· wtorek, 26 listopad 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
Farewell Ceremony of Shihan Noriyuki ...
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


TRZYSTA SHIKAKU DLA LALIKA  
19 kwietnia 2006
Stanowisko klubów Kyokushin w sprawie osób podsycających konflikt w PZK mimo jednoznacznych wyników zjazdu PZK oraz sprostowanie nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez te osoby.

    Lektura kolejnego donosu kol. Rafała Lalika do Prokuratury Rejonowej w Warszawie, fatalna opinia władz na temat naszego środowiska oraz informacje o narastającej fali przesłuchań liderów klubów zrzeszonych w PZK świadczą, że trzecia część „wojen gwiezdnych” w karate weszła w najpodlejszą i niebezpieczną dla wszystkich fazę realizacji.
Mimo wstępnego umorzenia dochodzenia, mimo ostatecznie pozytywnych wyników kontroli MS i mimo jednoznacznych wyników Nadzwyczajnego Zjazdu PZK (90% klubów udzieliło Zarządowi absolutorium), kol. Lalik and & z rosnącą zajadłością dążą do stworzenia wrażenia łamania prawa a w rezultacie nawet wsadzenia naszych liderów do więzienia. Ponadto oskarżenie o znaczną szkodę pozwala na stosowanie podsłuchu itp!

To jest jak zły sen - aby uczynić prezesem PZK jakiegoś Maruchę czy nawiedzonego patriarchę Murata – grupa przegranych frustratów dąży do zniszczenia 35 letniego dorobku kilkuset klubów i ich instruktorów.

OBOWIAZKI KLUBU PZK

Wg prawników kluby i inne podmioty nie mają obowiązku przechowywania dokumentów księgowych 10 lat ale tylko 5 lat. Żaden z nich nie ma więc obowiązku posiadania papierów z 2000 roku i wstecz. Ponadto kluby może kontrolować tylko Urząd Wojewódzki. Także nie ma przepisów, że kluby muszą posiadać wykazy licencji, kyu, dan, uczestników zgrupowań, egzaminów, kursów, prowadzić dzienniki zajęć itp. Nie ma również przepisu, że komisje stylowe muszą gromadzić te wykazy. Przykładowo Komisja Kyokushinkai nie zbiera oryginałów list egzaminacyjnych i odsyła je klubom po wypisaniu.
Tym bardziej, że część klubów od lat nie prowadzi w ogóle egzaminów w związku ze spadkiem liczby ćwiczących oraz perturbacjami prawnymi od 2 lat, których wynikiem była prośba PZK o wstrzymanie egzaminów.

Jedynie PZK musi prowadzić rejestr wszystkich licencji i uprawnień instruktorskich.


PRÓBA ZAGARNIECIA PIENIEDZY KOMISJI KYOKUSHINKAI I SHOTOKAN

Trzeba pamiętać, że Komisja Kyokushinkai (dawna Rada Instruktorów) powstała w Krakowie 35 lat temu i od początku istnienia wydaje w imieniu Światowej Organizacji Kyokushinkaikan międzynarodowe dyplomy kyu.
PZK powstał dziesięć lat później, aby umożliwić zawodnikom wyjazdy zagraniczne i jego wewnętrzne Komisje Stylowe zajmują się tylko sportem wyczynowym, Wewnętrzne Komisje Stylowe nie prowadziły i nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej. Rozliczają się wewnętrznie z PZK wyłącznie z dotacji państwowych.

Zewnętrzna Komisja Kyokushinkai zrzesza wszystkich działaczy i wszystkie stowarzyszenia zajmujące się Kyokushin Karate. Wewnętrzna Komisja Kyokushin zrzesza tylko kluby sportowe przyjęte do PZK.

Skoro niezależna Komisja Kyokushinkai nie nadaje stopni w imieniu PZK (wg istniejących przepisów PZK nie ma prawa wydawać dyplomów kyu i dan ani pobierać za to opłat) – to jak mógł PZK ponieść wielką stratę ?
Na tym polega manipulacja pieniacza Lalika.

Wszystkie Kluby są niezależne i nie posiadają żadnej zależności finansowej z PZK. Poza składką członkowską (380 zł) nie istnieje żaden przepis nakładający obowiązek wpłat klubu na korzyść PZK.

Z uzyskanych funduszy zewnętrzne Komisje utrzymują sekretariaty Komisji i ich pracowników, organizują system współzawodnictwa, szkolenia zawodników, sędziów i działaczy, organizują międzynarodowe zawody, współorganizują wszystkie zawody mistrzowskie, dopłacają do sprzętu sportowego i organizacji około 40 imprez rocznie oraz utrzymania Internetu i wydawnictw.

Wewnętrzne Komisje wykorzystują tylko fundusze państwowe i zajmują się wyłącznie organizacją zgrupowań Kadry Narodowej oraz wyjazdów na ME i MŚ. Nie maja środków na dofinansowanie klubów, szkoleń ani imprez.

Na całym świecie uczestnicy dobrowolnie przystępują do egzaminu. W Polsce mogą zdawać na kyu a na dan za granica. Po egzaminie sami wpłacają egzaminatorowi standardową opłatę, aby otrzymać pamiątkowy dyplom z podpisem najwyższego mistrza. Identycznie sami wysyłają aplikacje na międzynarodową legitymację IKO.

Zwyczajowo opłata za wydanie pamiątkowego certyfikatu wynosi 20 zł, reszta kosztów jest sprawą uznaniową klubu, który jest organizatorem.

To instruktorzy i ich kluby Kyokushin i Shotokan umówili się przed laty, ze wybrane kluby w Krakowie i Szczecinie będą prowadziły w ich imieniu sprawy organizacyjne. Ponad dziesięć kontroli w PZK i Krakowskim Klubie Kyokushinkai nigdy nie zakwestionowało tego mądrego rozwiązania.

Wszystkie licencje są wydawane w imieniu PZK i tam kierowane są opłaty.

PZK od początku nie zgadzał się na istnienie konkurencyjnego Polskiego Związku Kyokushin ani Polskiego Związku Shotokan.
Jest faktem, że wszystkie 7 komisji PZK, które założyły własne niezależne związki jak Kickboxing, Ju-jitsu, Taekwondo WTF, Taekwondo ITF, Wushu, Kendo i Karate Tradycyjne - odeszły z PZK.

TENDENCYJNE OCENY

Widząc jak niektórzy urzędnicy tendencyjnie oceniają działalność Polskiego Kyokushin a nawet PZK, jak blokowane są z jednej strony a z drugiej masowo wyciekają z urzędów poufne pisma, jak łatwo dają się wprowadzać w błąd (patrz ich nieobiektywne zachowanie na NWZ) - przepełniła się czara goryczy i powstała decyzja założenia własnego ogólnopolskiego związku Kyokushin mimo wszystko. To utnie wszelkie spekulacje na temat stopni kyu i dan, wynagradzania pracowników, dysponowania wygospodarowanymi środkami itp.
Oczywiście jest to bardzo niebezpieczne dla jedności PZK i postawi wiele pytań o sens przynależności do PZK. Tylko od naszej mądrości będzie zależało utrzymanie status quo.

Głównym celem ataku Lalika and & de fakto są prezesi Antoniak, Drewniak i Goncerz a pośrednio kluby i egzaminatorzy.

SHIKAKU.

W amerykańskim prawie jest przyjęte skazanie wielokrotnego mordercy na wielokrotną śmierć i np. 150 lat więzienia.

My jesteśmy humanitarni i nie żądamy głowy donosiciela.

Ale poprzez narażenie trzystu klubów PZK na kontrole Urzędu Skarbowego oraz prokuratorskie przesłuchania a szczególnie na utratę zaufania władz lokalnych – niniejszym uznajemy naszego byłego kolegę i niedouczonego karateka Rafała Lalika na karę trzystu Shikaku.

Jego pobyt w naszym gronie jest nie do przyjęcia.

Od dzisiaj traktujemy go jako persona non grata identycznie jak nawiedzonego Ryszarda Murata czy Henryka Maruchę.

Dwieście Klubów Kyokushin
VIII OGÓLNOPOLSKI AKADEMICKI TURNIEJ KYOKUSHIN KARATE KRAKÓW '06  
9 maja 2006

Dnia 6 maja w sobotę w Hali Sportowej Politechniki Krakowskiej przy ul. Kamiennej w Krakowie odbył się VIII Ogólnopolski Akademicki Turniej Kyokushin Karate o Puchar AZS.  W turnieju uczestniczyło około 70 studentów i studentek z 18 wyższych uczelni z całej Polski. Sędzią głównym zawodów był sensei Roman Kęska.
Organizatorem turnieju był AZS PK oraz Centrum Sportu i Turystyki Politechniki Krakowskiej. 

KOMUNIKAT RZECZNIKA PZK  
3 kwietnia 2006

Informuję, że na stronie karateinfo.pl pojawiły się posty rzekomego autorstwa ks. Stanisława Sikorskiego, shihan Andrzeja Drewniaka, sensei Jana Gruby, sensei Mariusza Mazura oraz sempai Andrzeja Niedzielskiego.
Wszyscy wymienieni przesłali do mnie pisemne oświadczenia, z których wynika, że nie dokonywali wpisów na witrynie karateinfo.pl, a ponadto są oburzeni faktem, że ich nazwiska "reformatorzy" wykorzystują do uprawianego przez siebie mataczenia.
Warto wspomnieć, że przed kilkoma tygodniami na karateinfo.pl sfałszowano także list otwarty sensei Włodzimierza Roja, który był wcześniej opublikowany na oficjalnej stronie Polskiego Związku Karate.

Fakty te pokazują, że uchwały podjęte na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Polskiego Związku Karate, potępiające działania "reformatorów" są ze wszech miar słuszne.


                                                                                                                      Wojciech Szczawiński
                                                                                                                      Rzecznik PZK

 

Oświadczenie sensei Mariusza Mazura z Warszawy

Oświadczam, że ja i moi Współpracownicy nie mamy nic wspólnego z zamieszczonymi  wypowiedziami na witrynie karateinfo.pl.
Nigdy nic nie zamieszczaliśmy i nie zamierzamy zamieszczać na tego rodzaju stronach internetowych. Uważamy, że wypowiedzi tam publikowane nie są  godne ludzi honoru, za jakich uważani są ćwiczący kyokushin karate. Od przeszło dwudziestu lat utożsamiamy się z tym środowiskiem i z całym przekonaniem twierdzimy, iż polemika z autorami tego typu wypowiedzi nie ma żadnego sensu kimkolwiek by oni byli.
Przykro nam, że godzą one w dobre imię organizacji Kyokushin oraz jej lidera w Polsce - shihan Andrzeja Drewniaka

 
                                                                                                                   Z poważaniem
 
                                                                                                                   Mariusz Mazur 
                                                                                                                  Prezes OZKWM i BKKK


UCHWAŁA nr 1/2006
WALNEGO ZGROMADZENIA
POLSKIEGO ZWIĄZKU KARATE
w sprawie oceny zachowań niegodnych członka PZK

Na podstawie § 24 ust 1 Statutu PZK
Uchwala się co następuje :

§ 1 
     Naganne zachowanie  działaczy - instruktorów PZK  polegające na pomówieniach i oszczerstwach w stosunku do osób z organów władz  PZK, Panów :
Henryka Maruchy, Piotra Babicza, Stefana Gilińskiego, Rafała Lalika oraz Dariusza Jasiakiewicza i Jacka Ruska - uznajemy za niegodne karateki, a także członka związku sportowego, czyli Polskiego Związku Karate.
    Uznając, że działali na szkodę dobrego imienia PZK stwierdzamy, że:
- nie powinni oni mieć prawa do nazywania się członkami Związku,
- ani też zasiadania we władzach któregokolwiek z klubów sportowych należących do Polskiego Związku Karate.
Szkody spowodowane, przez wymienionych powyżej Panów są trudne do zmierzenia, ale na tyle istotne, że uzasadniają publiczną naganę i ich pociągnięcie do odpowiedzialności.

§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.               

Protokolant  WZ          Przewodniczący WZ

Urbański Marek           Adam Goncerz

Warszawa, dnia 18 marca 2006 roku

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KYOKUSHIN KARATE W BELGRADZIE  
30 marca 2006

Dnia 26 marca w Belgradzie w hali "Pionier" odbył sie w obecności ok. 5000 widzów VI Międzynarodowy Turniej Kyokushin Karate Belgrad 2006, w którym wzięła udział Polska drużyna, reprezentowana przez zawodników Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai kierowanego przez sensei Roberta Wajgelta.
W zawodach uczestniczyły reperezentacje Bułgarii, Austrii oraz Serbii i Czarnogóry. Zawodnicy z Polski zdobyli 3 srebrne medale: Radosław Kosicki w kat. +80 kg, Jakub Piątowski w kat. -80 kg oraz Mateusz Gruda w konkurencji juniorów open
Gośćmi honorowymi turnieju byli: ambasador Japonii, przedstawiciele rządu Serbii i Czarnogóry oraz naczelnych władz miasta. 
Organizatorem turnieju w Belgradzie był szef Organizacji Karate Kyokushinkai w Serbii i Czarnogórze sensei Żarko Petković.    

GALERIA

III MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W RAMACH OOM  
30 kwietnia 2006

Dnia 29 kwietnia (sobota) w Hali Sportowej Olsztyńskiej Szkoły Wyższej przy ul. Bydgoskiej 33 odbyły się III Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kumite, kata i walkach reżyserowanych, w których wzięło udział 280 zawodników i zawodniczek z 65 ośrodków. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak.
Organizatorem mistrzostw był Olsztyński Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Marka Wieczorka.

XXXIII MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN KARATE KATOWICE '06  
23 kwietnia 2006

W dniach 22-23 kwietnia 2006 r. w Hali Sportowej MOSiR (Spodek) przy ul. Korfantego 35 w Katowicach odbyły się XXXIII Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate w kategoriach wagowych kumite mężczyzn: -65 kg, -70 kg, -75 kg, -80 kg, -90 kg, +90 kg oraz kumite kobiet: -55 kg, -65 kg, +65 kg. W zawodach wzięło udział 138 zawodników z 51 ośrodków. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak.
Organizatorem Mistrzostw Polski był Klub RS "Czarni" kierowany przez sensei Dariusza Łyczko we współpracy z kierownikiem ośrodka sensei Edwardem Urbańczykiem.

LIST PREZESA  
1 kwietnia 2006
Drodzy Karateka,

W ubiegłą sobotę odbył się w Warszawie Nadzwyczajny Zjazd Polskiego Związku Karate. Przedstawiciele 230 klubów wybrali na nim Zarząd, Komisję Rewizyjną i zatwierdzili praktycznie nowy statut naszej Organizacji.

W Zjeździe, oprócz przedstawicieli klubów, brali udział przedstawiciele Ministerstwa Sportu. Jego oficjalnymi przedstawicielami byli pp. Andrzej Parzęcki (dyrektor COS) i Rafał Wosik (pracownik działu Kontrolno-Prawnego M. Sportu ). Obecny był także p. Andrzej Sobolewski, który obsługuje sprawy naszego Związku w Ministerstwie.

Przedstawiciele klubów zebrani na Zjeździe pracowali intensywnie i skutecznie. Zmagali się z problemami poruszanymi w dyskusji oraz z żenującymi wystąpieniami „reformatorów”. W wyniku wspólnych wysiłków przyjęto statut Związku z poprawkami przedstawionymi przez dział prawny Ministerstwa Sportu. Jest to nowoczesny statut uwzględniający aktualne ustawy dotyczące sportu. Da on obecnemu Zarządowi podstawę do stworzenia regulaminów porządkujących życie sportowe w Polskim Związku Karate i wytyczenia kierunków rozwoju naszej dyscypliny w Polsce.

Równie ważne były wybory władz. Delegaci ponownie wybrali zdecydowaną większością głosów praktycznie te same osoby do władz Związku. Ponownie Zjazd udzielił mi votum zaufania i powierzył funkcję prezesa. Do Zarządu PZK wybrano: Tadeusza Brudniaka, Andrzeja Drewniaka, Adama Goncerza, Wiesława Grochowinę, Mariusza Jaworskiego, Andrzeja Kaczkowskiego, Andrzeja Kłujszo, Daniela Lenarda, Janusza Piepiora i Edwarda Urbańczyka; do Komisji Rewizyjnej: Janusza Kalmarskiego, Marka Pawlaczyka, Macieja Sokołowskiego i Józefa Zawadę.

W imieniu swoim jak i pozostałych członków Władz Związku serdecznie dziękuję wszystkim, którzy po raz kolejny obdarzyli nas mandatem zaufania i na nas głosowali. Deklaruję, że będziemy godnie i wspólnie pracowali dla dobra Związku oraz całego ruchu karate w Polsce.

Zadania stoją przed nami duże. Na pewno wspólnie działając, szybciej sobie z nimi poradzimy. Dlatego już teraz prosimy wszystkich, zarówno tych, którzy na nas głosowali, jak i tych, którzy nie uczestniczyli w Zjeździe o pomoc w tworzeniu nowej jakości w pracy Związku. Chcemy tak zorganizować pracę różnych struktur PZK, aby osiągać jak najlepsze wyniki sportowe i organizacyjne, aby wszyscy członkowie Związku przestrzegali przepisy ustawy, statutu i regulaminów oraz aby jak największa liczba naszych członków miała satysfakcję z przynależności do szanowanej organizacji sportowej. W dążeniu do wysokich wyników sportowych nie chcemy zagubić ducha Budo i satysfakcji z kształtowania ludzkich charakterów oraz tworzenia prawdziwych przyjaźni na bazie karate. Są to poważne wyzwania i bez pełnego zaangażowania się dużej liczby naszych Sensei, tego nie zrealizujemy. Podejmując się obowiązków, członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej na kolejne 4 lata liczymy, że we współpracy ze wszystkimi klubami naszego związku zrealizujemy nasze ambitne plany.

Czas na wspólną i solidną pracę dla wspólnego dobra.

Oss                    

W imieniu Zarządu PZK   
Wacław Antoniak        
Prezes PZK
            


10.04.2006  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO KYOKUSHIN KARATE  
20.03.2006  REFLEKSJE PO ZJEŹDZIE  
09.04.2006  ZGRUPOWANIE DOSZKOLENIOWE SĘDZIÓW ZAKOPANE 2006  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]



© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai