· czwartek, 18 lipiec 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO EŁK 2003  
2 marca 2003

       W ramach obchodów XXV lecia ośrodka w Ełku w dniu 1 marca 2003 roku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Hali Sportowej Wojskowego Klubu w Ełku z udziałem 86 zawodników reprezentujących 16 osrodków. Marszałek Województwa i Prezydent Miasta dokonali otwarcia zawodów oraz wręczali nagrody. Mitrzostwa miały charakter wyjątkowo uroczysty.Prezes Ełckiego Klubu sensei Remigiusz Karpinski uhonorowal władze miasta oraz osoby zasłużone dla rozwoju ośrodka specjalnymi nagrodami.
Sedzią główym mistrzostw był shihan A. Drewniak. Sędziowali: sensei Czerniec, Krejpcio, Orzoł, Tomala, Litwin, Zębrzuski, Mazur, Wieczorek, Puczko.
Drużynowo zwycieżył Ełk przed Warszawą i Lublinem.

wyniki & zdjęcia

COROCZNY KURS INSTRUKTORÓW SPORTU KIELCE 2003  
10 lutego 2003
     W  dniach od 28 stycznia do 5 lutego w Kielcach odbył się Kurs instruktorów sportu - część specjalistyczna z udziałem 45 kandydatów spełniających określone wymagania. Zajęcia i egzaminy prowadzili: dr St. Sterkowicz, mgr Witkowicz, mgr A. Drewniak, sensei K. Borowiec i sensei T. Kęćko.
ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ ZAKOPANE 2003  
5 lutego 2003
     W  dniach od 21 stycznia do 28 stycznia w COS Zakopane odbyło się Zgrupowanie kadry narodowej z udziałem 23  zawodników oraz 3 trenerów. Program został zrealizowany w całości. Trenerami byli mgr A. Drewniak, mgr Wł. Rój, mgr R. Kęska i sensei K. Borowiec.
SHIHAN DREWNIAK NA CZACIE  
24 stycznia 2003
     W piątek 24 stycznia w redakcji katowickiego Sportu odbył sie czat internetowy z shihan Andrzejem Drewniakiem.

„Każdy młody człowiek zapisując się do klubu marzy tylko o nauczeniu się technik walki. Dopiero w procesie wychowania zauważa, że istnieją inne wartości, których odrzucenie limituje poziom jego rozwoju w karate. Zadaniem sensei czyli nauczyciela rozumianego w Japonii jako przewodnika duchowego jest ukazanie młodemu człowiekowi głębszych wartości sztuk walki.”
shihan Andrzej Drewniak

XIX PUCHAR POLSKI GDYNIA 2002  
16 grudnia 2002
Oficjalne otwarcie

         Dnia 15 grudnia 2002 w hali GOSiR Gdynia odbył się XIX Puchar Polski z udziałem około 50 zawodników reprezentujących 16 ośrodków.
         Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak.
         Organizatorem był Gdyński Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Zdzisława Niedźwiedzia.


XIII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW  
8 grudnia 2002
Oficjalne otwarcie
W dniach 7-8 grudnia w Katowicach odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów z udziałem 223 zawodników reprezentujących 56 ośrodków.
Zawody oglądała ok. 500 osobowa publiczność. Uroczystego otwarcia dokonał Wice Prezydent Katowic Józef Kocurek.


II MISTRZOSTWA EUROPY WSZECHWAG WROCŁAW 2002  
5 grudnia 2002
">
II Mistrzostwa Eur...
          Drugie w historii Europejskiego Kyokushin najwyżej cenione w Japonii Mistrzostwa Kyokushin Karate wszechwag odbyły się dnia 23 listopada 2002 roku w Hali Sportowej "Orbita" we Wrocławiu z udziałem 2800 publiczności. W mistrzostwach wzięły udział następujące kraje: Armenia, Austria, Bułgaria, Czechy, Hiszpania, Holandia, Jugosławia, Litwa, Niemcy, Polska, Rumunia, Słowacja i Ukraina.
          Łącznie zgłosiło się 71 zawodników z 13 krajów, w tym 20 medalistów Mistrzostw Świata i Europy. W prestiżowej kategorii Kumite Mężczyzn Open startowało 31 zawodników.
          Preludium do otwarcia ME była pantomima samurajskiej ballady przedstawiona po mistrzowsku wśród dymów i przejmującej wschodniej muzyki.
          Gościem honorowym był prezydent EKKO Antonio Pinero 7 dan, który wraz z Dyrektorem Gabinetu Ministra Obrony Narodowej Jerzego Szmajdzińskiego, oraz Wice Wojewodą Wrocławia - dokonali oficjalnego otwarcia imprezy.
          Listy gratulacyjne od Ministra Sportu dla Prezydenta EKKO A. Pinero, Sekretarza Generalnego EKKO A. Drewniaka i Prezesa PZK W. Antoniaka odczytał przedstawiciel ministra - dr M. Bigoszewski.
          Podczas mistrzostw Prezydent Pinero wręczył certyfikaty i pasy na 3 i 4 dan dla polskich sensei, którzy zdali egzaminy w ciągu ostatnich trzech lat w Japonii i w Holandii.
Drużynowo zwyciężyła Polska przed Ukrainą i Hiszpanią.
Sędzią głównym był shihan A. Pinero. Sędziami maty byli: shihan Stanisław Blizniuk (Ukraina), shihan L. Samitowski (USA), sensei Chr. Fischer (Niemcy), sensei De Braake (Holandia) i sensei R. Kęska. Sędziami bocznymi byli: sensei H. Koller (Austria), V. Sukovaty (Ukraina), D. Herman (Niemcy), A. Mizaras (Litwa), P. Vasileva (Bułgaria), N. Racz (Słowacja), B. Jeremicz i M. Godoś.
Uroczysta Sayonara odbyła się w restauracji „Stara Giełda”.

Komentarz. Mistrzostwa Europy w hali „Orbity” wyglądały imponująco ze względu na wystrój tzn. wybudowanie sceny z napisem, do dekoracji zwycięzców i prezentacji nagród, umieszczenie maty na metrowym podeście oraz zastosowanie rampy świetlnej i zegara. Organizator zapewnił komputerową obsługę i połączenie internetowe dzięki czemu sensei Andrzej Zacharski ze swojego laptopa przesyłał do sieci informacje na bieżąco o wynikach walk w postaci wypełniania drabinek i tabelek punktowych do kata. Katering dla VIP i sędziów był zapewniony w specjalnym pomieszczeniu unikając bałaganu na stoliku sędziowskim.
          Atmosfera walk o prymat w Europie udzieliła się publiczności, która gorąco dopingowała Polaków. Nasi zawodnicy tego dnia wznieśli się na wyżyny swoich możliwości zdobywając zdecydowaną większość medali we wszystkich pięciu konkurencjach. Kontuzjowany na ME w Varnie Tomasz Najduch nie mogąc się w pełni przygotować do ME rozegrał po mistrzowsku walkę z Aleksandrem Drobyazko z Ukrainy, który wraz z Holendrem Rudolphem Conquet byli uważani za pretendentów. Także Agnieszka Sypień miała ciężkie momenty wynikające z braku kondycji ale umiejętnie rozegrała swoje walki. Polscy zawodnicy generalnie podobali się publiczności. Najwięcej oklasków zdobył znany w Polsce Hiszpan Alejandro Navarro, który dysponując wyjątkową dynamiką i techniką kopnięć poradził sobie z 20 kg cięższym Markiem Kosowskim.
          Nową gwiazdą Polskiego Kyokushin okazał się Piotr Banasik, który tym razem pokazał swoją doskonałą technikę i taktykę bez łamania przepisów.
          Kolejnym odkryciem okazał się Rafał Comski, który w dobrym stylu dotarł do finałów i nie dał szansy swoim przeciwnikom w kategorii senior.
          Oświetlenie odpowiadało międzynarodowym standardom kyokushin, natomiast plastikowa mata nie spełniała standardowych wymagań. Organizator zapewnił także obsługę prasową, wywiady dla telewizji lokalnej, opiekę nad sędziami oraz podwójną Sayonara w 2 restauracjach sponsora-karateka.
          Organizatorem był Wrocławski Klub im. Masutatsu Oyama kierowany przez sensei Jacka Lamota.
          Lokalna telewizja przedstawiła 30 minutowe sprawozdanie z imprezy, w tym wywiady ze zwycięzcami kategorii kumite, Prezydentem EKKO A. Pinero i shihan A. Drewniakiem. Planowana jest również relacja ogólnopolska na kanale TVP3. O terminie poinformujemy wkrótce.

30.08.2002  ARCHIWUM WIADOMOŚCI  
12.10.2002  III MISTRZOSTWA POLSKI WSZECHWAG SOSNOWIEC 2002  
20.10.2002  VII MISTRZOSTWA POLSKI MSWIA  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]



© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai