· niedziela, 25 wrzesień 2022 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


7TH GRAND PRIX KWF TOKYO 1 MARCA 2020  
4 marca 2020
01.03.2020 w Tokio odbył się 7. Otwarty Turniej Grand Prix KWF, w którym wzięło udział ponad 600 zawodników i zawodniczek z 10 krajów walczących w kategoriach wagowych seniorów i juniorów. W imieniu KWF otwarcia turnieju dokonał Sekretarz generalny Andrzej Drewniak, który uczcił minutą ciszy pamięć Honorowego Prezydenta i założyciela KWF Loek Hollandra oraz omówił Jego nieprzeciętne asługi w propagowaniu Kyokushin w Europie oraz na świecie, także jako członka Zarządu IKO i ucznia Mas. Oyama. Gośćmi honorowymi byli: Sekretarz KWU Alexander Pichkunov, Dyrektor AKR Sergey Suvorov, CR Chin Noriyasu Hamai i CR Kazakstanyu Muktar Juldasssov oraz 9 przedstawicieli japońskich organizacji Kyokushin. W kularach odbyó się kilka spotkań poświęconych rozwojowu KWF oraz wspólpracy z Japonią.
Organizatorem corocznego Grandprix był CR Japonii Noriyuki Tanaka.
Nasz kraj reprezentowali juniorzy: Dominik Janczak, Weronika Mazur i Nina Janczak pod przewodnictwem shihan Andrzeja Drewniaka. Nasi zawodnicy stoczyli zacięte walki, senpai Dominik Janczak zajął 3 miejsce, senpai Weronika Mazur również 3 miejsce a Nina Janczak ukończyła turniej na miejscu 9-16. Sensei Piotr Janczak pełnił funkcje sędziego na macie. Naszym zawodnikom dopingowali sensei Ania, senpai Anetta i Grzegorz. Cała grupa zwiedziła kilka najciekawszych miejsc w Tokyo i Kamakura oraz zakończyła pobyt w Japonii uroczystą Sayonara w restauracji widokowej na 50 piętrze w Shinjuku -będącym  japońskim Manhattanem. 

1. GRANDPRIX 2. JUNIORS 3. AWARDS

  

4. TV INTERVIEW 5. SIGHTSEEING

  

POGRZEB SHIHAN LOEKA HOLLANDRA 10.DAN  
22 lutego 2020

22 lutego 2020 roku w holenderskim Rotterdamie odbyło się ostatnie pożegnanie prezydenta honorowego KWF shihan Loek Hollander 10. dan. W pogrzebie uczestniczyło kilkaset osob w tym wielu karateka w karategi z całego świata. Oficjalna delegacja Polskiej Organizacji Kyokushinkai składała się z prezesa POK shihan Andrzeja Drewniaka oraz viceprezesa shihan Roberta Kopciowskiego, delegacja Polskiej Organizacji Shinkyokushin była reprezentowana przez shihan Remigiusza Karpińskiego i shihan Eugeniusza Dadziboga. Uczestniczył także trener POK shihan Robert Wajgelt. Najbliżsi przyjaciele i wspólpracownicy shihan Hollandra z Holenderskiej Organizacji Karate Kyokushin oraz członkowie zarządu Kyokushin World Federation - prezydent shihan Antono Pinero, sekretarz generalny shihan Andrzej Drewniak i skarbnik shihan Lars Hogquist nieśli trumnę zmarłego do miejsca wiecznego spoczynku. Mowy pożegnalne wygłosiło 10 osób w tym shihan Pinero. Zgromadzeni pożegnali mistrza jedną z jego ukochanych technik seiken chudan tsuki.

Spoczywaj w pokoju shihan. OSU!

film

 

 

OSZEDŁ SHIHAN LOEK HOLLANDER - PREZYDENT HONOROWY KWF.  
18 lutego 2020

Wyrażamy najgłębsze ubolewanie z powodu utraty prezydenta Loeka Hollandera.

Był naszym założycielem i świetnym przywódcą.

Wniósł ogromny wkład w sukces naszej demokratycznej Światowej Federacji Kyokushin.

Pozostaje doskonałym przykładem najwyższego ducha Kyokushin i poświęcenia na całym świecie.

Praca pod Jego zarządem była dla nas zaszczytem.

Jego droga inspirowała nas by trenować ciężej.

Niech spoczywa w pokoju.

Osu.

Zarząd KWF

 

Podpisali:

Prezydent Kyokushin World Federation shihan Antonio Pinero,
Vice Prezydent shihan Hristo Traikov
Generalny Sekretarz shihan Andrzej Drewniak
Skarbnik shihan Lars Hogquist
Członek Zarządu shihan Lesław Samitowski
Członek Zarządu  shihan Daniel Trifu
Członek Zarządu  shihan Mauricio Alvarada

 

 

NOWOROCZNY TRENING W RAMACH 2 DNIOWEGO SEMINARIUM Z SHIHAN ALEKSANDER PICHKUNOV 11 - 12 STYCZNIA 2020  
29 grudnia 2018

11 -12 stycznia 2020 w Krakowie w Hali Sportowej MDK Domu Harcerza ul. Reymonta 18 odbyło się z udziałem 118 kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników 2 dniowe Seminarium połączone z Noworocznym treningiem. Treningi prowadził shihan Aleksander Pichkunov 5 dan - medalista MŚ Kyokushin, 6 lat szkolił się i walczył w Tokio w K-1 razem z shihan Francisco Filho. Także uczestniczyli: shihan Andrzej Drewniak, shihan Andrzej Krawontka, shihan Robert Kopciowski, shihan Witold Stolarczyk, shihan Zdzisław Niedzwiedź, shihan Janusz Piórkowski, shihan Bogdan Świątkowski i shihan Robert Kern z Węgier.   

Tematem seminarium były ćwiczenia ogólnorozwojowe i specjalistyczne kształtujące stamina Kyokushin, doskonalenie techniki z partnerem i na sprzęcie oraz kombinacje do walki. Shihan Pichkunov pokazał wiele specjalistycznych ćwiczeń stosowanych w boksie zawodowym oraz K-1. W ramach imprez towarzyszących odbyła się 2 godzina Narada Kierowników Ośrodkow oraz Sayonara. W czasie otwarcia Sekretarz KWU A. Pichkunov wręczył Sekretarzowi KWF A. Drewniakowi zaległą nagrodę z Mistrzostw Świata KWU w Nur-Sultan (Astana) oraz dr K. Mawlichanowowi 2 dan z egzaminu na Europejskim Letnim Obozie. Organizatorem Seminarium była Polska Organizacja Kyokushinkai oraz MDK Dom Harcerza.

-GALLERIA-

4. MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN W KWU, KAZACHSTAN, 7-8.12.2019  
9 stycznia 2020

4. Mistrzostwa Świata Kyokushin KWU w kategoriach wagowych odbyły się w dniach 7-8 grudnia 2019 roku w Miejskiej Hali Sportowej w mieście Nur-Sultan, dawniej Astana w Kazachstanie, z udziałem 247 zawodników z 45 krajów walczących w 16 kategorii wagowych seniorów mężczyzn i kobiet. Spektakularne otwarcie mistrzostw miało miejsce z użyciem najnowocześniejszych projektów scenicznych i komputerowych i efektów świetlnych, nawiązujących do legend miecza samurajskiego katana i bębna bitewnego taiko. Preludium zakończyło, równie efektowne wejście drużyn z narodowymi flagami.

Na trybunie honorowej zasiadali członkowie komitetu KWU: shihan Yuri Trutnev, shihan Ivo Kamenov, shihan Antonio Pinero, shihan Hatsuo Royama, shihan David Pickthall, shihan Andre Drewniak, shihan Ramil Gabbasov, shihan Aleksandr Pichkunov oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i główny sponsor Mineral Company Azurite. Wszystkie wymienione osoby wręczały nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii.

W ramach Mistrzostw Świata odbyło się kilka oficjalnych i nieoficjalnych spotkań Zarządu KWU, szkolenia sędziów, spotkanie dla wszystkich zawodników, zwiedzanie miasta i Sayonara party.

Zarząd KWF gratuluje sukcesu Reprezentantom Krajów i ich zawodnikom KWF, którzy zdobyli medale: Armenia - 1 miejsce w - 60 kg Artur Arushanyan, Iran - 2 miejsce w - 80 kg Mohammad Asadi Amin, 3 miejsce w - 70 kg Behzad Khezi, 3 miejsce miejsce w - 65 kg Mohammad Sadegh Ghanbari, Holandia - 2 miejsce w + 75 kg Roxanne Ramselaar, Japonia - 3 miejsce w - 65 kg Atsuki Ono, 3 miejsce w -80 kg Jo Miyahara.
Sędzią głównym  mistrzostw był shihan Yuri Trutnev, Sekretarzem generalnym shihan Alexander Pichkunov a Dyrektorem organizacyjnym Sergey Suvorov - wszyscy z Moskwy.

 

BRIEFING / CEREMONIA OTWARCIA / KUMITE / DEKORACJA / ZWIEDZANIE

   

 

 

 

WSPÓŁPRZEWODNICZĄCY KWU YURI TRUTNEV UHONOROWANY STOPNIEM 6 DAN  
12 grudnia 2019

W dniu 8 grudnia 2019 r. odbyło się doroczne spotkanie Rady KWU z udziałem shihana Jurija Trutniewa, shihana Ivo Kamenova, shihana Antonio Pinero, shihana Hatsuo Royama, shihana Davida Pickthalla, shihana Andrzeja Drewniaka, shihana Ramila Gabbasova i shihana Aleksandra Pichkunowa . Podczas spotkania przyjęto roczne sprawozdanie Sekretarza Generalnego KWU A. Pichkunova i omówiono najważniejsze tematy związane z karate światowym oraz nakreślono plan działania na nadchodzące lata.

Shihan Yuri Trutniev został uhonorowany stopniem 6 dan za ogromną pracę na rzecz rozwoju Kyokushin na świecie, wizjonerskie podejście do współczesnego Kyokushin i wsparcie organizacyjne dla KWU na całym świecie. W imieniu KWF certyfikat i pas zostały mu przekazane przez prezydanta KWF shihan Antonio Pinero 9 dan.

36. PUCHAR POLSKI SENIORÓW I 16. PUCHAR POLSKI JUNIORÓW, JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW WŁOCŁAWEK, 14 GRUDNIA 2019  
29 października 2019

14 grudnia 2019 odbył się  w nowej hali Widowiskowo - Sportowej OSiR we Włocławku 36. Puchar Polski Kyokushin,
seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików z udziałem 550 zawodników reprezentujących 101 Klubów sportowych Kyokushin walczących w kategoriach wagowych oraz konkurencji kata. Otwarcia turnieju dokonali: Prezydent Miasta Marek Wojtkowski, Wiceprezydent Barbara Moraczewska i Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak. Walki odbywały się na czterech matach. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki. Lokalna TVP transmitowała relacje z turnieju oraz wywiady z uczestnikami. Organizatorem był Włocławski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shiihan Jana Mazurkiewicza.

WYNIKI SENIOR 

WYNIKI JUNIOR

 

29.10.2019  XX MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW, MAKÓW MAZOWIECKI, 16 LISTOPADA 2019  
21.08.2019  33. MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN, PORTUGALIA 25-26 PAŻDZIERNIKA 2019  
24.06.2019  XX MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN OPEN SENIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH, SZCZECIN, 12.10.2019  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2022 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai