· sobota, 23 listopad 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


LIST OD KWF DO WSZYSTKICH CZŁONKÓW O COVID-19.  
3 czerwca 2020

Ibiza, 5 maja 2020 r.,

 

Drodzy członkowie KWF, Shihan, Sensei, Senpai i wszyscy inni przyjaciele Kyokushin,

Przemawiam do Was w trudnym czasie. Świat zmienił się dramatycznie wraz z wybuchem COVID-19. Wirus, który powoduje wiele ofiar i dla którego nie ma jeszcze rozwiązania.

Wiele krajów boryka się z blokadami, a w niektórych innych krajach życie publiczne podlega wielu ograniczeniom. Wszystko to ma na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 i zapewnienie, że nie będzie już ofiar. Koniec tych środków nie jest jeszcze widoczny, co sprawia, że ​​nasze życie jest obecnie niepewne i nieprzewidywalne.

Wiele działań, takich jak Mistrzostwa Europy (Polska), a także kilka obozów letnich nie odbędzie się w tym roku. Oznacza to, że nie spotkamy się już od dłuższego czasu, chociaż jest to niezbędne do współpracy w ramach naszej Federacji . To wielka strata i dlatego mocno odczuwam potrzebę zwrócenia się do Was.

Mamy do czynienia z wieloma ograniczeniami i ograniczamy się do naszych domów. Mamy więcej czasu na przemyślenie i zobaczenie wartości zdrowia, szczęścia i miłości. Wartości, które są ważne w Kyokushin. W takim czasie nie ma ucieczki od autorefleksji i przemyślenia.

Wszyscy znamy historię naszego Sosai Oyamy, który w całkowitym odosobnieniu od świata szukał prawdziwych wartości w życiu i Kyokushin. Ten okres w życiu Sosai wywarł ogromny wpływ na drogę Kyokushin i ścieżkę, którą wspólnie podążamy. Ścieżka pełna wzlotów i upadków, droga z wieloma zakrętami i pokusami. Podążając za swoim prawdziwym sobą i będąc wiernym naszemu karate Kyokushin, nieustannie podążamy drogą życia Kyokushin. W książce What is Karate? [1] Sosai Oyama stwierdza, że ​​w tym materialistycznym świecie często zapominamy, że nasz świat duchowy jest o wiele ważniejszy i że praktyka Kyokushin utrzymuje nas na prawdziwej ścieżce: żyć drogą Kyokushin.

Właśnie w tej chwili historie te dają nam kierunek i siłę. Nadal podążamy tą drogą i szukamy nowych sposobów, aby nadal ćwiczyć nasz Kyokushin i przekazywać naszą wiedzę. Widzę wiele pięknych przykładów tego. Wielu z was nabrało wprawy w nauczaniu na odległość przy użyciu nowych technologii. Ludzie odnajdują się za pośrednictwem Internetu / Facebooka lub w inny sposób, organizując razem szkolenia online, które są bezpłatne dla wszystkich.

W ten sposób pozostajemy w kontakcie i trenujemy razem. Nadal dzielimy się naszą pasją.

Jest to także moment, aby ponownie zanurzyć się w Kyokushin. Powyżej wspomniałem już o What is Karate autorstwa Sosai Oyama. Czytanie jego książek wciąż mnie zaskakuje. Napisał je pół wieku temu, ale treść jest nadal aktualna. Wszyscy mamy w regale książki, które prawdopodobnie warto ponownie przeczytać w tym konkretnym okresie.

Sosai Oyama pisze w This Is Karate [2], że można ćwiczyć Kyokushin bez fizycznego przeciwnika. Może to zrobić na małej przestrzeni i w krótkim czasie. Twierdzi, że ćwiczenia te są niewyczerpanym źródłem zainteresowania, które promuje rozwój cierpliwości i przedsiębiorczości. Właśnie świadomość, że trening w ten sposób jest niezbędnym wkładem w formację nas jako karateka, utwierdza nas w przekonaniu, że nawet w tym okresie przymusowej separacji możemy nadal trenować w wartościowy sposób, aby stać się silniejszym, lepszym i zdrowszym .

Wyjaśnię, że najważniejszym celem Kyokushin i całym naszym szkoleniem i studiowaniem Kyokushin pozostaje zdolność do walki. Musi się skupić na tym, że zawsze szukamy nowych rzeczy, które pozwolą nam się rozwijać i ulepszać. W tej chwili musimy walczyć z niewidzialnym przeciwnikiem i będziemy z tym walczyć razem. Nie lekceważmy siły tego przeciwnika. Bardzo ważne jest, abyśmy przestrzegali obowiązujących przepisów. Musimy to zrobić dla siebie, dla naszej rodziny i wszystkich innych ludzi wokół nas.

Chcę uznać trudne czasy, przez które przechodzi niektórzy z nas. Wielu z nas traci część swoich dochodów, a koszty pozostają takie same. Członkowie anulują członkostwo, ponieważ nie trenują, a to nie ułatwia. Inni muszą radzić sobie z osobistymi stratami, np. praca i, w najgorszym przypadku, bliscy.

Nie zatracajmy się w izolacji, którą teraz przechodzimy, ale pielęgnujmy kontakt. Zadzwońcie do siebie, napiszcie do siebie, wykorzystajcie wszystkie możliwe środki naszych czasów, aby wspólnie doświadczyć Kyokushin.

Bardzo ważne jest, aby wspierać się w tych trudnych czasach. W duchu naszego Kyokushin jesteśmy przyzwyczajeni do wspólnego stawienia czoła najtrudniejszym wyzwaniom.

Wreszcie, również w imieniu reszty Zarządu KWF, życzę Wam dużo siły i zdrowia. Mam nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy i będziemy kontynuować silniejszą niż kiedykolwiek współpracę w rozwoju Kyokushin na świecie.

OSU!

Zarząd KWF

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MMM CHEŁM, 8 MARCA 2020  
17 lutego 2020

8 marca 2020 odbyły się w Chełmie Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM z udziałem 364 zawodników z 42 ośrodków Kyokushin. Uroczystego otwarcia dokonali przedstawiciele Władz Miasta. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec a sędzią technicznym shihan Krzysztof Policha.

Organizatorem mistrzostw był Chełmski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Waldemara Kozieł.

Galeria zdjęć.

 

WYNIKI

 

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO I MMM, NOWY TOMYŚL, 7 MARCA 2020  
17 lutego 2020

7 marca 2020 odbyły się w Hali Sportowej MOSiR w Nowym Tomyślu Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz MMM z udziałem 230 zawodników z 29 ośrodków Kyokushin. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Włodzimierrz Hibner, który także ćwiczy rekreacyjnie Kyokushin. Ponadto pozytywnie został oceniony przez Specjalną Komisję Rekordów udział ponad 300 uczestników tzn. zawodników, sędziów i trenerów w zbiorowym teście sprawnościowym.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jan Mazurkiewicz. Spikerkę prowadzili sensei Paweł Sujka i sensei Jarosław Remus. Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin kierowany przez  sensei Krzysztofa Szeffner.

Galeria zdjęć w opracowaniu.

 

WYNIKI

7TH GRAND PRIX KWF TOKYO 1 MARCA 2020  
4 marca 2020
01.03.2020 w Tokio odbył się 7. Otwarty Turniej Grand Prix KWF, w którym wzięło udział ponad 600 zawodników i zawodniczek z 10 krajów walczących w kategoriach wagowych seniorów i juniorów. W imieniu KWF otwarcia turnieju dokonał Sekretarz generalny Andrzej Drewniak, który uczcił minutą ciszy pamięć Honorowego Prezydenta i założyciela KWF Loek Hollandra oraz omówił Jego nieprzeciętne asługi w propagowaniu Kyokushin w Europie oraz na świecie, także jako członka Zarządu IKO i ucznia Mas. Oyama. Gośćmi honorowymi byli: Sekretarz KWU Alexander Pichkunov, Dyrektor AKR Sergey Suvorov, CR Chin Noriyasu Hamai i CR Kazakstanyu Muktar Juldasssov oraz 9 przedstawicieli japońskich organizacji Kyokushin. W kularach odbyó się kilka spotkań poświęconych rozwojowu KWF oraz wspólpracy z Japonią.
Organizatorem corocznego Grandprix był CR Japonii Noriyuki Tanaka.
Nasz kraj reprezentowali juniorzy: Dominik Janczak, Weronika Mazur i Nina Janczak pod przewodnictwem shihan Andrzeja Drewniaka. Nasi zawodnicy stoczyli zacięte walki, senpai Dominik Janczak zajął 3 miejsce, senpai Weronika Mazur również 3 miejsce a Nina Janczak ukończyła turniej na miejscu 9-16. Sensei Piotr Janczak pełnił funkcje sędziego na macie. Naszym zawodnikom dopingowali sensei Ania, senpai Anetta i Grzegorz. Cała grupa zwiedziła kilka najciekawszych miejsc w Tokyo i Kamakura oraz zakończyła pobyt w Japonii uroczystą Sayonara w restauracji widokowej na 50 piętrze w Shinjuku -będącym  japońskim Manhattanem. 

1. GRANDPRIX 2. JUNIORS 3. AWARDS

  

4. TV INTERVIEW 5. SIGHTSEEING

  

POGRZEB SHIHAN LOEKA HOLLANDRA 10.DAN  
22 lutego 2020

22 lutego 2020 roku w holenderskim Rotterdamie odbyło się ostatnie pożegnanie prezydenta honorowego KWF shihan Loek Hollander 10. dan. W pogrzebie uczestniczyło kilkaset osob w tym wielu karateka w karategi z całego świata. Oficjalna delegacja Polskiej Organizacji Kyokushinkai składała się z prezesa POK shihan Andrzeja Drewniaka oraz viceprezesa shihan Roberta Kopciowskiego, delegacja Polskiej Organizacji Shinkyokushin była reprezentowana przez shihan Remigiusza Karpińskiego i shihan Eugeniusza Dadziboga. Uczestniczył także trener POK shihan Robert Wajgelt. Najbliżsi przyjaciele i wspólpracownicy shihan Hollandra z Holenderskiej Organizacji Karate Kyokushin oraz członkowie zarządu Kyokushin World Federation - prezydent shihan Antono Pinero, sekretarz generalny shihan Andrzej Drewniak i skarbnik shihan Lars Hogquist nieśli trumnę zmarłego do miejsca wiecznego spoczynku. Mowy pożegnalne wygłosiło 10 osób w tym shihan Pinero. Zgromadzeni pożegnali mistrza jedną z jego ukochanych technik seiken chudan tsuki.

Spoczywaj w pokoju shihan. OSU!

film

 

 

OSZEDŁ SHIHAN LOEK HOLLANDER - PREZYDENT HONOROWY KWF.  
18 lutego 2020

Wyrażamy najgłębsze ubolewanie z powodu utraty prezydenta Loeka Hollandera.

Był naszym założycielem i świetnym przywódcą.

Wniósł ogromny wkład w sukces naszej demokratycznej Światowej Federacji Kyokushin.

Pozostaje doskonałym przykładem najwyższego ducha Kyokushin i poświęcenia na całym świecie.

Praca pod Jego zarządem była dla nas zaszczytem.

Jego droga inspirowała nas by trenować ciężej.

Niech spoczywa w pokoju.

Osu.

Zarząd KWF

 

Podpisali:

Prezydent Kyokushin World Federation shihan Antonio Pinero,
Vice Prezydent shihan Hristo Traikov
Generalny Sekretarz shihan Andrzej Drewniak
Skarbnik shihan Lars Hogquist
Członek Zarządu shihan Lesław Samitowski
Członek Zarządu  shihan Daniel Trifu
Członek Zarządu  shihan Mauricio Alvarada

 

 

NOWOROCZNY TRENING W RAMACH 2 DNIOWEGO SEMINARIUM Z SHIHAN ALEKSANDER PICHKUNOV 11 - 12 STYCZNIA 2020  
29 grudnia 2018

11 -12 stycznia 2020 w Krakowie w Hali Sportowej MDK Domu Harcerza ul. Reymonta 18 odbyło się z udziałem 118 kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników 2 dniowe Seminarium połączone z Noworocznym treningiem. Treningi prowadził shihan Aleksander Pichkunov 5 dan - medalista MŚ Kyokushin, 6 lat szkolił się i walczył w Tokio w K-1 razem z shihan Francisco Filho. Także uczestniczyli: shihan Andrzej Drewniak, shihan Andrzej Krawontka, shihan Robert Kopciowski, shihan Witold Stolarczyk, shihan Zdzisław Niedzwiedź, shihan Janusz Piórkowski, shihan Bogdan Świątkowski i shihan Robert Kern z Węgier.   

Tematem seminarium były ćwiczenia ogólnorozwojowe i specjalistyczne kształtujące stamina Kyokushin, doskonalenie techniki z partnerem i na sprzęcie oraz kombinacje do walki. Shihan Pichkunov pokazał wiele specjalistycznych ćwiczeń stosowanych w boksie zawodowym oraz K-1. W ramach imprez towarzyszących odbyła się 2 godzina Narada Kierowników Ośrodkow oraz Sayonara. W czasie otwarcia Sekretarz KWU A. Pichkunov wręczył Sekretarzowi KWF A. Drewniakowi zaległą nagrodę z Mistrzostw Świata KWU w Nur-Sultan (Astana) oraz dr K. Mawlichanowowi 2 dan z egzaminu na Europejskim Letnim Obozie. Organizatorem Seminarium była Polska Organizacja Kyokushinkai oraz MDK Dom Harcerza.

-GALLERIA-

09.01.2020  4. MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN W KWU, KAZACHSTAN, 7-8.12.2019  
12.12.2019  WSPÓŁPRZEWODNICZĄCY KWU YURI TRUTNEV UHONOROWANY STOPNIEM 6 DAN  
29.10.2019  36. PUCHAR POLSKI SENIORÓW I 16. PUCHAR POLSKI JUNIORÓW, JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW WŁOCŁAWEK, 14 GRUDNIA 2019  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]



© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai