Jurija Trutniewa, shihana Ivo Kamenova, shihana Antonio Pinero, shihana Hatsuo Royama, shihana Davida Pickthalla, shihana Andrzeja Drewniaka, shihana Ramila Gabbasova i shihana Aleksandra Pichkunowa . Podczas spotkania przyjęto roczne sprawozdanie Sekretarza Generalnego KWU A. Pichkunova i omówiono najważniejsze tematy związane z karate światowym oraz nakreślono plan działania na nadchodzące lata.

Shihan Yuri Trutniev został uhonorowany stopniem 6 dan za ogromną pracę na rzecz rozwoju Kyokushin na świecie, wizjonerskie podejście do współczesnego Kyokushin i wsparcie organizacyjne dla KWU na całym świecie. W imieniu KWF certyfikat i pas zostały mu przekazane przez prezydanta KWF shihan Antonio Pinero 9 dan.

36. PUCHAR POLSKI SENIORÓW I 16. PUCHAR POLSKI JUNIORÓW, JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW WŁOCŁAWEK, 14 GRUDNIA 2019  
29 października 2019

14 grudnia 2019 odbył się  w nowej hali Widowiskowo - Sportowej OSiR we Włocławku 36. Puchar Polski Kyokushin,
seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików z udziałem 550 zawodników reprezentujących 101 Klubów sportowych Kyokushin walczących w kategoriach wagowych oraz konkurencji kata. Otwarcia turnieju dokonali: Prezydent Miasta Marek Wojtkowski, Wiceprezydent Barbara Moraczewska i Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak. Walki odbywały się na czterech matach. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki. Lokalna TVP transmitowała relacje z turnieju oraz wywiady z uczestnikami. Organizatorem był Włocławski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shiihan Jana Mazurkiewicza.

WYNIKI SENIOR 

WYNIKI JUNIOR

 

XX MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW, MAKÓW MAZOWIECKI, 16 LISTOPADA 2019  
29 października 2019

16.11.2019  w Makowie Mazowieckim odbyły się XX MP Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców z udziłem 214 zawodników z 77 klubów. Otwarcia dokonali: Starosta Powiatowy, Zbigniew Deptuła Burmistrz Miasta Makowa Tadeusz Ciak, Prezes PZK Maciej Sokołowski i Wiceprezes Andrzej Drewniak. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Wożniak. Nalezy podkreślić, że na mistrzostwach panowała bardzo dobra atmosfera współpracy i przyjaźni. Jedynym negatywnym zdarzeniem było demonstracyjne opuszczenie maty przez zawodnika, które zostało ocenione przez sędziów jako dyskwalifikacja w zawodach. Mistrzostwa poprzedziło zebranie sędziów i Sayonara. Organizatorem mistrzostw był Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate w Makowie prowadzony przez sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca.

WYNIKI MŁODZIEŻOWCY

WYNIKI JUNIORZY

33. MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN, PORTUGALIA 25-26 PAŻDZIERNIKA 2019  
21 sierpnia 2019

25-26 października 2019 w Metropolitalnej Hali Sportowej w Porto Vila do Conde w Portugali, odbyły się 33. Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem ponad 350 zawodnikow reprezentujących 26 krajów, walczących w 46 kategoriach wagowych kumite i kata.

Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent EKF/KWF Antonio Pinero oraz przedstawiciel Urzędu Miasta. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu EKF/WKF: Wiceprezydent Hristo Traykov, Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak, Skarbnik Lars Hoguist i Członek Mauricio Alvarada. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, obsługę komputerową realizował shihan Robert Wajgelt, obowiązki lekarza pełnił dr hab. n. med. Krzysztof Mawlichanów. W pierwszym dniu odbyły się kategorie kumite 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat i wszystkie kategorie kata. W drugim dniu odbyły się kategorie kumite w kategoriach seniorów kobiet i mężczyzn oraz kumite oldboy.

W ramach imprez towarzyszących 25 pażdziernika rano odbył się Międzynarodowy kurs sędziów z udziałem ponad 70 uczestników a wieczorem Walne Zgromadzenie EKF z udziałem 19 Reprezentantów krajów. Przewodniczącym zebrania był shihan A. Pinero a Sekretarzem shihan A. Drewniak. Zatwierdzono 4 sprawozdania i program działania na następny rok zawierający 34. ME Sieradz maj 20120 oraz MŚ Krakow listopad 2020. Zatwierdzono uchwałę, że jednoosobowo Reprezentant kraju będzie zgłaszał udział zawodników do ME. Od przyszłego roku zgłoszenia zawodników będą na platformie cyfrowej, a Reprezentanci krajow otrzymaja kody dostępu. Ponadto zatwierdzono Reprezentantów Białorusi, Francji i Serbii. 26 pażdziernika wieczorem odbyła się uroczysta Sayonara dla dorosłych w Klubie nocnym. Organizatorem mistrzostw była Portugalska Federacja Kyokushin kierowana przez shihan Antonio Pereira 6 dan, który pełni funkcję osoby odpowiedzialnej za Amerykę Południową.

Reprezentacja Polski uczestniczyła w ME w 13 osobowym składzie seniorów, w oparciu o fundusze PZK. Dodatkowo uczestniczyło kilkudziesięciu zawodników w oparciu o fundusze klubowe. Obowiązki trenera kadry pełnili sensei Michał Werner i Marcin Kułakowski. W kategorii seniorów Polska zajęła drużynowo trzecie miejsce natomiat w kategoriach młodzieżowych zdobyła pierwsze miejsce. Wyniki poniżej:

GALERIA: 

1. OTWARCIE 2. KATA 3. KUMITE 

  

4. JUNIOR NAGRODY 5. SENIOR NAGRODY 6. OKOLICZNOŚCIOWE ZDJĘCIA

  

WYNIKI :

JUNIOR

SENIOR

XX MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN OPEN SENIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH, SZCZECIN, 12.10.2019  
24 czerwca 2019

XX jubileuszowye Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin open seniorów i juniorów, odbyły się dnia 12 października 2019 w Szczecinie z udziałem 220 zawodników z 76 klubów. Otwarcia zawodów dokonali :Przezes PZK Maciej Sokołowski, Wiceprezes Wacław Antoniak, przedstawiciele Władz Miasta oraz Wiceprezes Andrzej Drewniak, który przypomniał, że w 1974 roku w tej samej hali sportowej odbyły się pierwsze zawody Kyokushin -Shotokan. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Jan Mazurkiewicz. Organizatorem był Szczećiński Klub Sportowy Husaria, kierowany przez sensei Radosława Ambroziaka.

 

WYNIKI:

SENIOR   JUNIOR


06.10.2019  XXI MIĘDZYNARODOWY PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA W KARATE KYOKUSHIN  
29.11.2019  XV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KYOKUSHIN DZIECI I MŁODZIEŻY -ŚWINOUJŚCIE 2019  
26.08.2019  SEMINARIUM SZKOLENIOWE "ŚLADAMI SOSAI OYAMY", 10.08.2019, SIANOŻĘTY.  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2022 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai