· wtorek, 26 listopad 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
Farewell Ceremony of Shihan Noriyuki ...
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


XXXVIII OTWARTE MISTRZOSTWA JAPONII TOKIO 2006  
21 listopada 2006
     Rozegrane w dniach 18-19 listopada w hali Tokyo Taiikukan, 38 Mistrzostwa Japonii Kyokushin Karate zakonczyly sie doslownie koncertem niespodziewanych zwyciestw i porazek uznanych mistrzow. Na mistrzostwach, ktore zgromadzily komplet ok. 13 tysięcy widzów, kapitalnie zaprezentował się reprezentant Polski Krzysztof Habraszka. W konkurencji 128 zawodników startujących w jednej – otwartej kategorii zajął doskonałe czwarte miejsce. W drodze pokonał kolejno pięciu reprezentantów Japonii w tym przed czasem utytułowanego Osamu Sumitani i w ćwierćfinale przez wazari aktualnego Mistrza Świata w kategorii ciężkiej (do 90 kg) Kentaro Tanaka. W walce półfinałowej kontuzjowany Habraszka nie dał niestety juz rady reprezentantowi Armenii (trenującemu i mieszkającemu w Tokio) Arturowi Hovhannisianowi. Drugi reprezentant Polski - Piotr Banasik, przegrał niestety w eliminacjach poprzez różnice wagi, po bardzo wyrównanej walce.

Dzieki uprzejmosci Jacka Kostrzewskiego, fotografa mieszkajacego od wielu lat w Tokio,
udostepniamy mini galerie zdjec z MJ:
GALERIA

I ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ ZAKOPANE 2007  
7 marca 2007

   W dniach 2-9 marca w COS Zakopane odbyło się I Zgrupowanie Kadry Narodowej z udziałem ponad 20 zawodników i 5 trenerów. Celem zrupowania było przygotowanie do zbliżających się Mistrzostw Świata Kobiet, Seniorów i Juniorów w Chiba, oraz Mistrzostw Europy w Volos.
   Zajęcia prowadzili shihan Andrzej Drewniak oraz sensei: Włodzimierz Rój, Krzysztof Borowiec, Roman Kęska i Eugeniusz Dadzibug.
   Wśród uczestniczących byli mistrzowie świata: Ewa Pawlikowska, Agnieszka Sypień, Piotr Sawicki oraz mistrzowie Europy: Sylwester Sypień, Krzysztof Habraszka, Piotr Moczydłowski i Jacek Synoradzki.
   Sensei Andrzej Zacharski, który aktualnie przebywa w Polsce wykonał foto-reportaż z tego obozu.

GALERIA


Kihon


Keri


Trening specjany


Trening na workach


Trening na tarczach


Sparing

XVII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW KYOKUSHIN KARATE GORZÓW WLKP. 2006  
26 października 2006
W dniach 21-22 października w Hali Sportowej PWSZ w Gorzowie Wlkp. odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział 146 zawodników z 47 ośrodków. Organizatorem imprezy był Gorzowski Klub Sportowy Karate.
PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH RADZYMIN 2006  
20 listopada 2006
W dniach 18-19 listopada 2006 r. w Hali ROKiS w Radzyminie odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych. W zawodach wzięło udział 167 zawodników z 41 klubów. Organizatorem był MKS Kyokushin Karate w Radzyminie prowadzony przez sensei Tomasz Lenkiewicza.
XXIII PUCHAR POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN KARATE JÓZEFÓW 2006  
29 października 2006
Dnia 28 października 2006 r. w Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się XXIII Puchar Polski Seniorów Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział 84 zawodników z 28 ośrodków. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "BUSHI" Otwock. Turniej był w całości transmitowany przez krakowską telewizje internetową www.tvnet.com.pl. W najbliższym czasie zostanie przygotowane archiwum z przeprowadzonej transmisji, które będzie  udostępnione na stronach: www.tvfight.net, www.tvfight.pl lub UKS Bushi www.bushi.waw.pl
NA SKOLIOZĘ - KARATE!  
8 października 2006
autorstwa Jana Pleszczyńskiego z 04.10.2006 r.


Skolioza, czyli skrzywienie kręgosłupa, jest wadą wtórną, a nie genetyczną. W zapobieganiu i leczeniu skoliozy wyjątkowo skuteczne jest karate i do jego rekreacyjnego uprawiania przekonuje prof. Tomasz Karski, wybitny ortopeda, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Dziecięcej Akademii Medycznej w Lublinie.
Prof. Karski spotkał się z instruktorami Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. - Naprawdę w waszych rękach jest leczenie i zapobieganie skoliozie - mówił. Uważa, że w każdej szkole podstawowej, koniecznie w klasach I-V - bowiem tak wcześnie zaczynają się skoliozy - połowa czasu na lekcjach WF powinna być przeznaczona właśnie na karate lub inne ćwiczenia rozciągowe (stretchingowe, w języku ortopedycznym - redresyjne). - Pięć lat karate w szkole i w Polsce nie będzie skoliozy. Niestety, wielu rodziców i nauczycieli tego nie rozumie, karate kojarzy im się z waleniem dłonią w deskę, a to przecież jest inaczej, karate jest sztuką ćwiczeń, stylem życia i to należy akcentować - podkreślał.

Także sensei Jacek Czerniec (4 dan) i Izabela Sularz (2 dan) zawsze podkreślają, że karate to przede wszystkim sposób życia. - Karate mogą trenować wszyscy, bez względu na wiek i ogólną sprawność - zapewniają.

Od 1995 r. prof. Tomasz Karski na arenie międzynarodowej ogłasza wyniki swoich badań, które prowadzi od 20 lat. W tym roku wygłosił referaty na ten temat na Kongresie IRSSD w Belgii i na Światowym Forum Nauki w Oksfordzie. Można się z nimi zapoznać na internetowej stronie www.ortopedia.karski.lublin.pl. Od lutego odwiedziło ją blisko ćwierć miliona ludzi.

Zdaniem profesora wielu specjalistów robi błędy, czasem bardzo poważne, w leczeniu skoliozy. - Takim najbardziej banalnym jest zwalnianie dzieci z zajęć wychowania fizycznego. A przecież dziecko z krzywym kręgosłupem czy zagrożone skoliozą bardziej niż zdrowe powinno ćwiczyć! - wyjaśnia. Zżyma się także na ciągłe strofowanie dzieci przez starszych, którzy nagminnie nakazują im "siedzieć prosto", nie garbić się. A dziecko powinno siedzieć w naturalnej pozycji, swobodnie. - Bardzo często takie sztucznie proste plecy dziecka świadczą o skoliozie lub jej początkach - mówi prof. Tomasz Karski.

Zapobiegające skoliozie ćwiczenia są szczególnie ważne dla dzieci w okresach ich szybkiego wzrostu, czyli zwykle w wieku 6-8 i 14-15 lat. Wówczas chodzi głównie o usunięcie wszelkich przykurczów, a nie wzmacnianie mięśni. Przegapienie tego momentu w rozwoju dzieci zagrożonych skoliozą lub z krzywym kręgosłupem prowadzi, zdaniem profesora, do nieodwracalnych lub trudno odwracalnych skutków. Pewne typy skoliozy zaczynają się już w trzecim roku życia dziecka. - Często jest ona utajona, klinicznie mało widoczna, a przez to bardzo niebezpieczna - tłumaczy.

- Rozwój skoliozy następuje przez zaburzenie symetrii ruchów, symetrii obciążeń i symetrii rośnięcia - wyjaśnia profesor. - W profilaktyce i leczeniu najlepsze są ćwiczenia typu karate, taekwondo, aikido, tai chi, kung fu, joga, ćwiczenia akrobatyczne, a nawet taniec, bowiem zawierają dużo elementów "rozciągających". Systematyczne ćwiczenia zapobiegają wielu tragediom. Nie lekceważmy tego problemu.

Wśród podstawowych ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie, prof. Karski wymienia:

leżenie na brzuchu z maksymalnie zgiętymi kolanami

tzw. "podstawę do szpagatu"

skłony do przodu i ze skrętami

tzw. nakrywki nogami

siady w rozkroku, z rękoma do góry i skłonami w przód i na boki, siady po turecku albo w pozycji "motylka" (profesor nazwał taką pozycję, za jedną ze swoich małych pacjentek, "siadem po polsku")

Zdaniem prof. Karskiego szalenie ważne jest spanie na boku (w pozycji płodowej), siedzenie w swobodnej pozycji (a nie prostej) oraz - co wydaje się zaskakujące, ale wieloletnie badania profesora nie pozostawiają wątpliwości - stanie na lewej kończynie, a nie, jak czynią wszystkie dzieci ze skoliozami, na prawej.

Prof. Tomasz Karski sam wprawdzie karate nie trenuje, ale ćwiczy jogę, w której zestaw ćwiczeń rozciągających jest bardzo podobny jak w większości wschodnich sztuk walki.
LETNIE OBOZY W RUMUNII I BUŁGARII  
8 października 2006

W dniach 21-27 sierpnia odbył się letni obóz w Mangalii, Rumunia z udziałem 120 uczestników w tym Mistrzyni Świata Raluca Jianu. Obóz prowadzili shihan Andrzej Drewniak i sensei Dorel Bulearca. Na zakończenie obozu odbyły się Mistrzostwa Rumunii juniorów w których brało udział ok. 80 zawodników. W trakcie obozu odbył się kongres Rumuńskiej Organizacji Kyokushin Karate gdzie powtórnie wybrano na stanowisko lidera sensei Dorel Bulearca.

W dniach 7-16 sierpnia odbył się letni obóz konsultacyjny w Varnie, Bułgaria w którym uczestniczył shihan Andrzej Drewniak. W trakcie kongresu Bułgarskiej Organizacji Kyokushin Karate na stanowisko lidera został ponownie wybrany sensei Hristo Traikov.

GALERIA

01.10.2006  OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE KYOKUSHINKAI O PUCHAR PREZYDENTA SIERADZA  
26.09.2006  OTWARTE MISTRZOSTWA AMERYK KYOKUSHIN KARATE  
12.08.2006  MIĘDZYNARODOWY OBÓZ LETNI W HISZPANII  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]



© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai