· poniedziałek, 5 grudzień 2022 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


WSPÓŁPRZEWODNICZĄCY KWU YURI TRUTNEV UHONOROWANY STOPNIEM 6 DAN  
12 grudnia 2019

W dniu 8 grudnia 2019 r. odbyło się doroczne spotkanie Rady KWU z udziałem shihana Jurija Trutniewa, shihana Ivo Kamenova, shihana Antonio Pinero, shihana Hatsuo Royama, shihana Davida Pickthalla, shihana Andrzeja Drewniaka, shihana Ramila Gabbasova i shihana Aleksandra Pichkunowa . Podczas spotkania przyjęto roczne sprawozdanie Sekretarza Generalnego KWU A. Pichkunova i omówiono najważniejsze tematy związane z karate światowym oraz nakreślono plan działania na nadchodzące lata.

Shihan Yuri Trutniev został uhonorowany stopniem 6 dan za ogromną pracę na rzecz rozwoju Kyokushin na świecie, wizjonerskie podejście do współczesnego Kyokushin i wsparcie organizacyjne dla KWU na całym świecie. W imieniu KWF certyfikat i pas zostały mu przekazane przez prezydanta KWF shihan Antonio Pinero 9 dan.

36. PUCHAR POLSKI SENIORÓW I 16. PUCHAR POLSKI JUNIORÓW, JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW WŁOCŁAWEK, 14 GRUDNIA 2019  
29 października 2019

14 grudnia 2019 odbył się  w nowej hali Widowiskowo - Sportowej OSiR we Włocławku 36. Puchar Polski Kyokushin,
seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików z udziałem 550 zawodników reprezentujących 101 Klubów sportowych Kyokushin walczących w kategoriach wagowych oraz konkurencji kata. Otwarcia turnieju dokonali: Prezydent Miasta Marek Wojtkowski, Wiceprezydent Barbara Moraczewska i Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak. Walki odbywały się na czterech matach. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki. Lokalna TVP transmitowała relacje z turnieju oraz wywiady z uczestnikami. Organizatorem był Włocławski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shiihan Jana Mazurkiewicza.

WYNIKI SENIOR 

WYNIKI JUNIOR

 

XX MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW, MAKÓW MAZOWIECKI, 16 LISTOPADA 2019  
29 października 2019

16.11.2019  w Makowie Mazowieckim odbyły się XX MP Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców z udziłem 214 zawodników z 77 klubów. Otwarcia dokonali: Starosta Powiatowy, Zbigniew Deptuła Burmistrz Miasta Makowa Tadeusz Ciak, Prezes PZK Maciej Sokołowski i Wiceprezes Andrzej Drewniak. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Wożniak. Nalezy podkreślić, że na mistrzostwach panowała bardzo dobra atmosfera współpracy i przyjaźni. Jedynym negatywnym zdarzeniem było demonstracyjne opuszczenie maty przez zawodnika, które zostało ocenione przez sędziów jako dyskwalifikacja w zawodach. Mistrzostwa poprzedziło zebranie sędziów i Sayonara. Organizatorem mistrzostw był Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate w Makowie prowadzony przez sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca.

WYNIKI MŁODZIEŻOWCY

WYNIKI JUNIORZY

33. MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN, PORTUGALIA 25-26 PAŻDZIERNIKA 2019  
21 sierpnia 2019

25-26 października 2019 w Metropolitalnej Hali Sportowej w Porto Vila do Conde w Portugali, odbyły się 33. Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem ponad 350 zawodnikow reprezentujących 26 krajów, walczących w 46 kategoriach wagowych kumite i kata.

Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent EKF/KWF Antonio Pinero oraz przedstawiciel Urzędu Miasta. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu EKF/WKF: Wiceprezydent Hristo Traykov, Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak, Skarbnik Lars Hoguist i Członek Mauricio Alvarada. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, obsługę komputerową realizował shihan Robert Wajgelt, obowiązki lekarza pełnił dr hab. n. med. Krzysztof Mawlichanów. W pierwszym dniu odbyły się kategorie kumite 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat i wszystkie kategorie kata. W drugim dniu odbyły się kategorie kumite w kategoriach seniorów kobiet i mężczyzn oraz kumite oldboy.

W ramach imprez towarzyszących 25 pażdziernika rano odbył się Międzynarodowy kurs sędziów z udziałem ponad 70 uczestników a wieczorem Walne Zgromadzenie EKF z udziałem 19 Reprezentantów krajów. Przewodniczącym zebrania był shihan A. Pinero a Sekretarzem shihan A. Drewniak. Zatwierdzono 4 sprawozdania i program działania na następny rok zawierający 34. ME Sieradz maj 20120 oraz MŚ Krakow listopad 2020. Zatwierdzono uchwałę, że jednoosobowo Reprezentant kraju będzie zgłaszał udział zawodników do ME. Od przyszłego roku zgłoszenia zawodników będą na platformie cyfrowej, a Reprezentanci krajow otrzymaja kody dostępu. Ponadto zatwierdzono Reprezentantów Białorusi, Francji i Serbii. 26 pażdziernika wieczorem odbyła się uroczysta Sayonara dla dorosłych w Klubie nocnym. Organizatorem mistrzostw była Portugalska Federacja Kyokushin kierowana przez shihan Antonio Pereira 6 dan, który pełni funkcję osoby odpowiedzialnej za Amerykę Południową.

Reprezentacja Polski uczestniczyła w ME w 13 osobowym składzie seniorów, w oparciu o fundusze PZK. Dodatkowo uczestniczyło kilkudziesięciu zawodników w oparciu o fundusze klubowe. Obowiązki trenera kadry pełnili sensei Michał Werner i Marcin Kułakowski. W kategorii seniorów Polska zajęła drużynowo trzecie miejsce natomiat w kategoriach młodzieżowych zdobyła pierwsze miejsce. Wyniki poniżej:

GALERIA: 

1. OTWARCIE 2. KATA 3. KUMITE 

  

4. JUNIOR NAGRODY 5. SENIOR NAGRODY 6. OKOLICZNOŚCIOWE ZDJĘCIA

  

WYNIKI :

JUNIOR

SENIOR

XX MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN OPEN SENIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH, SZCZECIN, 12.10.2019  
24 czerwca 2019

XX jubileuszowye Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin open seniorów i juniorów, odbyły się dnia 12 października 2019 w Szczecinie z udziałem 220 zawodników z 76 klubów. Otwarcia zawodów dokonali :Przezes PZK Maciej Sokołowski, Wiceprezes Wacław Antoniak, przedstawiciele Władz Miasta oraz Wiceprezes Andrzej Drewniak, który przypomniał, że w 1974 roku w tej samej hali sportowej odbyły się pierwsze zawody Kyokushin -Shotokan. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Jan Mazurkiewicz. Organizatorem był Szczećiński Klub Sportowy Husaria, kierowany przez sensei Radosława Ambroziaka.

 

WYNIKI:

SENIOR   JUNIOR


XXI MIĘDZYNARODOWY PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA W KARATE KYOKUSHIN  
6 października 2019

05.10.2019 roku w Sieradzu odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin. Na macie rywalizowało ponad dwieście zawodniczek i zawodników z pięciu krajów. Sieradzki turniej ma już swoją tradycję, ale po raz pierwszy zjechali tu karatecy z takich krajów, jak Francja, Holandia oraz Irlandia. Po raz kolejny w Sieradzu pojawiła się też reprezentacja Czech oraz zawodnicy z ponad 30 polskich klubów karate. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał w imieniu prezydenta pana Pawła Osiewały, pan Mirosław Antonii Owczarek oraz shihan Andrzej Drewniak, dyrektor IILO Pani Urszula Świniarska oraz dyrektor MOSIR Pani Emilia Marek. Rywalizowano w kata oraz kumite w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Efektem starań organizatorów turnieju jest przyznanie Sieradzowi organizacji Mistrzostw Europy w 2020r.
Turniej w Sieradzu drużynowo wygrał Sportowy Klub Karate Leszno, drugie miejsce Siechnicki Klub Karate Kyokushinkai, trzecie miejsce Jastrzębski Klub Karate Kyokushin.
Turniej współorganizował Urząd Miasta Sieradza oraz sieradzki MOSiR. Głównymi wspierającymi Puchar były firmy: MPWiK Sieradz, PEC, Drog-Bruk, Promet, Eko-Wiatr, Grafit.
Shihan Robert Wajgelt serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji tego Pucharu oraz gratuluję wszystkim uczestnikom. Osu 

WYNIKI

XV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KYOKUSHIN DZIECI I MŁODZIEŻY -ŚWINOUJŚCIE 2019  
29 listopada 2019

21 września 2019 w Hali sportowej SP nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świniujściu z udziałem 268 zawodników odbył się XV Międzynarodowy Turniej Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał zastępca Prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka. Sędzią głównym był sensei Andrzej Kłujszo. Gościem honorowym był shihan Włodzimierz Rój. XV Turniej Dzieci i Młodzieży drużynowo wygrała reprezentacja z Polski, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z Estonii, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowana została ekipa z Niemiec. Należy podkreślic wyjątkową oprawę imprezy, efektowne puchary oraz nagrody dla młodzieży. Zawodnicy zaprezentowali bardzo dobre przygotowanie techniczne. Gospodarzem turnieju była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin kierowana przez sensei P. Sujka. Kolejny XVI Międzynarodowy Turniej planowany jest w dniu 30 maja 2020 roku na który organizatorzy serdecznie zapraszają. . 

26.08.2019  SEMINARIUM SZKOLENIOWE "ŚLADAMI SOSAI OYAMY", 10.08.2019, SIANOŻĘTY.  
16.08.2019  ZGRUPOWANIE KADRY JUNIORÓW KWF - SIERADZ 2019  
29.07.2019  46. WSCHODNIO EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN AWF KRAKÓW 18-21.07.2019  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2022 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai