· czwartek, 2 maj 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


40. JUBILEUSZOWE MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO, KATOWICE, 3 PAźDZIERNIKA 2020  
5 października 2020

3 października 2020 odbyły się Katowicach 40. Jubileuszowe Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego z udziałem 151 zawodników z 23 ośrodków Karate Kyokushin. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk. Organizatorem mistrzostw był Klub TKKF Czarni Katowice kierowany przez sensei Dariusza Łyczko.

WYNIKI

47. MP SENIORÓW ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, 10 PAźDZIERNIKA 2020  
12 października 2020
MP.JPG

10 października 2020 odbyły się w Ząbkowicach Śląskich 47. Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin z udziałem 107 zawodników reprezentujących 55 Klubów Kyokushin. Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Marcin Orzeszek. Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski w swoim wystąpieniu podziękował za nieoceniona pomoc w organizacji MP Władzom Miasta, sponsorom i Ząbkowskiemu Klubowi obchodzącemu 30-lecie dzialalności.

Wiceprezes Andrzej Drewniak nawiązując do 40 rocznicy powstania Polskiego Związku Karate, który jednoczy 460 klubów karate w tym 260 Kyokushin, wskazał, że Związek przez te lata przechodził wiele trudnych momentów i wspaniałych zwycięstw jak 180 medali na ME i MŚ, więc naszym obowiązkiem jest kontynuowanie współpracy a szczególnie mistrzostw Kyokushin. Do zobaczenia na 48. MP Seniorów Kyokushin.

Zawodnicy walczyli w 6 kategoriach wagowych mężczyzn i 4 kobiet na dwóch matach tatami. Urozmaiceniem był konkurs tameshiwarii jednocalowych desek. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk. Organizatorem mistrzostw był Ząbkowicki Klub Kyokushin kierowany przez shihan Witolda Stolarczyka.

Link do 15 minutowej relacji telewizyjnej wyemitowanej w TVP3 Wrocław:

https://wroclaw.tvp.pl/50286642/mistrzostwa-polski-seniorow-w-karate-kyokushin.

WYNIKI

Galeria 

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNEGO ŚLĄSKA, NYSA, 20 WRZEŚNIA 2020  
21 września 2020

20 września 2020 odbyły się w Hali sportowej Nysa w Nysie Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego z udziałem 105 zawodników reprezentujących 21 klubów sportowych.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.

Organizatorem mistrzostw był MUKS Gim 2 kierowany przez sensei dariusza Karczmit.

Wyniki :

KATA

KUMITE

DRUZYNOWE

Galeria 

OTWARCIE CENTRUM KYOKUSHIN W BYDGOSZCZY 5 WRZEŚNIA 2020  
2 października 2020
5 września 2020 z inicjatywy Bydgoskiego Klubu Kyokushin Karate którego kierownikiem jest sensei Jarosław Remus 3.dan nastąpiło oficjalne otwarcie nowego profesjonalnego dojo w Bydgoszczy. 
Wydarzenie uświetnił egzamin na stopnie kyu przeprowadzony przez shihan Andrzeja Drewniaka 9.dan. Wzięło w nim udział 26 osób. Na szczególne odnotowanie zasługuje 17-letni sempai Sebastian Malinowski, który po 11-stu latach treningów zdał na 2 kyu. Jego ostatnia walka egzaminacyjna została przez wszystkich nagrodzona gromkimi brawami.
Po południu wszyscy posiadacze 6 kyu i wyższych stopni mieli okazję uczestniczenia w treningu poprowadzonym przez shihana a później zasiąść do Sayonara. Był szampan, sushi i wiele pozytywnej, przyjacielskiej energii. 
Gratulujemy.
Osu.
ZAWODNICY Z POLSKI POŁUDNIOWEJ UCZESTNICZYLI W SEMINARIUM KUMITE W COS ZAKOPANE.  
29 września 2020

26 września 2020 roku w Zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu odbyło się  4. Zgrupowanie Kumite Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. W seminarium wzięło udział około 70 karateka z 11 klubów południowej Polski (Nowy Sącz, Nowy Targ, Limanowa, Wieliczka, Bukowno, Skawina, Kraków, Zakopane, Niebieszczany, Skała, Biecz) należących do różnych organizacji kyokushin (między innymi : Kyokushin World Federation, IKO Matsui, Sosai Polska, SO Kyokushin). Seminarium otworzyły przemówienia Prezesa MOZK Roberta Kopciowskiego, viceprezesa PZK Andrzeja Drewniaka, wiceprezesa MOZK  Andrzeja Krawontki oraz sekretarza MOZK Arkadiusza Sukiennika. Rozgrzewkę oraz trening w imieniu organizatora sensei Grzegorza Popiołka 3.dan z Tatrzańskiego Klubu Karate Kyokushin poprowadził wicemistrz Polski sensei Paweł Karcz 1.dan. Godzinne kumite w grupach wiekowych filmowane z drona celem wykonania promocyjnego filmu o kyokushin nadzorował sensei Krzysztof Kopciowski 3.dan. Warto wspomnieć iż w ww. wydarzeniu wzięli także udział kierownicy południowopolskich ośrodków : sensei Ewa Pawlikowska (Nowy Targ), Sławomir Rudawski 4.dan (Bukowno), Andrzej Kaganek 3.dan (Skawina), Łukasz Sękiewicz 2.dan (Skała) oraz Anna Czaban 2.dan (Niebieszczany). Po walkach wykonano sesję zdjęciową oraz oficjalnie zakończono seminarium. Kolejne piąte zgrupowanie zaplanowano na przełom listopada i grudnia w Bukownie k.Olkusza a organizatorem będzie Klub Karate Kyokushin w Bukownie kierowany przez sensei Sławomira Rudawskiego.

 

DRUGI LIST PREZYDENTA ŚWIATOWEJ FEDERACJI KYOKUSHIN DO WSZYSTKICH KARATEKA  
24 września 2020

Drodzy członkowie KWF, Shihan, Sensei, Senpai i wszyscy inni przyjaciele Kyokushin, Jakiś czas temu zwróciłem się do Was o radykalnych zmianach na świecie w wyniku wybuchu COVID 19. Minęło pięć miesięcy, a konsekwencje COVID 19 wciąż są nieobliczalne. Na razie nie ma jeszcze rozwiązania medycznego, które położy kres tej pandemii. Zaczynamy mieć trudności z radzeniem sobie z ograniczeniami, które dotykają nasze życie. Musieliśmy inaczej obchodzić nasze wakacje, głównie pracujemy w domu i praktykujemy Kyokushin raczej w odosobnieniu niż razem. Dystans społeczny stał się standardem na świecie i ma ogromny wpływ na to, jak traktujemy siebie nawzajem jako istoty ludzkie.

W lutym mogliśmy w odpowiedni sposób złożyć ukochanemu Shihanowi Loekowi Hollanderowi jego ostatnie pożegnanie. Shihan Hollander stał u kołyski KWF. Całe jego życie było poświęcone Kyokushin. Dla mnie osobiście jego śmierć oznacza koniec trwającej 52 lata przyjaźni. Dla KWF jego odejście oznacza, że ​​będziemy musieli pożegnać charyzmatycznego przywódcę; człowieka, który potrafił łączyć ludzi i zbliżać ich do siebie.

Niestety nie można było okazać Shihanowi Nuriyuki Tanace takiego samego szacunku po jego śmierci. Shihan Tanaka był szanowanym członkiem zarządu KWF. Będzie nam brakowało jego entuzjazmu i zaangażowania w KWF. Turnieje Pucharu Świata w Chiba, które zorganizował wraz z żoną i wieloma innymi przyjaciółmi z Kyokushin, były coroczną atrakcją KWF. Obydwaj trwają w naszych myślach i jesteśmy im wdzięczni za to, co zrobili dla Kyokushin. Życzymy ich rodzinie i bliskim siły do ​​zniesienia tej niesamowitej straty.

W naszym KWF wiele wydarzeń, takich jak mistrzostwa, obozy letnie i egzaminy, zostało odwołanych. Dojo przeżywają ciężkie chwile, ponieważ uczniowie trzymają się z daleka, ponieważ wspólny trening nie jest możliwy. Dla wielu z nas wydaje się to straconym rokiem, ale wcale tak być nie musi. Podejmijmy wyzwanie i zacznijmy nowy sezon. Sezon, w którym, mam nadzieję, COVID 19 zatrzyma się. Sezon, w którym musimy wspierać się nawzajem tak jak kiedyś, bardziej niż kiedykolwiek. Kyokushin pomoże nam to rozpocząć. W niektórych krajach środki zapobiegawcze stały się bardziej elastyczne podczas gdy w innych podejmuje się dodatkowe obostrzenia. Przede wszystkim ważne jest, abyśmy robili to, co robimy, i kierowali się zdrowym rozsądkiem. Podczas treningu zawsze używamy ogromnej siły woli sukcesu i zwycięstwa. Każdego dnia dążymy do lepszego jutra. Teraz musimy wykorzystać tę siłę woli, aby wspólnie przezwyciężyć ten kryzys i stanąć na nogi jeszcze silniejsi niż wcześniej.

Wykorzystajmy ten czas również na myślenie o przyszłości. W moim poprzednim liście wspomniałem już, że ten czas jest okazją do wzmocnienia mentalnego komponentu twojego Kyokushin. Odniosłem się do okresu, w którym Sosai odizolował się od świata w górach, aby sam trenować. Obecnie świat wydaje się powoli oddalać od nas i zmusza do myślenia o rzeczach, które naprawdę mają znaczenie. Najbardziej martwi mnie to, że nietolerancja na świecie przybiera coraz większe rozmiary. Podobnie jak Sosai, używajmy Kyokushin, aby uczynić świat piękniejszym i trochę bardziej przyjaznym.

Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na te same prawa i możliwości w naszym życiu. Przyjaźń jest ważnym elementem naszej organizacji; umiejętności wzajemnego zaufania, wspierania się i próbowania zrozumienia są podstawowymi wartościami Kyokushin. Nieważne, jak trudne może to być czasami. Pozostań w kontakcie ze sobą i zanim wyrobisz sobie opinię, przyjrzyj się motywom innych, zanurz się w ludziach i ich motywach. Dlatego poza skupieniem się na wzmacnianiu naszych umiejętności fizycznych i siły, musimy to zrównoważyć duchowo i psychicznie w naszym codziennym treningu. Sosai Oyama powiedział, że podstawowa prawda Kyokushin jest jedna. Mówił również, że Kyokushin będzie się rozwijał przez lata. Że będzie się zmieniał n, metody treningowe, system klasyfikacji mistrzostw. Przewidział nawet wykonanie sprzętu ochronnego.

Sosai Oyama nieustannie studiował nowe metody i porównywał je ze starymi, patrząc z nowych punktów widzenia. Oczywiście Kyokushin i  bushido mają swoje korzenie w odległej przeszłości. Jednak Kyokushin i bushido mogą przetrwać tylko wtedy, gdy są widziane i przeżywane we współczesnej perspektywie. Istotne jest, aby dzisiejsze działania były zdeterminowane motywami opartymi na istniejącym systemie przełożonym na współczesne życie. Wzywam cię, abyś wykorzystał czas COVID, aby znaleźć w tym swoją drogę . Niemniej jednak nie zapominajmy o cieszeniu się codziennymi rzeczami, na które od dawna uważaliśmy.

Zgoda. Przyjemność, jaką czerpiemy z naszego treningu, piękne kata ucznia lub zrozumienie czegoś, co nagle się ujawnia. Osobiście traktuję ten okres jako test mojego oddania dla Kyokushin. W moim treningu kluczowe znaczenie ma poszukiwanie harmonii, zdrowia i rozwoju osobistego w budo. Jak zawsze ci powtarzałem, pomaga mi to stać się lepszym człowiekiem. Zapraszam was do przyłączenia się do mnie w tej podróży ścieżką, którą utorował nam Sosai: Droga Kyokushin.

Życzę wszystkiego najlepszego i do zobaczenia wkrótce.

OSU!

Antonio Piñero

Prezydent KWF

 

Hiszpania, 20 września 2020 r

CEREMONIA POŻEGNALNA SHIHAN NORIYUKI TANAKI  
30 sierpnia 2020

   30 sierpnia, w hali Chiba TKP Garden City, odbyła się ceremonia pożegnalna zmarłego 15 maja 2020 Shihan Noriyuki Tanaki. W ceremonii wzięło udział około 300 osób, w tym wychowanków, członków klubu, przyjaciół, rodziny oraz reprezentantów wielu zaprzyjaźnionych organizacji karate.

   Na telebimach wyświetlono wideo z nagraniami pożegnalnych wypowiedzi shihan Antonio Pinero - prezydenta KWF oraz shihan Andrzeja Drewniaka - sekretarza generalnego KWF, wraz z tłumaczeniem na język japoński. Wśród gości specjalnych którzy wygłosili mowy pożegnalne byli: shihan Masahiro Kaneko (Kyokushin Kenbukai), shihan Noriyasu Hamai (Kyokushinkaikan Hamai) oraz sensei Andrzej Zacharski (KWF). Kondolencje dla żony zmarłego Svetlany Tanaki oraz synów Kena i Yuri Tanaki przekazali przedstawiciele poszczególnych organizacji karate, które współpracują z KWF Japan.

   Shihan Noriyuki Tanaka (7.dan) przez ponad 10 lat reprezentował KWF w Japonii. Był organizatorem wielu popularnych turniejów o skali międzynarodowej, a także seminariów i obozów Karate Kyokushin. Shihan Tanaka był bardzo popularnym i lubianym reprezentantem, który skupiał wokół siebie wiele grup Kyokushin oraz karate full kontaktowego. Kilkakrotnie gościł w Polsce, a w 2014 roku na zaproszenie shihan Andrzeja Drewniaka był jednym z prowadzących Wschodnioeuropejski Obóz Kyokushin Karate w Krakowie. Zmarł w wieku 68 lat, w wyniku choroby nowotworowej. W związku z restrykcjami związanymi z wirusem COVID-19, nie było możliwe zorganizowanie otwartego pogrzebu w maju br. W jego miejsce zorganizowano cermeonię pożegnalną, która została przyjęta z ogromnym zainteresowaniem i szacunkiem dla zmarłego.

 

-GALERIA-

04.05.2021   47. WSCHODNIOEUROPEJSKI LETNI OBÓZ KRAKÓW 28-30 SIERPNIA 2020  
28.07.2020  OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM KRAKÓW 28-29.08.2020  
03.06.2020  LIST OD KWF DO WSZYSTKICH CZŁONKÓW O COVID-19.  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]



© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai