Strona główna

::: ARTYKUŁY PRASOWE :::

"Brąz" Jasińskiej

W MP Seniorów w Karate Kyokushin Open

W sobotę w Kielcach odbyły się II Mistrzostwa Polski seniorów w Karate Kyokushin w formule open i kata. Startowało 69 zawodniczek i zawodników z 17 klubów. Biorąc jednak pod uwagę otwartą formułę imprezy, wiadomo było, że w MP wezmą w udział jedynie ci karatecy, którzy startują w najcięższych kategoriach. Zabrakło m.in. Ewy Pawlikowskiej (Nowy Targ, kat. 55 kg) i Piotra Sawickiego (Białystok, 70 kg). Poziom zawodów był jednak bardzo wysoki.
         W finale kumite kobiet doszło do rewanżu za ubiegłoroczne ME open w Katowicach. Ponownie spotkały się Adriana Bieńkowska (Gdańsk) z Agatą Pastuszką (Kobierzyce k. Wrocławia). I znowu zwyciężyła Bieńkowska, uzyskując przewagę waza-ari. Brązowy medal wywalczyła Anna Jasińska (Kraków). Ta ostatnia pochodzi z Zakopanego, ale studiuje psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i trenuje w Krakowie. Przed rokiem w MP we Wrocławiu była druga (w finale przegrała z Sypień).
         Podobny rewanż nastąpił w finale kumite mężczyzn. Spotkali się w nim Tomasz Najduch (Katowice) i Sylwester Sypień (Wrocław). W katowickich ME Sypień zwyciężył Najducha w półfinale. W sobotę walka była niezwykle emocjonująca. Najduch kilkakrotnie uderzał w sposób niedozwolony, za co otrzymał od sędziów ostrzeżenie. Po dwóch remisowych rundach to jednak katowiczanin wygrał złoty medal. "Brąz" zdobył Piotr Łukasiewicz (Wrocław).
         W kata kobet zwyciężyła Izabela Sularz (Lublin), a w kata mężczyzn Emil Słaboń (Sosnowiec).