· czwartek, 2 grudzień 2021 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


MISTRZOSTWA ŚWIATA KARATE KYOKUSHIN, KRAKÓW 2021  
13 listopada 2021

Nigdy w historii karate kyokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii, w sercu Europy, w królewskim mieście Krakowie mamy gościliśmy najlepszych karateka z całego świata, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Świata. Mistrzostwa odbyły się w TAURON Arena Kraków. Do udziału w imprezie zgłosiło się 690 zawodniczek i zawodników z ponad 30 krajów – z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

Głównym organizatorem tego wydarzenia był Małopolski Okręgowy Związek Karate, który w tym zakresie działa w porozumieniu z Polskim Związkiem Karate (PZK) oraz Światową Federacją Kyokushin (KWF).

Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym mistrzostw jest Województwo Małopolskie, a sponsorem strategicznym mistrzostw TAURON Polska Energia S.A.

WYNIKI

Szczegóły na oficjalnej stronie MŚ: link

Materiały video: youtube_click

Relacja :

cz. 1 click

cz. 2 click

Galeria w budowie

9. ZGRUPOWANIE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE, NOWY SĄCZ 23 PAŹDZIERNIKA 2021  
27 października 2021
23 października 2021 roku w hali MOSiR w Nowym Sączu odbyło się 9. Zgrupowanie Kumite Małopolskiego Okręgowego Związku Karate, którego gospodarzem był Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin, którego liderem jest Shihan Andrzej Krawontka (5 dan). Głównym celem zgrupowania było przygotowanie zawodników do zbliżających się Mistrzostw Świata Karate Kyokushin w Krakowie.
W seminarium brało udział prawie 60 karateka z małopolskich klubów z Biecza, Krakowa, Limanowej, Łukowicy, Nowego Sącza, Skawiny, Wieliczki oraz Niebieszczan i Zawiercia. Zgodnie z tradycją zgrupowanie przygotowali i przeprowadzili jego gospodarze, Shihan Andrzej Krawontka (5 dan) oraz Sensei Łukasz Krawontka (3 dan).
W pierwszej części bloku treningowego w ramach rozgrzewki przygotowano dla uczestników zgrupowania szereg ciekawych ćwiczeń sprawnościowych i ogólnorozwojowych wraz z rozbudowaną częścią rozciągania. Następnie małopolscy karatecy przystąpili do ćwiczeń w parach i doskonalenia umiejętności walki w formie różnorodnych kombinacji stosowanych w walce. Zgrupowanie zostało zakończone godzinnym KUMITE - walkami w grupach wiekowych: 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat oraz +18 lat.
MISTRZOSTWA POLSKI OPEN I KATA SENIORÓW ORAZ MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH, 16.10.2021, ZAMOŚĆ  
29 września 2021

Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Open seniorów wraz z Mistrzostwami Polski juniorów młodszych, które odbyły się w Hali Sportowej OSIR w Zamościu z udziałem około 260 zawodników z 82 klubów sportowych. Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Sędzią głównym był Andrzej Drewniak. Sędzią technicznym był Jacek Czerniec. Mistrzostwa były ostatnią fazą przygotowań zawodników do Mistrzostw Świata Kyokushin Karate, które odbędą się w Hali TAURON w Krakowie w dniach 19-20 listopada 2021 roku.

WYNIKI

34. MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN, ŚWINOUJŚCIE, 24-25 WRZEŚNIA 2021  
20 lutego 2021

24-25 września 2021 odbyły się 34. Mistrzostwa Europy Kyokushin w Świnoujściu z udziałem zawodników walczących w kategoriach kumite i kata seniorów, młodzieżowców (18-21), juniorów (16-17), młodzików (14-15) i kadetów (12-13) z 18 europejskich krajów. Większość uczestników była zakwaterowana w 5 gwiazdkowym Hotelu Organizacyjnym Radisson Blu na brzegu morza.

Oficjalnego otwarcia ME dokonali: Prezydent EKF Antonio Pinero, Sekratarz Generalny EKF Andrzej Drewniak, Prezes PZK Maciej Sokołowski, Wice Prezydent Miasta Świnoujście, oraz Prezydent przyległego Miasta Ahlbeck w Niemczech.

Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, sekretariat zawodów i losowanie nadzorował shihan Andrzej Drewniak, medyczne zabezpieczenie realizował lekarz kadry narodowej dr n. med. Krzysztof Mawlichanow. Sekretariat prowadziła sensei Magda Ilczuk. Gośćmi honorowymi byli Wiceprezes PZK Wacław Antoniak i Wiceprezes KWF Hiszpani Jose Lezkano.
 
24 września odbyło się coroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze EKF z udziałem Krajowych Reprezentantów na którym omówiono także sprawy organizacyjne Mistrzostw Świata Kyokushin w Krakowie 19-20 listopada 2021. Uroczysta Sayonara odbyła sie w hotelu Radisson Blu. 

Bezpośrednim organizatorem mistrzostw była Świnoujska Akademia Kyokushin kierowana przez sensei Pawła Sujkę.

Następne 35. Mistrzostwa Europy planowane są na Ukrainie w maju 2022.

WYNIKI

Galeria w budowie

KONFERENCJA PRASOWA DOT. MISTRZOSTW ŚWIATA W KARATE KYOKUSHIN – KRAKÓW 2021  
31 sierpnia 2021
   W dniu 19 sierpnia 2021r., w hotelu DoubleTree by Hilton w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, której przedmiotem było przekazanie do publicznej wiadomości informacji na temat Mistrzostw Świata Karate Kyokushin, które odbędą się w dniach 19-20 listopada 2021r. w TAURON Arena Kraków.
   Głównym organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Małopolski Okręgowy Związek Karate (MOZK), który w tym zakresie działa z upoważnienia Polskiego Związku Karate (PZK) i Światowej Federacji Kyokushin (KWF).
   W konferencji brali udział przedstawiciele władz KWF i PZK w osobach: Shihan Antonio Pinero (9 Dan) – Prezydent Kyokushin World Federation, Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan) – Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation, Wiceprezes Polskiego Związku Karate. Obecny był Pan Grzegorz Furgał, reprezentujący sponsora strategicznego mistrzostw, którym jest TAURON Polska Energia S.A. Ze strony MOZK obecni byli: Shihan Robert Kopciowski (5 Dan) - Prezes MOZK i Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan) - Sekretarz MOZK, Dyrektor Organizacyjny MŚ Karate Kyokushin – Kraków 2021.
   W konferencji brali także udział utytułowani zawodnicy YMCA Kraków, przygotowujący się do udziału w mistrzostwach: Sensei Michał Werner (3 dan),Sempai Anna Lisowska (2 Dan), Sempai Anna Świątkowska (2 Dan) i Sempai Szymon Świątkowski (2 Dan). Przed rozpoczęciem merytorycznej części konferencji zawodnicy YMCA Kraków wykonali widowiskowy pokaz, który obejmował elementy kata, kumite oraz tameshiwari.
   Po pokazie, na wstępie konferencji podkreślono fakt, iż nigdy w historii Karate Kokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii, w sercu Europy, w królewskim mieście Krakowie mamy nadzieję gościć najlepszych karateka z całego świata, którzy będą rywalizować o tytuł Mistrza Świata. Podczas konferencji podkreślono kluczową rolę Województwa Małopolskiego, jako partnera głównego mistrzostw oraz Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego, który objął honorowy patronat nad Mistrzostwami Świata Karate Kyokushin – Kraków 2021.
   Przekazano również do publicznej wiadomości, iż sponsorem strategicznym mistrzostw jest TAURON Polska Energia S.A. Pozostałymi partnerami, którzy wspierają na dzień dzisiejszy organizację mistrzostw są: Gmina Skawina, krakowskie hotele: DoubleTree by Hilton i Hampton by Hilton oraz Firma JONIEC, ARKA Kancelaria Księgowo-Podatkowa. Poinformowano zgromadzonych przedstawicieli mediów o przygotowaniach do mistrzostw, planach ich przebiegu i organizacji, w tym również, że rywalizacja sportowa podczas mistrzostw odbywać się będzie w konkurencjach kata i kumite, w 46 kategoriach wiekowych i wagowych oraz że organizatorzy spodziewają się, że w mistrzostwach może wziąć udział nawet 500 zawodników z całego globu.
   Przedstawiono wstępny program zawodów, który oprócz rywalizacji sportowej przewiduje atrakcyjne pokazy sztuk walki - w wykonaniu najlepszych karateka, pokazy walki wręcz w wykonaniu żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz pokazy artystyczne między innymi z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.
   W czasie konferencji zaprezentowano pierwszy oficjalny spot promujący Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin Kraków 2021 https://www.youtube.com/watch?v=ge3Ac_kAjU0 oraz oficjalne logo i grafikę mistrzostw.
GALERIA
POKAZ KYOKUSHIN NA RYNKU GŁÓWNYM W KRAKOWIE  
21 sierpnia 2021

   20 sierpnia 2021 odbył się na Krakowskim Rynku Głównym pokaz Polskiego Kyokushin dla TV w ramach promocji Mistrzostw Świata Karate Kyokushin Kraków 2021. Mistrzostwa odbędą się w dniach 19-20 listopada 2021, w hali Tauron Arena. Pokazy z udziałem około 250 zawodników i trenerów prowadził Shihan Andrzej Drewniak. Identyczne dwa pokazy prowadził w 1977 roku dla japońskiego filmu "Strongest Karate" promującego Mistrzostwa Świata, które odbyły się w 1979 roku w Tokio. Wówczas zdjęcie z Wiezy Mariackiej było mottem plakatu tokijskich mistrzostw.

Ząłączona galeria zawiera zdjęcia autorów: Firma Okiem sportowca - Mateusz Golomb, Firma Mia Dre - Michalina Drewniak, Firma Fotopola - Michał Wojtas.

GALERIA

OTWARTE ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ ŚWINOUJŚCIE 12-15 SIERPNIA 2021  
16 sierpnia 2021

12-15 sierpnia 2021 odbyło się otwarte Zgrupowanie kadry narodowej przygotowującej się do startu w Mistrzostwach Europy Świnoujście 24-25 września i Mistrzostwach Świata Kraków 19-20 listopada 2021 - z udziałem około 120 uczestników.

Treningi prowadzili trenerzy kadry narodowej PZK shihan Andrzej Drewniak, shihan Andrzej Kłujszo, sensei Eliasz Madej oraz medaliści MŚ i ME sensei Michal Werner, senpai Kamil Mastaj i senpai Aleksandra Karpuk. Treningi odbywały się w nowo wybudowanym Kompleksie sportowo-rekreacyjnym połączonym z hotelem sportowym. Treningi oraz wywiady były filmowane przez dwie lokalne telewizje i emitowane w wieczornych wiadomościach.

Program zgrupowania obejmujacy 9 specjalistycznych treningów został zrealizowany w całości. Uroczysta Sayonara odbyła się na statku turystycznym, który umożliwił oglądanie z bliska fajerwerków z okazji Dnia Wojska Polskiego. Bespośrednim organizatorem Zgrupowania była Świnoujska Akademia Karate kierowana przez sensei Pawła Sujkę.

 

22.06.2021  8. OTWARTE ZGRUPOWANIE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE – WIELICZKA, 19 CZERWCA 2021.  
29.04.2021   48. MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN SENIORÓW, NOWY TOMYŚL, 12 CZERWCA 2021  
03.05.2021  7. AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN, KRAKÓW, 5 CZERWCA 2021  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2021 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai