· środa, 27 listopad 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
Farewell Ceremony of Shihan Noriyuki ...
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


CEREMONIA POŻEGNALNA SHIHAN NORIYUKI TANAKI  
30 sierpnia 2020

   30 sierpnia, w hali Chiba TKP Garden City, odbyła się ceremonia pożegnalna zmarłego 15 maja 2020 Shihan Noriyuki Tanaki. W ceremonii wzięło udział około 300 osób, w tym wychowanków, członków klubu, przyjaciół, rodziny oraz reprezentantów wielu zaprzyjaźnionych organizacji karate.

   Na telebimach wyświetlono wideo z nagraniami pożegnalnych wypowiedzi shihan Antonio Pinero - prezydenta KWF oraz shihan Andrzeja Drewniaka - sekretarza generalnego KWF, wraz z tłumaczeniem na język japoński. Wśród gości specjalnych którzy wygłosili mowy pożegnalne byli: shihan Masahiro Kaneko (Kyokushin Kenbukai), shihan Noriyasu Hamai (Kyokushinkaikan Hamai) oraz sensei Andrzej Zacharski (KWF). Kondolencje dla żony zmarłego Svetlany Tanaki oraz synów Kena i Yuri Tanaki przekazali przedstawiciele poszczególnych organizacji karate, które współpracują z KWF Japan.

   Shihan Noriyuki Tanaka (7.dan) przez ponad 10 lat reprezentował KWF w Japonii. Był organizatorem wielu popularnych turniejów o skali międzynarodowej, a także seminariów i obozów Karate Kyokushin. Shihan Tanaka był bardzo popularnym i lubianym reprezentantem, który skupiał wokół siebie wiele grup Kyokushin oraz karate full kontaktowego. Kilkakrotnie gościł w Polsce, a w 2014 roku na zaproszenie shihan Andrzeja Drewniaka był jednym z prowadzących Wschodnioeuropejski Obóz Kyokushin Karate w Krakowie. Zmarł w wieku 68 lat, w wyniku choroby nowotworowej. W związku z restrykcjami związanymi z wirusem COVID-19, nie było możliwe zorganizowanie otwartego pogrzebu w maju br. W jego miejsce zorganizowano cermeonię pożegnalną, która została przyjęta z ogromnym zainteresowaniem i szacunkiem dla zmarłego.

 

-GALERIA-

47. WSCHODNIOEUROPEJSKI LETNI OBÓZ KRAKÓW 28-30 SIERPNIA 2020  
4 maja 2021

28-30 sierpnia 2020 na obiektach Młodziezowego Doku Kultury Dom Harcerza odbył sie 47. Wschodnioeuropejski Letni Obóz z udziałem około 120 uczestnikow. 

OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM KRAKÓW 28-29.08.2020  
28 lipca 2020

28-29 sierpnia 2020 odbyło się w Krakowie Seminarium KWF w którym uczestniczyło w pierwszym dniu około 60 uczestników a w drugim dniu uczestniczyło blisko 100 uczestników. W seminarium uczestniczyli także zawodnicy z Czech, Niemiec, Ukrainy i Japoni. Seminarium było ukierunkowane na doszkolenie kierowników ośrodków i zawodnikow plus egzaminy na Kyu i Dan. W pierwszym dniu odbył się 3 godzinny egzamin na Kyu w Hali Polska YMCA. Zdający otrzymali Certyfikaty na Kyu.

W drugim dniu odbyła się w MDK Dom Harcerza rozgrzewka i trening ogólnorozwojowy, który prowadzili shihan Janusz Piórkowski. Godzinny trening specjalistyczny z tarczami prowadził shihan Andrzej Drewniak a trening kata shihan Bogdan Świątkowski wraz z mistrzynią Świata Anną Lisowską. Drugi trening poświęcony kombinacjom do walki prowadzili medaliści MŚ i ME: sensei Michał Werner wraz z sempai Kamilem Mastaj.

Równolegle Komisja Egzaminacyjna KWF w składzie: shihan A.Drewniak, R. Kopciowski, J. Piórkowski, Z. Niedźwiedź i H. Orzechowski przeprowadziła 2 godzinny egzamin techniki i kata. Ukoronowaniem Seminarium było godzinne kumite z zabezpieczeniem przyłbicami i piąstkówkami. Na zakończenie uczestnicy egzaminów otrzymali Zaświadczenia dot. egzaminu na Dan. Opiekę medyczną pełnił przez 2 dni lekarz Kadry Narodowej dr hab. med Krzysztof Mawlichanów.

W czasie przerwy między treningami odbyło się Zebranie z udziałem blisko 40 kierowników ośrodków na którym poruszono najważniejsze problemy PZK i środowiska Kyokushin oraz plan imprez w 2020 rok. Prezes Maciej Sokołowski przedstawił program Weryfikacji stopni Dan w kontekście zobowiązań do MSiT. W Sayonara w restauracji Avanti uczestniczyło 25 kierowników ośrodków.

 

 

 

LIST OD KWF DO WSZYSTKICH CZŁONKÓW O COVID-19.  
3 czerwca 2020

Ibiza, 5 maja 2020 r.,

 

Drodzy członkowie KWF, Shihan, Sensei, Senpai i wszyscy inni przyjaciele Kyokushin,

Przemawiam do Was w trudnym czasie. Świat zmienił się dramatycznie wraz z wybuchem COVID-19. Wirus, który powoduje wiele ofiar i dla którego nie ma jeszcze rozwiązania.

Wiele krajów boryka się z blokadami, a w niektórych innych krajach życie publiczne podlega wielu ograniczeniom. Wszystko to ma na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 i zapewnienie, że nie będzie już ofiar. Koniec tych środków nie jest jeszcze widoczny, co sprawia, że ​​nasze życie jest obecnie niepewne i nieprzewidywalne.

Wiele działań, takich jak Mistrzostwa Europy (Polska), a także kilka obozów letnich nie odbędzie się w tym roku. Oznacza to, że nie spotkamy się już od dłuższego czasu, chociaż jest to niezbędne do współpracy w ramach naszej Federacji . To wielka strata i dlatego mocno odczuwam potrzebę zwrócenia się do Was.

Mamy do czynienia z wieloma ograniczeniami i ograniczamy się do naszych domów. Mamy więcej czasu na przemyślenie i zobaczenie wartości zdrowia, szczęścia i miłości. Wartości, które są ważne w Kyokushin. W takim czasie nie ma ucieczki od autorefleksji i przemyślenia.

Wszyscy znamy historię naszego Sosai Oyamy, który w całkowitym odosobnieniu od świata szukał prawdziwych wartości w życiu i Kyokushin. Ten okres w życiu Sosai wywarł ogromny wpływ na drogę Kyokushin i ścieżkę, którą wspólnie podążamy. Ścieżka pełna wzlotów i upadków, droga z wieloma zakrętami i pokusami. Podążając za swoim prawdziwym sobą i będąc wiernym naszemu karate Kyokushin, nieustannie podążamy drogą życia Kyokushin. W książce What is Karate? [1] Sosai Oyama stwierdza, że ​​w tym materialistycznym świecie często zapominamy, że nasz świat duchowy jest o wiele ważniejszy i że praktyka Kyokushin utrzymuje nas na prawdziwej ścieżce: żyć drogą Kyokushin.

Właśnie w tej chwili historie te dają nam kierunek i siłę. Nadal podążamy tą drogą i szukamy nowych sposobów, aby nadal ćwiczyć nasz Kyokushin i przekazywać naszą wiedzę. Widzę wiele pięknych przykładów tego. Wielu z was nabrało wprawy w nauczaniu na odległość przy użyciu nowych technologii. Ludzie odnajdują się za pośrednictwem Internetu / Facebooka lub w inny sposób, organizując razem szkolenia online, które są bezpłatne dla wszystkich.

W ten sposób pozostajemy w kontakcie i trenujemy razem. Nadal dzielimy się naszą pasją.

Jest to także moment, aby ponownie zanurzyć się w Kyokushin. Powyżej wspomniałem już o What is Karate autorstwa Sosai Oyama. Czytanie jego książek wciąż mnie zaskakuje. Napisał je pół wieku temu, ale treść jest nadal aktualna. Wszyscy mamy w regale książki, które prawdopodobnie warto ponownie przeczytać w tym konkretnym okresie.

Sosai Oyama pisze w This Is Karate [2], że można ćwiczyć Kyokushin bez fizycznego przeciwnika. Może to zrobić na małej przestrzeni i w krótkim czasie. Twierdzi, że ćwiczenia te są niewyczerpanym źródłem zainteresowania, które promuje rozwój cierpliwości i przedsiębiorczości. Właśnie świadomość, że trening w ten sposób jest niezbędnym wkładem w formację nas jako karateka, utwierdza nas w przekonaniu, że nawet w tym okresie przymusowej separacji możemy nadal trenować w wartościowy sposób, aby stać się silniejszym, lepszym i zdrowszym .

Wyjaśnię, że najważniejszym celem Kyokushin i całym naszym szkoleniem i studiowaniem Kyokushin pozostaje zdolność do walki. Musi się skupić na tym, że zawsze szukamy nowych rzeczy, które pozwolą nam się rozwijać i ulepszać. W tej chwili musimy walczyć z niewidzialnym przeciwnikiem i będziemy z tym walczyć razem. Nie lekceważmy siły tego przeciwnika. Bardzo ważne jest, abyśmy przestrzegali obowiązujących przepisów. Musimy to zrobić dla siebie, dla naszej rodziny i wszystkich innych ludzi wokół nas.

Chcę uznać trudne czasy, przez które przechodzi niektórzy z nas. Wielu z nas traci część swoich dochodów, a koszty pozostają takie same. Członkowie anulują członkostwo, ponieważ nie trenują, a to nie ułatwia. Inni muszą radzić sobie z osobistymi stratami, np. praca i, w najgorszym przypadku, bliscy.

Nie zatracajmy się w izolacji, którą teraz przechodzimy, ale pielęgnujmy kontakt. Zadzwońcie do siebie, napiszcie do siebie, wykorzystajcie wszystkie możliwe środki naszych czasów, aby wspólnie doświadczyć Kyokushin.

Bardzo ważne jest, aby wspierać się w tych trudnych czasach. W duchu naszego Kyokushin jesteśmy przyzwyczajeni do wspólnego stawienia czoła najtrudniejszym wyzwaniom.

Wreszcie, również w imieniu reszty Zarządu KWF, życzę Wam dużo siły i zdrowia. Mam nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy i będziemy kontynuować silniejszą niż kiedykolwiek współpracę w rozwoju Kyokushin na świecie.

OSU!

Zarząd KWF

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MMM CHEŁM, 8 MARCA 2020  
17 lutego 2020

8 marca 2020 odbyły się w Chełmie Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM z udziałem 364 zawodników z 42 ośrodków Kyokushin. Uroczystego otwarcia dokonali przedstawiciele Władz Miasta. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec a sędzią technicznym shihan Krzysztof Policha.

Organizatorem mistrzostw był Chełmski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Waldemara Kozieł.

Galeria zdjęć.

 

WYNIKI

 

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO I MMM, NOWY TOMYŚL, 7 MARCA 2020  
17 lutego 2020

7 marca 2020 odbyły się w Hali Sportowej MOSiR w Nowym Tomyślu Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz MMM z udziałem 230 zawodników z 29 ośrodków Kyokushin. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Włodzimierrz Hibner, który także ćwiczy rekreacyjnie Kyokushin. Ponadto pozytywnie został oceniony przez Specjalną Komisję Rekordów udział ponad 300 uczestników tzn. zawodników, sędziów i trenerów w zbiorowym teście sprawnościowym.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jan Mazurkiewicz. Spikerkę prowadzili sensei Paweł Sujka i sensei Jarosław Remus. Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin kierowany przez  sensei Krzysztofa Szeffner.

Galeria zdjęć w opracowaniu.

 

WYNIKI

7TH GRAND PRIX KWF TOKYO 1 MARCA 2020  
4 marca 2020
01.03.2020 w Tokio odbył się 7. Otwarty Turniej Grand Prix KWF, w którym wzięło udział ponad 600 zawodników i zawodniczek z 10 krajów walczących w kategoriach wagowych seniorów i juniorów. W imieniu KWF otwarcia turnieju dokonał Sekretarz generalny Andrzej Drewniak, który uczcił minutą ciszy pamięć Honorowego Prezydenta i założyciela KWF Loek Hollandra oraz omówił Jego nieprzeciętne asługi w propagowaniu Kyokushin w Europie oraz na świecie, także jako członka Zarządu IKO i ucznia Mas. Oyama. Gośćmi honorowymi byli: Sekretarz KWU Alexander Pichkunov, Dyrektor AKR Sergey Suvorov, CR Chin Noriyasu Hamai i CR Kazakstanyu Muktar Juldasssov oraz 9 przedstawicieli japońskich organizacji Kyokushin. W kularach odbyó się kilka spotkań poświęconych rozwojowu KWF oraz wspólpracy z Japonią.
Organizatorem corocznego Grandprix był CR Japonii Noriyuki Tanaka.
Nasz kraj reprezentowali juniorzy: Dominik Janczak, Weronika Mazur i Nina Janczak pod przewodnictwem shihan Andrzeja Drewniaka. Nasi zawodnicy stoczyli zacięte walki, senpai Dominik Janczak zajął 3 miejsce, senpai Weronika Mazur również 3 miejsce a Nina Janczak ukończyła turniej na miejscu 9-16. Sensei Piotr Janczak pełnił funkcje sędziego na macie. Naszym zawodnikom dopingowali sensei Ania, senpai Anetta i Grzegorz. Cała grupa zwiedziła kilka najciekawszych miejsc w Tokyo i Kamakura oraz zakończyła pobyt w Japonii uroczystą Sayonara w restauracji widokowej na 50 piętrze w Shinjuku -będącym  japońskim Manhattanem. 

1. GRANDPRIX 2. JUNIORS 3. AWARDS

  

4. TV INTERVIEW 5. SIGHTSEEING

  

22.02.2020  POGRZEB SHIHAN LOEKA HOLLANDRA 10.DAN  
18.02.2020  OSZEDŁ SHIHAN LOEK HOLLANDER - PREZYDENT HONOROWY KWF.  
29.12.2018  NOWOROCZNY TRENING W RAMACH 2 DNIOWEGO SEMINARIUM Z SHIHAN ALEKSANDER PICHKUNOV 11 - 12 STYCZNIA 2020  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]



© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai