· czwartek, 2 grudzień 2021 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


34. MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN, ŚWINOUJŚCIE, 24-25 WRZEŚNIA 2021  
20 lutego 2021

24-25 września 2021 odbyły się 34. Mistrzostwa Europy Kyokushin w Świnoujściu z udziałem zawodników walczących w kategoriach kumite i kata seniorów, młodzieżowców (18-21), juniorów (16-17), młodzików (14-15) i kadetów (12-13) z 18 europejskich krajów. Większość uczestników była zakwaterowana w 5 gwiazdkowym Hotelu Organizacyjnym Radisson Blu na brzegu morza.

Oficjalnego otwarcia ME dokonali: Prezydent EKF Antonio Pinero, Sekratarz Generalny EKF Andrzej Drewniak, Prezes PZK Maciej Sokołowski, Wice Prezydent Miasta Świnoujście, oraz Prezydent przyległego Miasta Ahlbeck w Niemczech.

Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, sekretariat zawodów i losowanie nadzorował shihan Andrzej Drewniak, medyczne zabezpieczenie realizował lekarz kadry narodowej dr n. med. Krzysztof Mawlichanow. Sekretariat prowadziła sensei Magda Ilczuk. Gośćmi honorowymi byli Wiceprezes PZK Wacław Antoniak i Wiceprezes KWF Hiszpani Jose Lezkano.
 
24 września odbyło się coroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze EKF z udziałem Krajowych Reprezentantów na którym omówiono także sprawy organizacyjne Mistrzostw Świata Kyokushin w Krakowie 19-20 listopada 2021. Uroczysta Sayonara odbyła sie w hotelu Radisson Blu. 

Bezpośrednim organizatorem mistrzostw była Świnoujska Akademia Kyokushin kierowana przez sensei Pawła Sujkę.

Następne 35. Mistrzostwa Europy planowane są na Ukrainie w maju 2022.

WYNIKI

Galeria w budowie

KONFERENCJA PRASOWA DOT. MISTRZOSTW ŚWIATA W KARATE KYOKUSHIN – KRAKÓW 2021  
31 sierpnia 2021
   W dniu 19 sierpnia 2021r., w hotelu DoubleTree by Hilton w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, której przedmiotem było przekazanie do publicznej wiadomości informacji na temat Mistrzostw Świata Karate Kyokushin, które odbędą się w dniach 19-20 listopada 2021r. w TAURON Arena Kraków.
   Głównym organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Małopolski Okręgowy Związek Karate (MOZK), który w tym zakresie działa z upoważnienia Polskiego Związku Karate (PZK) i Światowej Federacji Kyokushin (KWF).
   W konferencji brali udział przedstawiciele władz KWF i PZK w osobach: Shihan Antonio Pinero (9 Dan) – Prezydent Kyokushin World Federation, Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan) – Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation, Wiceprezes Polskiego Związku Karate. Obecny był Pan Grzegorz Furgał, reprezentujący sponsora strategicznego mistrzostw, którym jest TAURON Polska Energia S.A. Ze strony MOZK obecni byli: Shihan Robert Kopciowski (5 Dan) - Prezes MOZK i Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan) - Sekretarz MOZK, Dyrektor Organizacyjny MŚ Karate Kyokushin – Kraków 2021.
   W konferencji brali także udział utytułowani zawodnicy YMCA Kraków, przygotowujący się do udziału w mistrzostwach: Sensei Michał Werner (3 dan),Sempai Anna Lisowska (2 Dan), Sempai Anna Świątkowska (2 Dan) i Sempai Szymon Świątkowski (2 Dan). Przed rozpoczęciem merytorycznej części konferencji zawodnicy YMCA Kraków wykonali widowiskowy pokaz, który obejmował elementy kata, kumite oraz tameshiwari.
   Po pokazie, na wstępie konferencji podkreślono fakt, iż nigdy w historii Karate Kokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii, w sercu Europy, w królewskim mieście Krakowie mamy nadzieję gościć najlepszych karateka z całego świata, którzy będą rywalizować o tytuł Mistrza Świata. Podczas konferencji podkreślono kluczową rolę Województwa Małopolskiego, jako partnera głównego mistrzostw oraz Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego, który objął honorowy patronat nad Mistrzostwami Świata Karate Kyokushin – Kraków 2021.
   Przekazano również do publicznej wiadomości, iż sponsorem strategicznym mistrzostw jest TAURON Polska Energia S.A. Pozostałymi partnerami, którzy wspierają na dzień dzisiejszy organizację mistrzostw są: Gmina Skawina, krakowskie hotele: DoubleTree by Hilton i Hampton by Hilton oraz Firma JONIEC, ARKA Kancelaria Księgowo-Podatkowa. Poinformowano zgromadzonych przedstawicieli mediów o przygotowaniach do mistrzostw, planach ich przebiegu i organizacji, w tym również, że rywalizacja sportowa podczas mistrzostw odbywać się będzie w konkurencjach kata i kumite, w 46 kategoriach wiekowych i wagowych oraz że organizatorzy spodziewają się, że w mistrzostwach może wziąć udział nawet 500 zawodników z całego globu.
   Przedstawiono wstępny program zawodów, który oprócz rywalizacji sportowej przewiduje atrakcyjne pokazy sztuk walki - w wykonaniu najlepszych karateka, pokazy walki wręcz w wykonaniu żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz pokazy artystyczne między innymi z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.
   W czasie konferencji zaprezentowano pierwszy oficjalny spot promujący Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin Kraków 2021 https://www.youtube.com/watch?v=ge3Ac_kAjU0 oraz oficjalne logo i grafikę mistrzostw.
GALERIA
POKAZ KYOKUSHIN NA RYNKU GŁÓWNYM W KRAKOWIE  
21 sierpnia 2021

   20 sierpnia 2021 odbył się na Krakowskim Rynku Głównym pokaz Polskiego Kyokushin dla TV w ramach promocji Mistrzostw Świata Karate Kyokushin Kraków 2021. Mistrzostwa odbędą się w dniach 19-20 listopada 2021, w hali Tauron Arena. Pokazy z udziałem około 250 zawodników i trenerów prowadził Shihan Andrzej Drewniak. Identyczne dwa pokazy prowadził w 1977 roku dla japońskiego filmu "Strongest Karate" promującego Mistrzostwa Świata, które odbyły się w 1979 roku w Tokio. Wówczas zdjęcie z Wiezy Mariackiej było mottem plakatu tokijskich mistrzostw.

Ząłączona galeria zawiera zdjęcia autorów: Firma Okiem sportowca - Mateusz Golomb, Firma Mia Dre - Michalina Drewniak, Firma Fotopola - Michał Wojtas.

GALERIA

OTWARTE ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ ŚWINOUJŚCIE 12-15 SIERPNIA 2021  
16 sierpnia 2021

12-15 sierpnia 2021 odbyło się otwarte Zgrupowanie kadry narodowej przygotowującej się do startu w Mistrzostwach Europy Świnoujście 24-25 września i Mistrzostwach Świata Kraków 19-20 listopada 2021 - z udziałem około 120 uczestników.

Treningi prowadzili trenerzy kadry narodowej PZK shihan Andrzej Drewniak, shihan Andrzej Kłujszo, sensei Eliasz Madej oraz medaliści MŚ i ME sensei Michal Werner, senpai Kamil Mastaj i senpai Aleksandra Karpuk. Treningi odbywały się w nowo wybudowanym Kompleksie sportowo-rekreacyjnym połączonym z hotelem sportowym. Treningi oraz wywiady były filmowane przez dwie lokalne telewizje i emitowane w wieczornych wiadomościach.

Program zgrupowania obejmujacy 9 specjalistycznych treningów został zrealizowany w całości. Uroczysta Sayonara odbyła się na statku turystycznym, który umożliwił oglądanie z bliska fajerwerków z okazji Dnia Wojska Polskiego. Bespośrednim organizatorem Zgrupowania była Świnoujska Akademia Karate kierowana przez sensei Pawła Sujkę.

 

8. OTWARTE ZGRUPOWANIE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE – WIELICZKA, 19 CZERWCA 2021.  
22 czerwca 2021

W dniu 19.06. 2021 r. w Wieliczce odbyło się kolejne, 8. już Otwarte Zgrupowanie Małopolskiego Okręgowego Związku Karate.  Gospodarzem był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez sensei (jap. nauczyciel) Krzysztofa Kopciowskiego (3.dan). Pod przewodnictwem shihan (jap. mistrz) : Andrzeja Drewniaka (9.dan) (osobistego ucznia założyciela stylu sosai Masutatsu Oyamy (10.dan) i prekursora karate kyokushin w Polsce), Andrzeja Krawontki (5.dan), (jednego z najdłużej ćwiczących karate kyokushin w Polsce)  oraz  Roberta Kopciowskiego (5.dan)(prezesa MOZK), na hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego spotkało się ponad 100 adeptów tego najtwardszego stylu karate. Uczestnikami byli karatecy z 11 klubów Małopolski ale także zaproszeni goście ze Śląska (Dąbrowa Górnicza, Żory, Zawiercie) i Podkarpacia (Niebieszczany). Swoją obecnością seminarium uświetnili również krakowscy zawodnicy - byli medaliści: Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz  Mistrzostw Polski w osobach Anna Lisowska (2.dan), Michał Werner (3.dan), Kamil Mastaj (1.dan).

              Zgrupowanie skoncentrowane było na kumite  (jap. walki) będących sercem karate, dlatego po powitaniu gości odbyła się rozgrzewka wraz z ćwiczeniami siłowymi w parach oraz trening kombinacji o tematyce tai sabaki (zejścia) i doskonalenia wysokich kopnięć (kakato oroshi) poprowadzone przez sensei Krzysztofa Kopciowskiego (3.dan). Następnym punktem programu było już 45 minutowe kumite w grupach wiekowych: 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat oraz +18 lat  będące zarazem egzaminem sprawdzającym dla uczestników zdających na wyższe stopnie uczniowskie (kyu). Celem wyróżnienia przystępujących do testu, kandydaci na wyższe stopnie zostali oznaczeniu samoprzylepnymi numerami na plecach przez sensei Arkadiusza Sukiennika (4.dan) (sekretarz zarządu MOZK).

             Po zakończonych walkach przyszedł czas na motywującą mowę podsumowującą.  Zarząd MOZK podziękował tak licznie zgromadzonym i organizatorowi, przekazał zgromadzonym datę i termin kolejnego zgrupowania (Nowy Sącz, 18 września 2021) oraz zdecydowanie potępił niepokojącą i niezgodną z duchem karate-do praktykę „wędrowania między organizacjami celem zdobycia wyższych stopni” która coraz częściej ma miejsce w środowisku karate. Pomysł walk egzaminacyjnych w ramach seminariów MOZK spotkał się z przychylna opinia kierowników klubów którzy deklarowali chęć uczestnictwa swoich podopiecznych w egzaminie w takiej formie. Potwierdza to, iż środowisko kyokushin dostrzega problem obniżania standardów szkoleniowych jaki ostatnio zaczyna narastać.

             Po przemówieniach nadszedł czas na ostatni punkt programu. Wszyscy uczestnicy zgrupowania biegiem udali się do oddalonej około 1 km Tężni Solankowej gdzie dzięki uprzejmości Zarządu Kopalni Soli Wieliczka S.A. odbył się krótki trening kihon (techniki) i kata (formy) poprowadzony przez shihan Andrzeja Drewniaka (9.dan), po którym yudansha (posiadacze czarnych pasów) wraz z organizatorem plenerowej części wydarzenia senpai Remigiuszem Wierzbickim (1.kyu) (sekretarzem zarządu WKKK) udali się na koronę tężni by tam jeszcze przez chwilę kontynuować trening. Całość wydarzenia dokumentowana była przez artystę fotografika senpai Macieja Grzymka (2. kyu) oraz Pana Adama Nowaka (Adanov_studio), którzy przez całe 5 godzin trwania Zgrupowania dbali by żaden szczegół tego szkoleniowego wydarzenia nie został pominięty w materiale promocyjno-szkoleniowym związku oraz zbliżających się Mistrzostw Świata – Kraków 2021, który jest w przygotowaniu.

 Osu!         

48. MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN SENIORÓW, NOWY TOMYŚL, 12 CZERWCA 2021  
29 kwietnia 2021

12 czerwca 2021 w Miejskiej Hali Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się 48. Mistrzostwa Polski Kyokushin seniorów z udziałem ponad 100 zawodników z 51 klubów sportowych.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner i Prezes PZK Maciej Sokołowski.
Sędzią głównym był Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Jacek Czerniec.

Mistrzostwa posiadały szczególnie bogatą oprawę oraz obsługę medialną, jak kilka internetowych sieci  telewizyjnych, transmisja internetowa, ekrany telewizyjne przy matach oraz imponujące puchary i wystrój hali.
Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin KANKU kierowany przez Prezesa Krzysztofa Szeffnera.

WYNKI

7. AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN, KRAKÓW, 5 CZERWCA 2021  
3 maja 2021

5 czerwca 2021 w Hali MDK Kraków odbyły się 7. Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin z udziałem 61 zawodników walczacych w kumite i 21 zawodnikow biorących udział w kata - reprezentujących 39 uczelni. Otwarcia mistrzostw dokonał Wicepraezes PZK Andrzej Drewniak. Zawodniczy walczyli w 8 kategoriach wagowych oraz w 2 kata.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Robert Kopciowski. Dzięku sprawnej organizacji oraz pracy doświadczonych sędziów zawody zakończyły się o godzinie 16.00. Organizatorem siódmej edycji Akademickich Mistrzostw Polski był MDK-DH MTSR SOWINIEC w porozumieniu z PZK. Bezpośrednim organizatorem był sensei Artur Stecki.

Wyniki

videorelacja

17.03.2021  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MMM, BIAŁA PODLASKA, 22 MAJA 2021  
31.05.2021  SEMINARIUM KUMITE, LIPNO, 14-16 MAJA 2021  
25.02.2021  MM ZACHODNIEGO ORAZ W MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW, 20.03.21, PŁOTY  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2021 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai