· czwartek, 2 grudzień 2021 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


SEMINARIUM DOLNOŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU KARATE, ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, 21 LUTY 2021  
27 lutego 2021

21 lutego 2021 w Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich odbyło się seminarium karate Dolnośląskiego Związku Karate pod kierwnictwem Wiceprezesa Witolda Stolarczyka. W zgrupowaniu uczestniczyło ponad 100 karateka z 8 klubów z Brzegu, Lądka Zdroju, Lubinia, Nowej Soli, Siechnic, Wołowa, Wrocławia i Ząbkowic Śląskich. Treningi prowadzili sensei Maja Kijas 2 Dan – trening kata, sensei Bogdan Bolanowski 4 Dan – trening ogólnorozwojowy, trening kumite poprowadzili: sensei Arkadiusz Szir 1 Dan, sensei Marcin Kułakowski 3 Dan oraz shihan Witold Stolarczyk 5 Dan. W zgrupowaniu uczestniczyło wielu utytułowanych młodzików, juniorów, seniorów oraz sensei: Dorota Bereza 1 Dan, Kordian Witukiewicz 1 Dan, Michał Blicharski 1 Dan, Tomasz Przystasz 1 Dan Andrzej Czarnecki 2 Dan, Sylwester Kowalczyk 2 Dan i Waldemar Leśniewski 3 Dan. Na koniec zgrupowania wszyscy mogli skorzystać z kąpieli w Słonecznym Parku Wodnym.

 

PIERWSZA ROCZNICA ŚMIERCI SHIHAN LOEKA HOLLANDERA  
19 lutego 2021

16 lutego 2021 mija pierwsza rocznica śmierci shihan Loeka Hollandera (10.dan) wielkiego karateka, który przeszedł test 100 kumite, osobistego ucznia sosai Masutatsu Oyamy, jednego z założycieli Światowej Federacji Kyokushin (KWF) oraz jej wieloletniego prezydenta. Niech żyje w naszej pamięci - Osu.

6. OTWARTE ZGRUPOWANIE KUMITE MOZK W KRAKOWIE  
1 lutego 2021

30 stycznia 2021 w Sali Sportów Walki Polskiej YMCA w Krakowie odbyło się 6. otwarte zgrupowanie kumite Małopolskiego Okręgowego Związku Karate z udziałem licencjonowanych zawodników PZK i trenerów kadry znarodowej z 31 klubów w ramach przygotowań do krajowych i międzynarodowych imprez mistrzowskich.

Seminarium otworzył i przywitał wszystkich uczestników Wiceprezes PZK i Wiceprezes MOZK shihan Andrzej Drewniak. Następnie głos zabrali shihan Robert Kopciowski Prezes MOZK, shihan Andrzej Krawontka członek Zarządu MOZK oraz shihan Janusz Piórkowski i shihan Bogdan Świątkowski. Tematem zgrupowania było doskonalenie kombinacji do walki i doskonalenie kumite.
45 minutową rozgrzewkę przeprowadził shihan B. Swiątkowski włączając ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz doskonalące technikę. Kolejne 45 minut poświęcone kombinacjom do walki poprowadził sensei Michał Werner z sempai Szymonem Swiątkowski.
Trzecią 60 minutową część dotyczącą taktyczno - technicznych zagadnień i kumite poprowadził shihan A. Drewniak.
Ze względu na szeroki przedział wiekowy oraz stopni kyu i dan - walki odbywały się w kilku grupach na 2 salach dzięki pomocy shihan B. Świątkowskiego, shihan R. Kopciowskiego, shihan A. Krawontki i shihan J. Piórkowskiego. Opiekę medyczną zapewnił lekarz kadry narodowej dr n. med Krzysztof Mawlichanów który nadzorował przestrzeganie obowiązujacych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.
W czasie zamknięcia zgrupowania w/w shihan pogratulowali uczestnikom pełnego zaangażowania w trzy części treningu oraz w realizację zadań w kumite. Przy okazji zgrupowania odbyło się kolejne Zebranie komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata KWF planowanych na listopad 2021 w Krakowie.
Gospodarzem i bezpośrednim organizatorem zgrupowania był Klub Polska YMCA Kraków kierowany przez shihan Andrzeja Drewniaka.
Podjęto decyzję, iż kolejne zgrupowana poświęcone kumite będą realizowane co 2-3 miesiące w kolejnych miastach.
5. ZGRUPOWANIE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE – BUKOWNO 2020  
3 grudnia 2020

28 listopada 2020r. w hali sportowej MOSiR w Bukownie odbyło się 5 zgrupowanie kumite Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. Gospodarzem i bezpośrednim organizatorem zgrupowania był Klub Karate Kyokushin w Bukownie kierowany przez sensei Sławomira Rudawskiego.

Seminarium otworzył i przywitał wszystkich jego uczestników  – sensei Sławomir Rudawski 4 Dan. Następnie głos zabrali i przywitali uczestników seminarium prezes MOZK – shihan Robert Kopciowski 5 Dan i wiceprezes MOZK – shihan Andrzej Drewniak 9 Dan.
Tematem zgrupowania było jak zwykle doskonalenie techniki i umiejętności walki. W imieniu gospodarza seminarium (KKK w Bukownie) rozgrzewkę poprowadził sensei Sławomir Kieres 3 Dan, część taktyczno - techniczną sensei Sławomir Rudawski, zaś kombinacje do walki senpai Krzysztof Strój 1 Dan. Zgrupowanie tradycyjnie już zostało zakończone ponad godzinnym kumite w grupach wiekowych, w jakich odbywa się rywalizacja sportowa w Kyokushin Karate, tj. 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat, +18 lat.
W piątym zgrupowaniu brało udział prawie 90 zawodników z klubów z Bukowna, Biecza, Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Limanowej, Łukowicy, Mazańcowic, Skawiny, Skały, Wieliczki i Zawiercia, reprezentujący różne organizacje Kyokushin Karate.
Na zakończenie seminarium gospodarz seminarium sensei Sławomir Rudawski oraz przedstawiciele Zarządu MOZK – shihan Andrzej Drewniak i shihan Robert Kociowski pogratulowali jego uczestnikom zaangażowania, jakim wykazali się podczas seminarium, a w szczególności podczas kumite. Z satysfakcją stwierdzili, iż inicjatywa organizacji cyklicznych zgrupowań sprawdza się, a co najważniejsze cieszy się powodzeniem, czego dowodem jest ilość uczestników podczas każdej edycji seminarium.
Podjęto decyzję, iż kolejne zgrupowanie odbędzie się w Krakowie i planowane jest na ostatnią sobotę stycznia 2021. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy. Osu!
KURSY TRENERÓW I INSTRUKTORÓW SPORTU KARATE PZK  
27 listopada 2020

Polski Związek Karate informuje o organizacji w grudniu 2020
zgodnie z kalendarzem imprez - następujących kursów:

instruktor karate
trener karate klasy II
trener karate klasy I
trener karate klasy M

Szczegóły znajdują się w załącznikach.

Prosimy zwrócić uwagę, że część zajęć będzie odbywać się on-line,
spowodowane jest to obecnymi przepisami sanitarnymi.

INFORMACJA

ZAŁĄCZNIKI [.zip]

XXI MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN OPEN ORAZ MP JUNIORÓW MŁODSZYCH, KATOWICE, 14 LISTOPADA 2020  
17 września 2020

W sobotę 14.11.2020 roku w Katowicach odbyły się dwukrotnie przekładane XXI Mistrzostwa Polski Kyokushin Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów Młodszych (14-15 lat) z udziałem reprezentantów ponad 70 klubów.

Ze względu na obowiązujące przepisy związane z pandemią Mistrzostwa juniorów odbyły się od godzin rannych do południa apo godzinnej przerwie poświęconej przewietrzeniu sali, po południu zostały przeprowadzone Mistrzostwa seniorów.

Sędzią głównym zawodów był wiceprezes PZK shihan Andrzej Drewniak 9 dan, natomiast funkcję sędziego technicznego pełnił sekretarz generalny PZK shihan Jacek Czerniec 6 dan.

Otwarcia mistrzostw dokonał Prezes PZK shihan Maciej Sokołowski 5 dan wraz z shihan Andrzejem Drewniak, którzy także uczestniczyli w ceremonii wręczenia medali MP. Zawodnicy mimo wiosennego ograniczenia w treningach zaprezentowałi wysoki poziom wytrenowania.

Organizatorem MP był Klub TKKF Czarni w Katowicach, którego liderem jest sensei Dariusz Łyczko 3 dan.Do zobaczenia na XXII MP Open i Kata w 2021 roku.

Wyniki 

Galeria 

 

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻY I JUNIORÓW, ZIELONKA K/WARSZAWY, 7 LISTOPADA 2020  
6 września 2020

7 listopada 2020 odbyły się w Zielonce pod Warszawą Mistrzostwa Polski Kyokushin w kat. młodzieżowców razem z Mistrzostwami Polski juniorów - w sumie z udziałem 160 zawodników reprezentujcych blisko 78 klubów Kyokushin. Otwarcia obu mistrzostw dokonał Wice Prezes Polskiego Związku Karate Andrzej Drewniak.

Każdy z uczestników wydarzenia zobowiązany był do przestrzegania aktualnych przepisów dotyczących rozgrywania wydarzeń sportowych, aktualnych regulacji dot. pandemii oraz bieżącego regulaminu sanitarnego, dlatego Organizator zrezygnował ze zwyczajowej Sayonara dla sędziów i kierowników ośrodków. Walki odbywały się na 3 matach a finały na głównej macie ułożonej na podwyższeniu z rampą jak na ME. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Rafał Tomala. Lokalna TV nakręciła fragmenty Mistrzostw i wyemitowała o godz. 21.40.

Organizatorem mistrzostw był Klub Sportów Walki w Zielonkach prowadzony przez sensei Marcina Sieradzkiego.

Wyniki Juniorów

Wyniki U21

Film 1

Film 2

 

 

13.10.2020  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO I MMM, WIELICZKA, 17.10.2020  
24.10.2020  POKAZ KYOKUSHIN NA RYNKU GŁÓWNYM W KRAKOWIE 25 PAźDZIERNIKA ODWOŁANY  
18.10.2020  XVI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY, ŚWINOUJŚCIE, 17.10.2020  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2021 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai